IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cel mai eficient aparat de fitness
sylvia_31
post May 24 2007, 09:57 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Dragelor/dragilor, vreau sa va intreb : care a fost aparatul (echipamentul) de fitness pe care l-ati folosit, de-a lungul anilor, care a dat cele mai bune rezultate in cazul vostru ? In special, pentru slabire...
Ma refer in special la antrenamentele de cardio.
Pana nu demult, am avut o bicicleta stationara. Acum vreau sa-mi cumpar altceva, un stepper sau chiar o bicicleta eliptica, sau poate chiar un treadmill.
Astept parerile voastre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
5 Pages V   1 2 3 > »   
Start new topic
Replies (1 - 9)
Kitten
post May 24 2007, 10:07 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



si eu am bicicleta, ca de altceva n-am loc in casa... dar cand mergeam la sala imi placea mult si bicicleta eliptica. mi-as fi luat, dar e maricica....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 24 2007, 10:13 PM
Post #3





Musafir






Dintre care am avut (aparat de vaslit, bicicleta si bicicleta eliptica) mie mi-a placut cel mai mult ala de vaslit, nu mi se parea asa monoton. Si ajuta si la mai multi muschi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post May 24 2007, 10:31 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Multzam de opinii (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Interesant, o sa incerc la sala aparatul de vaslit si bicicleta eliptica, inainte de a cumpara, sa vad daca-mi place vreunul din ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post May 25 2007, 09:11 AM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Dar de banda...nimic? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post May 25 2007, 10:20 AM
Post #6





Musafir






sau stepper ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post May 25 2007, 11:45 AM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Eh, vad ca de stepper s-a pomenit.In fuga, dar s-a pomenit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Insa de banda nu si ma mira putin pentru ca am auzit multe persoane incantate de ea, mai ales de cea mecanica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post May 25 2007, 01:52 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



De banda am pomenit eu in primul post (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , numai ca am folosit termenul in engleza (treadmill).
As vrea sa stiu cat e de buna, comparativ cu joggingul "traditional", desi ma tenteaza mai putin sa cumpar, pentru ca eu primavara-vara-toamna alerg iar in restul timpului vreau sa fac alt gen de fitness in casa, ca sa nu se obisnuiasca prea tare organismul ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 25 2007, 02:09 PM
Post #9





Musafir






Draga Sylvia...eu nu stiu daca exista aparatul ideal de facut exercitii acasa. Conteaza foarte mult sa fii consecventa. Eu mi-am luat, dintr-un avant, acum cativa ani, o banda din aia pentru masaj...care zace acum pe post de cuier. Si aparatele colegelor mele tot aceeasi utilizare au. Acum, n-as mai da banii pe nimic.
Mie mi s-a parut super ok bicicleta eliptica (nu stiam ca asa se numeste) la sala. Nu te doare spatele de la ea. Am ceva probleme cu spatele, si chiar si la aerobic, anumite exercitii nu le puteam face.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post May 25 2007, 02:58 PM
Post #10





Musafir






Eu ma repet...cel mai sigur, cu rezultate pozitive obtinute intr-un timp relativ scurt, in cazul meu, a fost aerobicul practicat la sala, pe stepper, adica ladita aceea de cca 70 x 50 x 20 cm...iti lucreaza muschii de la picioare si fesierii bestial de bine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th May 2024 - 05:52 PM