IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Bijuterii pentru buric...negaurit
blu_dea
post Jun 10 2007, 11:02 AM
Post #1





Musafir






Nici nu ma gandeam ca exista asa ceva!Noroc cu o tipa de pe un alt forum care mi-a dat ideea si am inceput sa caut pe net.evident ca la noi nu se gaseste nimik(cel putin,nu in spatiul virtual).Pe siteurile straine m-am imbolnavit.
Sa va pun niste linkuri(ca imagini nu stiu cum sa inserez aici (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) )
http://www.hollywoodbodyjewelry.com/images...b160/IM0015.jpg
http://www.hollywoodbodyjewelry.com/images...b160/IM0008.jpg
http://www.nawtythings.com/body_jewelry.html

Tipa imi sugera sa caut la meli melo si jos,in apasaj la universitae,la acele 2 magazine de gamblonturi.Nu am ajuns inca dar,va intreb:ati vazut pe undeva asa ceva?

BTW,un lantz pt talie a incercat/are cineva?Din acela pe unde gasesc? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
she_said
post Jun 11 2007, 08:26 AM
Post #2


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 18
Joined: 21-May 07
Member No.: 1,676



O sa postez aici problema mea, chiar daca sunt putin off topic.
Am un piercing in buric cam de un an si jumatate. Pana acum s-a pastrat destul de bine, insa nu s-a cicatrizat complet. Chiar de a doua zi de cand l-am pus a aratat foarte bine, fara inroseli, inflamari sau alte chestii de-astea.
Numai ca, de o saptamana am observat ceva care chiar m-a ingrozit: mi s-a subtiat pielea foarte mult, aproape ca mai are putin si se rupe; cineva chiar mi-a spus ca este posibil ca pielea mea sa fi respins cercelul. Dar cum, dupa 1 an jumate??? Nu e cam mult???
Nici nu stiu ce sa fac. Daca las cercelul acolo, o sa imi distruga buricul de tot, data il scot, gaura se va inchide mai mult ca sigur. Ce sa fac, ca nu as vrea sa renunt la el.
Sotul meu spune sa las gaura sa se inchida, apoi sa imi fac alta. Chestia asta deja mi se pare aiurea, cred ca s-ar vedea groaznic cu 2 cicatrici, si in plus...ce fac....ma gauresc de 7 ori....
Dati-mi un sfat, va rog mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 21 2007, 04:18 PM
Post #3


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(she_said @ Jun 11 2007, 09:26 AM) *
O sa postez aici problema mea, chiar daca sunt putin off topic.
Am un piercing in buric cam de un an si jumatate. Pana acum s-a pastrat destul de bine, insa nu s-a cicatrizat complet. Chiar de a doua zi de cand l-am pus a aratat foarte bine, fara inroseli, inflamari sau alte chestii de-astea.
Numai ca, de o saptamana am observat ceva care chiar m-a ingrozit: mi s-a subtiat pielea foarte mult, aproape ca mai are putin si se rupe; cineva chiar mi-a spus ca este posibil ca pielea mea sa fi respins cercelul. Dar cum, dupa 1 an jumate??? Nu e cam mult???
Nici nu stiu ce sa fac. Daca las cercelul acolo, o sa imi distruga buricul de tot, data il scot, gaura se va inchide mai mult ca sigur. Ce sa fac, ca nu as vrea sa renunt la el.
Sotul meu spune sa las gaura sa se inchida, apoi sa imi fac alta. Chestia asta deja mi se pare aiurea, cred ca s-ar vedea groaznic cu 2 cicatrici, si in plus...ce fac....ma gauresc de 7 ori....
Dati-mi un sfat, va rog mult.


Asa se intampla mai la toata lumea. eu il am de un an si a ajuns pielea la jumatate din cat era. Am inteles ca toate piercingurile migreaza. Asta e. Eu cand nu va mai fi de purtat il scot si dau alta gaura. Cicatricea nu cred ca e mare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
blu_dea   Bijuterii pentru buric...negaurit   Jun 10 2007, 11:02 AM
Bacardi_Girl   Chiar arata interesant si nu sunt scumpe deloc :)   Jun 10 2007, 11:12 AM
blu_dea  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 7th June 2024 - 04:26 AM