IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Viata din Anii Mei, Jurnalul lui fleurdelis
fortelady
post Oct 4 2007, 02:59 PM
Post #1





Musafir






Spor la scris!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
fleurdelis
post Oct 16 2007, 02:12 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Nu, pescarush nu sint puternica si nici curajoasa dar instinctul de conservare m-a impins sa procedez asa...de multe ori am fost pusa in situatia sa iau decizii intr-o fractiune de secunda ca sa ma salvez si iti spun ca nu e vorba de curaj sau putere ci de lupta pentru supravietuire...
E drept ca sint o luptatoare...nu stiu de unde mi se trage, o fi zodia (sagetator) sau poate din copilarie cind intrebata fiind ce vreau sa devin spuneam ca erou...nu stiu, probabil e ceva in subconstient pe care noi nu-l cunoastem...uneori am senzatia ca fiecare avem o misiune de implinit pe acest pamint si de aceea ni s-a daruit viata si intuiesc eu ca misiunea noastra este sa invatam sa supravietuim...si mai ales sa ne pastram sufletul curat si sa-i ajutam pe cei din jurul nostru.

QUOTE(misssn7 @ Oct 16 2007, 01:53 PM) *
Mama mia, cand cineva te amentinta cu pistolul sa scape doar cu o luna la puscarie mi se pare putin chiar daca esti intr-o tara straina emigrant.
Urata natie barbatii violenti, astia merita sa-si petreaca toata viata singuri.



missan...nu-i nimic de mirare, poate tu nu cunosti prea bine natia asta...dar facind exceptie de citiva (nu stiu daca nu gresesc si in acest caz) majoritatea barbatilor au implantata violenta in formula lor genetica...sa nu uitam faptul ca barbatul primitiv si-a stapinit femeia si a supus-o dorintei sale sexuale; acesta e jocul cu care se multumeste tipul inferior, inca legat de formula "femeia este rasplata soldatului". Cu toate ca in anumite cazuri este amuzant acest joc...uneori poate deveni periculos mai ales daca omul este prost sau are probleme cu psihicul...

This post has been edited by fleurdelis: Oct 16 2007, 02:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
fortelady   Viata din Anii Mei   Oct 4 2007, 02:59 PM
Maàt  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 10th June 2024 - 06:37 AM