IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Paste, spaghetti, lasagne samd, Retete favorite bune si incercate cu paste fainoase
alessia81
post Jan 31 2006, 09:32 AM
Post #1





Musafir






Sunt innebunita dupa paste, gatite in diverse moduri. Daca aveti retete, traditionale sau originale...please, be my guest...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Girlish
post Oct 23 2007, 10:10 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Spaghetti cu ton
- Spaghetele se fierb in apa cu sare(+ putin ulei facultativ) se clatesc, se storc de apa
- sos: 2-3 linguri faina in putin ulei(ca sa se ingroase sosul; facultativ se prajeste putina ceapa maruntita in ulei dupa care se adauga faina) se rumeneste putin, se adauga 300 ml. bulion si 150 ml apa, 3 lingurite zahar, putina sare si piper, se amesteca din cand in cand, se lasa la foc mic sa clocoteasca cateva minute, dupa care se adauga 1 conserva ton maruntit in ulei si 1 conserva ton maruntit cu chili(in functie de cat de picant vreti sa iasa, se pot schimba cantitatile la conservele de peste, de ex. puteti pune 2 conserve peste cu chili sau puteti adauga ardei iute maruntit) si se amesteca, se mai lasa sa clocoteasca putin, dupa care se pot adauga spaghetele in sos sau se toarna sos peste spaghete
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
alessia81   Paste, spaghetti, lasagne samd   Jan 31 2006, 09:32 AM
kalua   Re: Paste   Jan 31 2006, 11:10 AM
sushi  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 4th June 2024 - 08:21 PM