IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Fashion icons
killah_babe
post Feb 8 2007, 01:22 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 9
Joined: 1-February 07
Member No.: 1,136



sunt sigura k fiecare dintre voi admira cate o vedeta sau o asa numita "fashion/style icon".
de accea am deschis acest topic, despre preferatele noastre..
eu una as da orice pentru dressingul preferatei mele, SARAH JESSICA PARKER (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .

si cateva poze cu ea:

(IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813054445cb040813cd3.jpg) (IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813071845cb04664b585.jpg) (IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813085845cb04cad5425.jpg) (IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813105945cb054401a4d.jpg)
(IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813120645cb05870aa92.jpg) (IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813131445cb05cac9132.jpg) (IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813145145cb062b0c296.jpg) (IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813174545cb06d9dd54f.jpg) (IMG:http://www.imagehost.ro/thumbnail.php/0813194145cb074d1cdb9.jpg)

This post has been edited by ala80: Feb 8 2007, 01:35 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Diana.
post Feb 27 2010, 04:59 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Creatorul de modă britanic Alexander McQueen s-a sinucis
Celebrul creator de modă britanic Alexander McQueen, în vârstă de 40 de ani, s-a sinucis, anunţă Daily Mail. Acesta s-a sinucis la trei ani după ce prietena sa apropiată, Isabella Blow - care l-a scos din anonimat şi l-a ajutat să devină celebru, s-a sinucis, la rândul său. De asemenea, mama creatorului de modă a murit pe 5 februarie.
O sursă din staff-ul lui McQueen a confirmat, joi, moartea acestuia. "Este o pierdere tragică. Nu vom face niciun comentariu la acest moment, din respect pentru familia McQueen".
Moartea creatorului de modă vine cu doar câteva zile înainte de debutul London Fashion Week şi cu câteva săptămâni înainte de momentul la care acesta ar fi trebuit să-şi prezinte colecţia la Paris Fashion Week, în martie.
Născut în East End-ul londonez, fiu al unui şofer de taxi, McQueen a învăţat meseria de croitor la Savile Row, unde a făcut şi costume pentru prinţul Charles. Între anii 1996 şi 2003, el a primit de patru ori distincţia de cel mai bun designer britanic.
McQueen a devenit "copilul teribil" al modei după ce a fost descoperit de Isabella Blow, care era redactor de modă la revista de specialitate Tatler. Ea a cumpărat toate hainele realizate de acesta pentru show-ul său de absolvire, contra sumei de 5.000 de lire sterline.
Născut Lee Alexander McQueen, designerul a fost cel mai tânăr dintre cei şase copii ai familiei.
McQueen, homosexual declarat, s-a descris ca fiind "oaia roz a familiei", el părăsind şcoala la vârsta de 16 ani.
După stagiul la Savile Row's Anderson & Sheppard, el a lucrat pentru Gieves & Hawkes, apoi în Japonia şi în Italia.
S-a întors la Londra în 1994, unde s-a înscris la şcoala de modă Central Saint Martins. După absolvire, McQueen şi-a lansat propriul label în East End, Londra.
În 1996, el a devenit designerul principal de la Givenchy, succedându-i lui John Galliano, înainte de a-şi uni forţele cu Gucci, care i-a cumpărat 51% din companie.
Până la sfârşitul lui 2007, Alexander McQueen avea magazine în New York, Londra, Los Angeles, Milano şi Las Vegas. Rihanna şi Lady Gaga se numără printre celebrităţile care au purtat frecvent ţinute create de McQueen, în viaţa de zi cu zi sau în videoclipuri.
Pe 14 iulie 2008, Alexander McQueen şi-a lansat un magazin virtual pe site-ul companiei sale, cu linii pret-a-porter şi accesorii.
(IMG:http://www.fashion-forum.org/images/designers/alexander-mcqueen.jpg)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 14th July 2025 - 03:44 PM