IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cum ai vrea sa fie la nunta ta?, pune-ne cum iti imaginezi propria nunta
Diana.
post Aug 26 2009, 02:55 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ma numar printre persoanele care nu si-au imaginat prea des nunta proprie. Mai ales, nu s-au gindit des si fdoarte in amanunt la cum ar vrea sa le fie nunta.
Stiu doar ca imi doresc ca nunta mea sa aibe loc ori vara, ori iarna si sa nu am o tona de invitati. Mi-ar placea de o mie de ori mai mult sa am o nunta intr-un cerc restrins, doar cu familia si citiva prieteni. Poate pentru ca nu imi place tambalaul, destest sa ii va vad pe unii cazind sub mese, facind scandal samd.
Iar rochia mea de mireasa ar trebui sa fie un model cit mai simplu cu putinta, fara o mie de dantele, perle, pietricele si brizbrizuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Tudor
post Jul 18 2010, 09:45 PM
Post #2


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



In mod cert acesti doi miri nu si-au inchipuit vreodata ca vor avea asa o nunta... el batut si fortat sa se insoare, ea cu un lesinat, tinut de neamuri.

Momentul in care un barbat isi duce aleasa la altar ar trebuie sa fie unul de fericire si nicidecum de suferinta. Insa in cazul domnului din imaginile alaturate nunta a fost un adevarat calvar.
Este povestea unui barbat din India care nici dupa o relatie de zece ani cu femeia iubita nu se simtea pregatit sa o ia de nevasta.

Satui sa tot astepte ziua in care isi vor vedea fata mireasa, parintii tinerei s-au gandit sa-l "ajute" pe barbat in luarea deciziei.

Acestia i-au spus mai intai ca ar fi cazul sa le ceara mana fiicei lor si cand au vazut ca tanarul tot amana momentul, i-au aplicat o bataie zdravana si l-au dus cu forta la altar.

Si ca situatia sa fie cu atat mai dramatica pentru barbat, intreaga comunitatea a dat o mana de ajutor viitorilor socri.

Asa ca dupa bataie primita, printre lacrimi, mirele a spus "DA", in timp ce mireasa nu-si mai incapea in piele de bucurie. Ramane de vazut daca si dupa noaptea nuntii va fi la fel de fericita.

http://www.liveleak.com/view?i=436_1279397543

This post has been edited by Win-win: Jul 18 2010, 09:51 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th June 2024 - 10:53 PM