IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cupa menstruala
Bia
post Feb 27 2012, 03:06 PM
Post #1


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Teo, e incomoda? Cate ore o poti tine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Teocris
post Feb 28 2012, 10:01 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Diana, te asigur ca nu este cazul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Oricum, poti sa asculti/citesti o gramada de pareri, pana nu incerci nu ai de unde sa stii adevarul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Eu vorbesc acum in urma experientei personale si daca conteaza pentru cineva parerea mea, eu recomand cupa menstruala (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Cindy, la mine la munca nu este baie comuna. Cupa se goleste in WC nu in chiuveta, asta e clar (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sa stii insa ca doua - trei servetele umede sunt de ajuns sa stergi cupa dupa golire. Apoi se poate folosi fara grija. Cupa este hipoalergenica si nu se imbiba cu sange! Deci... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Dupa cum spuneam si mai sus, eu am un flux abundent si cand am golit cupa dupa 6.5 ore abia se umpluse pana la jumatate. La serviciu o golesc o singura data si e suficient. Prin natura job-ului stau mult pe scaun si cand ma ridicam aveam impresia ca ma ia valul, asa mult curgea ditr-o data (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Acum, nu se mai intampla deloc asta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ma asez si ma ridic oricand fara a ma mai stresa ca ma patez. (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
De mare nu e deloc mare si oricum sunt mai multe marimi: S, M, L si XL. Iti alegi marimea (si culoarea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) care iti convine ghidandu-te dupa cateva criterii:
- abundenta menstrei
- nasteri sau avorturi la activ
- marimea colului
Eu personal am cupa XL. Am fluxul abundent si o nastere pe cale naturala la activ. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Cupa este dintr-un silicon moale. Nu ma deranjeaza absolut deloc. O introduc si o scot fara greutate. Sta la locul ei si nu o golesc de fiecare data cand merg la WC.
Pentru mine este o revelatie si reprezinta raspunsul la problemele pe care le aveam. Sunt sigura ca in viitorul foarte apropiat cupa asta va fi preferata multor femei (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Stiletto   Cupa menstruala   Feb 27 2012, 03:06 PM
Teocris   Bia, nu o simt deloc. Nu ma jeneaza si nu ma doare...   Feb 27 2012, 03:49 PM
Stiletto   OK   Feb 27 2012, 03:53 PM
Teocris   Cupa menstruala este o alternativa la tampoane si ...   Feb 27 2012, 04:40 PM
Diana   Brrrr... Teo, mie mi-i groaza de inventia asta...   Feb 27 2012, 08:20 PM
Cindy   Am citit si eu despre ea, insa mi se pare ca are c...   Feb 27 2012, 11:25 PM
Teocris   Diana, te asigur ca nu este cazul :lol: Oricum, p...   Feb 28 2012, 10:01 AM
Stiletto   De unde stim marimea colului? :D   Feb 28 2012, 06:44 PM
Cindy   Am intelees! Ma gandeam ca trebuie spalata cup...   Feb 29 2012, 05:09 AM
Teocris  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 23rd June 2024 - 11:48 PM