IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Alegerea stomatologului
kalua
post Feb 26 2007, 11:42 PM
Post #1





Musafir






Eu am avut mult de-a face cu stomatologi la viata mea (sunt fosta tehnician dentar (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), profesional si privat. Si am vazut multi stomatologi mediocri (si asta-i un eufenism!) cu cabinetele pline ochi de pacienti. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Cabinetul unora dintr-astia prost profesional era designed de cei mai buni arhitecti de interior, aratau intr-adevar extraordinar de bine si erau intr-o zona centrala.
Pe mine ma intereseaza cat timp isi petrece stomatologul cu mine, ce si cum imi explica, cat ma bate la cap ca trebuie neaparat schimbat un inlay sau o coroana (mai ales daca-i la un dinte care nu face probleme - eu mai controlez si singura, in oglinda, cu o sonda daca mi se pare ca ceva nu-i ok), daca merge la cursuri, perfectionari, cum vorbeste si se poarta cu asistenta, cat de buna este asistenta si ce fel de aparatura are.

Care sunt criteriile voastre cand alegeti un stomatolog? Punkreas, la ce trebuie sa mai fim atente?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Diana.
post Mar 7 2007, 12:06 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Domnu Punkreas, da un sfat vis-a-vis de plombe: is mai bune alea "ca pe vremuri" sau cele foto? Din motive de Cernobil, am probleme. Ce ma enerveaza cel mai tare e ca numai incisivii si caninii superiori sint in suferinta si nu imi explic de ce.
- intrebare 2: poate fi o lipsa de calciu in organism cauza formarii unor carii "ascunse", care exista desi dintele pare sanatos tun, insa se rupe si arata gaunos dupa ce s-a facut farime?
- intrebare 3: paradontoza are si cauze genetice?

Si ca sa fiu ontopic: cind ma duc la stomatolog, il consider cel mai bun prieten. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Chiar nu mi s-a intimplat sa am de a face cu oameni care sa nu stie meserie. (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
kalua   Alegerea stomatologului   Feb 26 2007, 11:42 PM
the_punkreas2003   foarte greu de spus... sau mai bine zis: foarte MU...   Feb 27 2007, 10:21 PM
the_punkreas2003   hai, kalua, shoot... alte idei? sau pareri contrar...   Mar 5 2007, 10:34 AM
kalua   Eu stiu totul :D despre stomatologul meu ca tare-...   Mar 5 2007, 12:56 PM
divi2007   eu pana acum am fost la mai multi dentisti si o sa...   Mar 5 2007, 01:49 PM
cosmina_grecu  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th May 2024 - 07:51 PM