IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> A fi sau a nu fi ... amanta ?!
angeldust
post May 24 2007, 04:12 PM
Post #1





Musafir






Fetelor, ma tot gandesc de vreo cateva zile....care o fi radacina problemei? Vad zi de zi tot felul de cazuri, amantlacuri, neveste inselate, divorturi, familii destramate. Intrebarea ar fi urmatoarea : de ce ajungem noi femeile (si spun "noi" pentru ca da, am fost si eu la un moment dat in aceasta neplacuta situatie) sa devenim amante? Desigur, povestea e alta de la caz la caz, fiecare amanta isi imagineaza ca in cazul ei este ceva special. Dar totusi stau sa ma intreb daca nu cumva miezul problemei este pe undeva comun.

Sa fie oare vorba despre tentatia fructului oprit? Inseamna ca ne multumim cu putin? Consideram ca tot e mai bun decat nimic? Sa fie vorba de principii si valori? Ce fel de atractie mistica exercita asupra noastra barbatul insurat?

Daca ati fost in situatia asta, sau cunoasteti cazuri sau pur si simplu aveti o parere, ajutati-ma sa inteleg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Diana.
post May 27 2007, 09:45 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La mine ce e in gusa e si-n capusa: barbat insurat/cu relatie, indiferent ca e de lunga sau scurta durata= barbat tabu. La fel, barbatii care au avut relatii cu o prietena/cunostinta apropiata... Mi s-ar fi parut tare aiurea de-a lungul timpului (adica inainte de relatia pe care o am de 7 ani) sa ma bag in asa ceva.
De fapt, in cercul nostru de prietene/cunostinte s-a evitat asta intotdeauna; a fost un fel de lege nescrisa; daca una dintre noi a avut o relatie cu un anume barbat, ala era "mort": nici una dintre noi nu ar fi facut vreun pas spre el, chiar daca respectivul dadea semne de interes.

@Poke, un sfat de la o fumeie batrina (stiu ca nu ai nevoie de el (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) inainte de a te implica mai mult, incearca sa afli care e adevarul si cum stau lucrurile de fapt. In felul asta dezamagirea , daca e cazul, va fi mult mai mica decit daca te trezesti mult mai tirziu ca domnu` e un fluturas care zboara din floare-n floare, dar are acasa ditamai gradina si sera (copii) pe de-asupra! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Poveste adevarata:
Ea, singura, divortata, cu copii. El, mai tinar, extrem de insurat. Amore nebun pe net, concedii impreuna cind el era "in delegatie" (asta stia nevasta); intilniri, scintei, samd... El isi paraseste nevasta; dupa o perioada, fosta amanta ajunsa nevasta cu acte-n regula, nu mai reusea sa se bibileasca, sa faca si gospodarie, sa fie si fresh pentru sotior, sa aibe si mincare gatita proaspat in fiecare zi... biata fosta amanta era panicata... si a ajuns de-a dreptul ingrozita la ziua cind el i-a spus: "Auzi, incepi sa semeni din ce in ce mai mult cu fosta mea nevasta!"
(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post May 28 2007, 07:13 PM
Post #3





Musafir






QUOTE(Diana @ May 27 2007, 10:45 PM) *
Poveste adevarata:
Ea, singura, divortata, cu copii. El, mai tinar, extrem de insurat. Amore nebun pe net, concedii impreuna cind el era "in delegatie" (asta stia nevasta); intilniri, scintei, samd... El isi paraseste nevasta; dupa o perioada, fosta amanta ajunsa nevasta cu acte-n regula, nu mai reusea sa se bibileasca, sa faca si gospodarie, sa fie si fresh pentru sotior, sa aibe si mincare gatita proaspat in fiecare zi... biata fosta amanta era panicata... si a ajuns de-a dreptul ingrozita la ziua cind el i-a spus: "Auzi, incepi sa semeni din ce in ce mai mult cu fosta mea nevasta!"
(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)



super tare (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
angeldust   A fi sau a nu fi ... amanta ?!   May 24 2007, 04:12 PM
lotte   Mie barbatii insurati mi se par expirati.Mai exist...   May 24 2007, 04:36 PM
Kitten   eu n-am fost niciodata in situatia asta (sa fiu cu...   May 24 2007, 04:38 PM
angeldust   Inteleg foarte bine ce ai vrut sa zici Kitten si c...   May 24 2007, 04:44 PM
splendora   un barbat care are iubita, nu logodnica sau sotie,...   May 24 2007, 05:32 PM
divi2007   nu as putea sa fiu cu un barbat care stiu ca are o...   May 24 2007, 05:47 PM
fortelady   :) si totusi, sunt foarte multe scenariile in care...   May 24 2007, 05:45 PM
katy87  
QUOTE
  May 25 2007, 06:58 AM
roxanica10  
Hai sa va sochez si eu o leaca: prin tineretile me...   May 25 2007, 10:28 AM
ala80  
QUOTE
  May 26 2007, 09:58 AM
splendora   May 29 2007, 05:44 PM
divi2007  
proprietati sunt lucrurile care nu au suflet, sa ...   May 29 2007, 05:48 PM
Diana   Haideti totusi sa revenim la amante... daca vreti ...   May 29 2007, 06:23 PM
Diana   Leo, nimeni nu este proprietarul altei fiinte uman...   May 29 2007, 08:00 PM
leo   nu am inclus cuvantul "proprietate" cu s...   May 29 2007, 09:11 PM
splendora   Puteti arunca cu pietre in mine dar ii dau dreptat...   May 29 2007, 09:34 PM
angeldust   Nu stiu daca "nevoia de a detine drepturi...   May 29 2007, 10:03 PM
leo  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 06:41 AM