IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Burtica si celulita cind nu poti face efort fizic
M2TWG
post Oct 4 2011, 04:58 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Hey... N-am mai dat de vreun an pe-aici. Deh... Scoala, teste, alea alea, iesit afara... In fine. Am o mica mare problema...

Am 14 ani. Nu pot face sport la scoala, fiind scutita pe caz de boala. Acasa nu pot face exercitii tot din cauza sanatatii. Pur si simplu... Daca merg prea mult pe jos, cobor scari mai repede, alerg, fac abdomene, genoflexiuni, incep sa ma sufoc, sa ma doara inima, si imi vine sa lesin.

Nici alimentatia nu e una prea... deosebita. Mama nu poate gati pentru mine ceva, pentru tata altceva si pentru ea altceva. (Tata are probleme la stomac si nu poate manca chiar orice). Asa ca mananc ce mananca si mama.

Am dezvoltat o obsesie pentru carne. Nu pot rezista fara sa mananc carne o zi. Nu stiu de ce, dar orice altceva as manca (inclusiv dulciuri), nu-mi trece foamea.

De obicei mai mananc musli cu iaurt/lapte deoarece, in afara de traditionalele laxative cu care nu prea-s de acord, altceva nu ma... ajuta, daca intelegeti. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Problema este ca, desi mama spune ca vai, sunt slaba, nu e adevarat. Mama spune ca sunt slaba comparandu-ma cu alti oameni grasi, nu cu cei cu o greutate normala.

Am burta. Mai precis, 71 cm circumferinta in jurul taliei. Este foarte mult, dupa parerea mea, avand in vedere ca de obicei aveam 65... La scoala cand m-au cantarit am avut 58 kilograme (acum o zi). La scoala a fost defapt o problema, caci in iunie aveam 55 kilograme. Nu cred c-aveam cum sa pun 3 kilograme in doar 4 luni... Sau poate ca da... Pe picioare am numai celulita si credeti-ma, nu o mai suport. E mereu acolo, de parca imi face in ciuda. :|

Ce pot face...? E chiar enervant la 14 ani sa fii ditamai tancul rusesc.... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)




Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
M2TWG   Burtica si celulita cind nu poti face efort fizic   Oct 4 2011, 04:58 PM
Diana   Ce inaltime ai, M2TWG? Si ce afectiune anume ai, ...   Oct 4 2011, 05:20 PM
M2TWG  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 18th June 2024 - 04:35 PM