IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Tepe de toate felurile si strategii de marketing la limita legalitatii, Cine si ce mai incearca...
Diana.
post Jan 17 2011, 01:11 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Acum citeva minute am fost sunata pe mobil pe un numar pe care nu il au nici macar 5 persoane.
Pina aici nimic ciudat. Ciudat a fost faptul ca apelantul avea numar ascuns.
Un domn arogant si forte vorbaret s-a prezentat cu un nume (extrem de rapid sa nu am timp sa procesez) insa a subliniat rar ca e "de la Orange Romania, sector 4" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si apoi ma intreaba " Cu cine am onoarea, stiamat doamna?"
Io de colo: "Pai dumneata suni de la Orange si nu stii cine e persoana de contact pe acest abonament? S, apropos, de cind suna Orange Romania cu numar ascuns?"
In secunda urmatoare mi-a inchis teleonul in nas... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
_______________________
Faza II: SMS PE MOBIL:
"Felicitari!!! Orange Romania v-a desemnat cistigatorul unui premiu de 5.000 EUR / si un tel. NOKIA N95./ Pentru mai multe detalii apelati la nr. 0740810844. EXP:ORANGE ROMANIA
Orange nu trimite mesaje decit de pe numere scurte si nu foloseste ortografia veche in SMS uri. Cum nu am participat la vrun concurs, nu aveam ce cistiga. Si nici nu ar trebui sa sun la cine stie ce numar al vreunei cartele reincarcabile... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
_______________________
Saptamina trecuta primesc ditamai plicoiul de la Reader`s Digest- numele si datele mele. Inauntru un teanc de maculatura de jumatate de kilogram cu numele si datele mele peste tot- personalizata la singe, oferta de cumpara nu`s ce chestii ca sa intru in nu`s ce concus sa cistig nu`s ce masina...
Si cum ma intreb cum de au datele mele, cine le-a vindut, pentru ca eu nu am fost vreodata clientul lor... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
-------------------------------

Concluzie: atentie mare la cine si ce va trimite , cine va suna si ce va cere ... e foame mare si unii incearca tot felul de lucruri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Diana   Tepe de toate felurile si strategii de marketing la limita legalitatii   Jan 17 2011, 01:11 PM
Stiletto   Vand unii baze de date pe net. De unde le iau nush...   Jan 17 2011, 02:02 PM
Diana   Aici nu e vorba de adrese de mail, Bia, ci de date...   Jan 17 2011, 02:36 PM
Stiletto   Da, am inteles, dar cred ca si pe-alea le vand uni...   Jan 17 2011, 03:04 PM
Diana   Multi. Daca te uiti, pe orice cupon de inscriere l...   Jan 18 2011, 03:19 PM
Laryss_A   Asa, cum spuneam :) , apropo de Reader's Diges...   Jan 18 2011, 04:40 PM
Diana   Nuuuuu, eu nu am primit nici o revista- eu am prim...   Jan 18 2011, 04:48 PM
Oana   Eu am fost sunata anul trecut de "cosmote...   Jan 18 2011, 05:03 PM
Valentina30  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 09:11 PM