IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Minciuna are picioare scurte, -cum recunoastem un mincinos?
angeldust
post Dec 13 2007, 11:13 PM
Post #1





Musafir






Se spune ca sunt o gramada de semne dupa care poti "citi" o persoana care nu spune adevarul. Fie roseste, fie se uita in alta directie, fie se joaca nervos cu degetele.... Acestea ar fi simptomele clasice. Dar se pare ca e mai mult de atat si pentru unii ghicitul mincinosului inseamna o adevarata arta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Lying Game - part1
Lying Game - part2
Derren Brown - Car Salesmen

Ce parere aveti? Voi cum depistati cand cineva minte sau spune adevarul? Reusiti sa faceti asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Dec 14 2007, 12:08 AM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



QUOTE(angeldust @ Dec 13 2007, 11:13 PM) *
Fie roseste, fie se uita in alta directie, fie se joaca nervos cu degetele....

Exact asa! Dar pana nu am dovezi clare, nu acuz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 14 2007, 10:18 AM
Post #3





Musafir






Nexam! Exista oameni care se uita direct in ochii tai, nu rosesc, nu nimic, si mint de-ngheata apele. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Dec 14 2007, 10:21 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



E bine cind ai persoana in fata si vezi aceste semne, dar oare cum putem recunoaste mincinosii la telefon, cind nu ii vedem, doar ii auzim?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Dec 14 2007, 10:22 AM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



stiti cum ma recunostea pe mine mama cand minteam???
incepeam sa casc frenetic!!
in mijlocul zilei!!
nici nu ma mai baga in seama!!!


si exact vorba lui kalua...poti fi mintit direct in fata intr-un stil fantastic!!

sunt oameni care mint in asa stil ca ajung si ei sa creada ce zic...

This post has been edited by albinuza: Dec 14 2007, 10:22 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post Dec 14 2007, 10:32 AM
Post #6


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



eu de cate ori am mintit mai devreme sau mai tarziu am fost prinsa cu ocaua mica..... nu de alta dar uitam ce spuneam si ca un nefacut cand se aducea in discutie subiectul respectiv uitam ca spusesem altceva ............ iar la copiat la examene prima ma lua in vizor, pur si simplu se citea "pe mine" ca o comit (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 14 2007, 10:03 PM
Post #7





Musafir






E drept ca unii mint mai cu talent ca altii, dar mie imi pare ca minciuna mereu lasa urme. La telefon e mai greu sa iti dai seama cand cineva minte, pentru ca "semnele" sunt date mai mult de body language. Iar in scris, doar intuitia si logica te mai pot ajuta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Cat despre copiatul la examene si mie mi-a fost greu la inceput, dar pana in anul 5 capatasem atata experienta ca puteam copia cu proful langa mine si sa fiu extrem de relaxata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 14 2007, 10:53 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Intr-adevar, poti sa recunosti pe cineva dupa body language: se spune ca daca se uita in dreapta sus (are legatura cu emisfera dreapta), daca isi duce mana la nas (si aici era o explicatie stiintifica, dar nu o mai tin minte), la ureche, sunt gesturi involuntare si inconstiente, se schimba ceva in miscarea naturala a corpului, isi modifica tonul vocii etc. Eu pot sa spun ca imi dau seama, daca imi dau osteneala. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Referitor la mine, chiar nu imi place sa mint si evit sa fac asta, dar daca chiar trebuie, sunt incredibil de credibila, ma uit drept in ochi si tin minte intotdeauna ce spun si cui. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Acum imi merge cam greu compul, dar o sa revin dupa ce citesc si link-urile puse de Angel. (IMG:style_emoticons/default/debile.gif)

Evident, imposibil este sa iti dai seama daca cineva minte online..

This post has been edited by sweet_girl: Dec 14 2007, 11:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 15 2007, 12:41 PM
Post #9





Musafir






Apropo de mintitul cu succes uitandu-te in ochii cuiva (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Mi-am amintit ce am facut eu prin clasa a 11-a, cand stiam ca vine randul meu sa fiu ascultata la ora de chimie, si aveam o profesoara reeeea, mama mama, nu-ti mergea cu "Ma scuzati, nu am invatat" sua chestii din astea. Si eu chiar nu aveam nici in clin nici in maneca cu chimia.
In ziua cu ascultarea, mi-am luat la mine trusa de machiaj cu nuante de pamant mate si inaintea orei de chimie m-am sechestrat in baie si am dat cu maroniu pe sub ochi si pe pleoapa cu un pic de bej, pe fata cu nitica pudra incat sa par bolnava si am iesit din baie exact cand venea profa. I-am zis, cu o voce bolnavicioasa ca aseara am avut o criza de rinichi si ca nici acum nu ma simt prea bine (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) si daca ar putea sa ma asculte la lectia viitoare. Si a mers (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Bine, asta nu inseamna ca imi place sa mint, o fac numai cand e absoluta nevoie, altfel nu. Cat despre mame, ele nu se uita la nici un limbaj al corpului, pur si simplu simt. De cate ori nu m-a prins mami cu matza-n sac (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Dec 15 2007, 12:54 PM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



tatalui si iubitului meu li se umfla narile cand mint (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:19 AM