IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Dieta asociata exercitiilor Pilates
BiancaDonath
post Jun 13 2007, 11:42 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 13-June 07
From: Graz-Austria
Member No.: 1,792



Buna gagicilor, cele care va chinuiti si voi ca si mine sa slabiti (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Am o intrebare pt cunoscatoare (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) .Eu am nascut de 11 luni, am avut la nastere 97 de kg (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) iar canmd am ramas insarcinata avea 57 (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) .Deci va dati seama ca diferenta a fost mare.Intre timp am tinut tot felul de regimuri si diete, dar pt ca asta mica a mea e tare energica nu prea am timp sa ma tin klumea de ele.Ceeá ce incerc de o vreme sunt exercitiile pilates, si incep sa le fac zilnic ca nu mai am rabdare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Am si grija ce mananc dar in weekenduri nu pot sa nu o dau in bara.Prieteni, gratare, vizite...ca asha este (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Dar lunea o iau din nou de la capat.Si macar sunt cu mine impacata si ma ajuta psihic.Am auzit insa ca ar exista si ceva dieta asociata exercitiilor pilates.Stie cineva de ahsa ceva sau cum dau de ea?Ca pe net am tot cautat si nimic..sau nu stiu eu sa aut bine ..e posibil si asta (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .Poate ma face cineva fericita cu un raspuns ca sa ajung si eu (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) .Multumesc (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jun 13 2007, 03:34 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Nu stiu, dar nu ti-a urmarit nimeni cresterea ponderala pe parcursul sarcinii?
Sanatos si admis este max 12-14 kg .. mai mult (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jun 13 2007, 03:40 PM
Post #3





Musafir






banuiesc ca ai pus atatea kg pe parcursul nasterii din cauza ca inainte nu ai papat asa mult ca si pe parcursul nasterii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

exercitiile pilates ajuta sunt pe nivele si cu o dieta adecvata si ambitie vei ajunge din nou la greuatea dinainte sa ai bebe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiancaDonath
post Jun 13 2007, 04:28 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 13-June 07
From: Graz-Austria
Member No.: 1,792



Am pus tare mult in ultimele 2 luni jumate.Pana la 6 luni am fost foarte ok.Doarca medicul mi a zis ca e mult dar retineam apa foarte multa.ram ca un burlan din cap pana in picioare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Si plus de asta mi s au facut analizele cadn si care trebuiau.Era totul ok, si glicemia, si colesterolul si tensiunea.Mi s a zis sa mananc intr o zi doar alimente cum ar fi cartof, orez, sa stau mult cu picioarele ridicate si sa controlez cantitatea de apa pe care o beau.Ca beam foarte multa fiind si vara .OIar dupa ce am nascut medicul a zis ca el considera 2 ani ca fiind un termen rezonabil sa slabesc, la cat am pus pe mine.Oricum din spital am iesit cu 15 kg mai putin.Iar acum am 72 si ma chinui sa ajung din nou la 60 (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (.Aaaa si de mancat mancam mai totimpul, mai putin noaptea, cand dormeam (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ).Ca daca nu dormeam mancam eu si atunci.Si ce i drept tendinta de ingrasare am avut eu mai totimpul, dar intodeauna aveam grija ce si cand mancam.Cum puneam 2,3 kg, cum 2 saptamani faceam pauza de ciocolata si clatite (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Faza e ca eu am mai slabit o data 15 kg, in decursukl a 9 luni, cu regim alimentar cu frufcte, legume, carne fiarta, paine integrala si doar o data pe zi, putin sport.Si apoi m am mentinut intre 57 si 60 de kg.Iarna mai aveam 62 si primavara dadeam iarasi jos.Dar dupa sarcina vad ca e mai greu.Pluis ca deja am dat bine jos si poate ar trebui sa mai am nitzica rabdare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ).

QUOTE(divi2007 @ Jun 13 2007, 03:40 PM) *
banuiesc ca ai pus atatea kg pe parcursul nasterii din cauza ca inainte nu ai papat asa mult ca si pe parcursul nasterii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

exercitiile pilates ajuta sunt pe nivele si cu o dieta adecvata si ambitie vei ajunge din nou la greuatea dinainte sa ai bebe.

Multumesc de incurajare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) :D (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Ma stradui sa fie asha si ma chinui sa ma tin de dieta (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jun 13 2007, 04:32 PM
Post #5





Musafir






am o prietena care la fel a retinut apa pe parcursul sarcinii si avea tendinta de ingrasare dar acum a slabi si este la fel ca si inainte deci se poate bafta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiancaDonath
post Jun 13 2007, 05:23 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 13-June 07
From: Graz-Austria
Member No.: 1,792



QUOTE(divi2007 @ Jun 13 2007, 04:32 PM) *
am o prietena care la fel a retinut apa pe parcursul sarcinii si avea tendinta de ingrasare dar acum a slabi si este la fel ca si inainte deci se poate bafta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Pfuiiii inca o incurajare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) :D
Pupici si mersi muuuult (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jun 13 2007, 06:33 PM
Post #7





Musafir






bianca, sa-ti traiasca comoara, sa te bucurid e ea!
eu zic ca ai slabit bine, nu trebuia mai mult in atata timp. ai alaptat, sau mai alaptezi inca?
intra daca vrei pe la noi montignacele, citeste pe-acolo si poate consideri ca ti se potriveste dieta si tie.
apropo, si eu vreau sa ma apuc de Pilates. de maine....... (IMG:style_emoticons/default/lazy.gif)
tu faci acasa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiancaDonath
post Jun 13 2007, 06:50 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 13-June 07
From: Graz-Austria
Member No.: 1,792



QUOTE(pescarush @ Jun 13 2007, 06:33 PM) *
bianca, sa-ti traiasca comoara, sa te bucurid e ea!
eu zic ca ai slabit bine, nu trebuia mai mult in atata timp. ai alaptat, sau mai alaptezi inca?
intra daca vrei pe la noi montignacele, citeste pe-acolo si poate consideri ca ti se potriveste dieta si tie.
apropo, si eu vreau sa ma apuc de Pilates. de maine....... (IMG:style_emoticons/default/lazy.gif)
tu faci acasa?

Mersi de urari si gandurile buine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Am alaptat putin, doar o luna ca asta mica era cam mare..4220 la nastere si a si crescur repede, si nu i ajungea ce aveam eu.Asa ca de la bun inceput i am dat si supliment si s a obishnuit asha, degeaba ma chinuiam ca tot aia era.
De slabit am slabit destul avand in vedere ca au trecut doar 11 luni, insa mai trebuie si cand ma uit la pozele vechi si la hainele alea 38 ce le am pus la naftalina, ma apuca plansul (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .
Asa si Pilatesul acasa il fac , si de saptamana asta il fac zilnic si mai sar si coarda (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ), mananc cruditati si mai beau si ceai antiadipos,m sa vad unde ajung.As fi vrut sa merg la vreun program de fitness, dar eu stau in austria si parintii mi s in romania si anu prea am cu cine sa o las.Ceva prieteni sunt, dar vezi tu, nu am facut copii sa i pasezla aaltii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Si ce i drept pana acum nu am lasat o mai mult de 2 ore la cineva si doar ca a fost urgenta.Si tati ei e antrenor de tennis si are program aiurea, adica asha cum pot copii cand vin de la scoala, sau adultii cand ies de la servici.Deci un program nu pot face.Asa ca merge si acasa.Ma mobiliozez si dimineatza pana doarme aia mica bag exercitii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Si e munca grea la inceput , dar te obishnuiesti din ce in ce mai mult si nu ti se mai par chiar asha exercitiile.Dureaza ceva pana sa le poti face si corect, si eu nici acuma nu pot sa le fac pe toate.Mai ales alea de la body slimming sau asha ceva ii zice.Si mare sportiva nu am fost niciodata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 22nd May 2024 - 07:11 PM