IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trucuri de machiaj: Ascunderea imperfectiunilor, Cum ascundem imperfectiunile prin machiaj
Diana.
post Oct 5 2009, 02:51 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Topic pentru schimb de experienta...
Stie cineva cum mascam un maxilar prea proeminent? Orice am incercat a fost in zadar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 5 2009, 05:11 PM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Da, o sa desenez si o sa-ti arat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 5 2009, 05:12 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Poti sa spui si in cuvinte daca ti-i mai usor... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Saru` mina!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 5 2009, 05:28 PM
Post #4


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pai mi-e cam greu. O sa desenez un facechart, scanez si pun pe forum.

Ah, dar o sa incarc mai pe seara ca acum am ceva de facut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 5 2009, 05:31 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu e absolut nici o graba.... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Oct 6 2009, 11:24 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Eu pot sa ma "laud" cu cateva imperfectiuni (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
- cearcanele: le corectez prin doua nuante - 1 anticearcan galben (ca am cearcane albastre, asa ca mai intai neutralizez), apoi 1 anticearcan bej mediu, care sa uniformizeze
- nas lat: pe marginile lui, de-a lungul narilor, folosesc un fard de obraz intr-o nuanta cu cateva tonuri mai inchise ca tenul meu, mat
- barbie lunga: la fel ca in cazul nasului, cu fard de obraz intr-o culoare inchisa, aplicat pe varful barbiei, bine estompat inspre gat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 6 2009, 11:26 PM
Post #7


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



E buna metoda insa ziua trebuie avuta mare grija sa nu exageram cu diferenta intre culoarea tenului si produsul de conturare. Eu pentru zi prefer culorile crema, de exemplu un fond de ten cu 2 nuante mai inchis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Oct 6 2009, 11:28 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Fides, maxilarul proeminent se corecteaza prin aplicarea unui fard de obraz intr-o nuanta mai inchisa, sau un fnd de ten mai inchis ca nuanta pielii tale. Aplici produsul de-a lungul maxilarului... cum sa spun mai exact... intre maxilar si gat sa vina culoarea. Estompezi bine de tot, astfel incat sa devina o umbra subtila, dar putin evidenta. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Ai inteles ceva din ce am spus? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 6 2009, 11:30 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/DSC09172.jpg)
Cam asa. Dar ai grija sa estompezi. La fel, ori o pudra bronzanta MATA dar mata fara nici un pic de particula ce reflecta lumina ori un fond de ten stick cu 2 nuante mai inchis foarte bine pierdut spre fata. Apoi pudra. pentru seara se poate aplica peste si o pudra cu 2 tonuri mai inchise.

Nu fard de obraz pentru ca fardurile de obraz rareori au o nuanta spre bej-maron. Pudra cu 2 sau chiar 3 nuante mai inchisa. Uneori chiar mai mult si cu 1 mai deschisa pentru luminozitate. Mate pentru ca particulele de sidef pot da uneori un efect nedorit in cazul porilor dilatati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Oct 6 2009, 11:31 PM
Post #10


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Pink, da, la inceput a fost greu. Dar acum am capatat ceva experienta si chiar se vede diferenta. Bine ca-s pasionata de arta machiajului, altfel nu cred ca as fi avut rabdare sa-mi exersez tehnica. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:42 PM