IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Produsele pentru machiaj de care nu ne-am lipsi nici moarte, Fond de ten, rimel, blush, gloss, etc
verenadoll
post Jun 3 2010, 04:53 PM
Post #21





Musafir






QUOTE(Diana @ Jun 3 2010, 01:12 PM) *
O bucurie de ban capeti tu daca nu te linistesti cu PR-ul... Fara suparare, business is business si pentru mine, nu doar pentru voi.


Asa cum si tu ai mentionat brand-uri, asa si eu am mentionat produsele care mi-au placut mie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 17 2010, 01:09 PM
Post #22


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(citystella @ Jun 1 2010, 11:04 PM) *
Adica ai folosi toate acestea fara sa te dai cu fard de pleoape? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)


Da! Fardul de pleoape nu e pentru mine asa important. Tusul de ochi e rezistent la apa. ma tine toata ziua si arata ok. Folosesc de obicei un primer Too Faced pe pleoapa sau un primer de fata matifiant ca sa nu-mi transpire.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 17 2010, 02:11 PM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



In cazul acesta fata ar arata ca si nemachiata, dar ingrijita. Uneori mai aplic si eu metoda. Iar efectul e destul de interesant. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 17 2010, 02:28 PM
Post #24


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Exact!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marzipan
post Jun 26 2010, 12:17 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 5-May 10
From: Bucuresti
Member No.: 8,485



crema hidratanta nuantata (care se adapteaza la nuanta tenului) cu SPF, anticearcan usor, rimel, balsam/gloss de buze (le am tatuate, asa ca altceva la ele nu imi trebuie. mai imi pun si un produs cu efect iluminator foarte natural, pe pometi si sub sprancene.. Restul - depinde de dispozitie..
Sunt cam lenesa si in criza de timp cind e vorba sa imi machiez propria fatza. Deci ar trebui sa lucrez la capitolul asta, sa-mi adaug in rutina zilnica si modelator, si blush usor si machiajul discret al ochilor...ca diferenta totusi e destul de mare..chiar daca nu am nevoie de schimbari majore la prima vedere...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 27 2010, 06:04 PM
Post #26


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Dar lenea e cucoana mare! =))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 10 2011, 09:03 AM
Post #27


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Eu nu ma pot lipsi de ruj sau macar un gloss intr-o nuanta deschisa. Chiar daca mai uit sa ma fardez la ochi, daca nu imi dau cu ruj parca as fi iesita din cripta, nu am asa....culoare... Tin minte ca am fost intr-un an la munte si am uitat fardurile acasa si alergam disperata sa-mi iau ruj (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

This post has been edited by Lyssuk: Aug 10 2011, 09:06 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Produse Profesionale
post Sep 23 2011, 01:34 AM
Post #28





Musafir






QUOTE(Lyssuk @ Aug 10 2011, 09:03 AM) *
Eu nu ma pot lipsi de ruj sau macar un gloss intr-o nuanta deschisa. Chiar daca mai uit sa ma fardez la ochi, daca nu imi dau cu ruj parca as fi iesita din cripta, nu am asa....culoare... Tin minte ca am fost intr-un an la munte si am uitat fardurile acasa si alergam disperata sa-mi iau ruj (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

SPAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 24 2011, 04:58 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu chiar ma gandeam ca atunci cand plec undeva, cel mai mult imi displace sa imi fac bagajul, de anxietate sa nu uit ceva caci mie toate mi se par esentiale. (IMG:style_emoticons/default/debile.gif)
Iubitul meu se amuza ca nu am putut sa stau undeva 3-4 zile fara crema hidratanta de corp, o uitasem acasa si a trebuit sa imi cumpar alta, si bineinteles nu oricare (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 26 2011, 01:24 PM
Post #30


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu mai nou sunt moarta-coapta dupa
Machiaje:
- Face Atelier Ultra Foundation (in viata mea nu am vazut asa fond de ten misto, arata parca e dat cu airbrushul, ba chiar mai bine ca am comparat cu Temptu PRO si da, tine mai mult)
- paleta Dramatically Neutral de la Yaby
eyeseal de la MUFE pentru a face orice din paleta Yaby sa arate ca un tus
- blushul HD de la MUFE
- blotting papers Shiseido (scumpe dar care isi fac toti banii ba chiar mai mult) sau cele de la Art Deco
- mascara Volumissime waterproof de la L'Oreal

Ingrijire corp&par:
- crema de corp Lipikar de la La Roche Posay
- gelul de dus hidratant Shiseido (care e vreo 45 Euro dar na, imi place de mor)
- Kerastase (nu mai tin mnte numele dar e verzuliu si e pentru protectie termica a parului)
- masca restructuranta Kallos cu proteine din lapte
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:04 PM