IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Anti-cearcane, recomandari
LostWhispers
post Dec 13 2008, 11:21 AM
Post #21





Musafir






QUOTE(Bacardi_Girl @ Dec 13 2008, 12:07 PM) *
Kalua dar de dermatocosmetice nu zice nimic? Adica nu recomanda nici un concealer din gama asta? Ma gandeam la Avene...



si eu am vazut avene si roche posay m ar cam tenta (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Dec 13 2008, 11:54 AM
Post #22





Musafir






QUOTE(Master of Norules @ Dec 12 2008, 11:58 AM) *
Si s-o gasii la noi Touche eclat de la YSL?


MoN sigur ca se gaseste in magazinele Ina sau Sephora. Costa cam 140 de lei.
Si eu votez cu TE si chiar ma mir ca Paula nu-l pune pe lista celor mai importante. De fapt, ea zice ca-i f bun, dar pretul e cam mare. Deci eu am dat vreo 30 euro pe el si-l folosesc de mai bine de 6 luni si nu mi s-a terminat. Ba mai mult, mi-am facut si rezerva: mai am 2 noi-noute luate din duty free, ca erau la oferta.

Iac-asa ce zice dna Paula in carticica ei despre acest produs 'Touche Eclat Radiant Touch este de departe cel mai popular produs YSL de make-up si unul recomandat, in mod frecvent, in revistele de fashion pe lista celor mai bune produse de frumusete. Este o pensula iluminatoare (highlighter) f originala, destept impachetata in forma de stilou cu o perie sintetica atasata. Desi nu ascunde f mult (acoperirea nu este f substantiala), functioneaza bine ca iluminator si adauga o subtila radiere in zona umbrelor, in mod special, sub ochi. Este lumina suficienta pentru a fi considerat un anticearcan normal (de care vei avea nevoie daca cearcanele se vad) si cele mai bune din cele 4 nuante sunt #1 si #2. Nuanta #3 este o piersica deschisa, dar parca prea usoara (putin intensa) pentru a conta, in timp ce #4 lasa o urma orange care-i limiteaza efectul. Ca o optiune, si vreau sa spun o optiune impresionanta, incercati Maybelline's Instant Age Rewind Double Face Perfector, care merge f bine si este de departe mult mai ieftin.'

Chiar citind aceasta recomandare, prefer sa raman la TE YSL. Produsele Maybelline nu-mi inspira incredere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Dec 13 2008, 06:19 PM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Si eu am auzit ca ar fii foarte bun TE insa pentru mine nu cred ca e tocmai ce-mi trebuie (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Eu vreau mai mult sa-l folosesc pentru diverse pete care mai raman in urma unui cosulet de asta ma si gandeam la Avene si eram curioasa daca in cartea Paulei e pomenit ceva. M-am uitat si la cele expuse de Kalua insa nu stiu daca e vreunul ok pentru problema asta si nici nu cred ca se gasesc pe la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Dec 13 2008, 07:46 PM
Post #24





Musafir






Eu am TE si intr-adevar, nu e pt pete, cosuri si din astea. Bun mi s-a parut unul de la clinique, quick corrector, destul de pastos si consistent pt a acoperi bine. Unele fete folosesc Toleriane, fdt de la La roche posay drept corector pt ca e suficient de consistent. Mergi in sensiblu, cere o mostra, poate iti prieste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Dec 13 2008, 08:59 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



[quote name='Roxana_' date='Dec 13 2008, 11:54 AM' post='206428']
MoN sigur ca se gaseste in magazinele Ina sau Sephora. Costa cam 140 de lei.
Gash e cam scump nus daca imi iau mai ales ca eu nu ma machiez zilnic. Anw oi vedea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romi79_2008
post Dec 13 2008, 09:35 PM
Post #26


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



Acoperirea cea mai buna o dau anticearcanele gen crema
personal nu am fost inca, abia astept sa merg sa vad produsele MUFE (make up for ever) cele din gama HD , au aparut in romania, imi scapa acum adresa, dar atat primerul, fond de ten, pudra si anticearcan de nota 10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Dec 19 2008, 07:17 PM
Post #27


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Vad ca vorbiti doar de anticearcan si concealer lichid, dar ce spuneti de cel pudra? La tutorialele de pe youtube, majoritatea folosesc cel pudra, preferabil paleta sau mineral. Cine ma lamureste si pe mine ce si cum? Eu am un revlon colorstay, dar parca nu acopera bine nici cosurile si cearcanele nici atat. Pe makeupalley era foarte recomandat cel de la Lancome, dar am testat unul in Franta si nu am observat nici o diferenta..dar nu pot jura ca am ales nuanta potrivita, ca ma cam grabeam (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 22 2008, 01:29 AM
Post #28


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cine ma ajuta si pe mine cu o marca de anticearcan buna pentru ten uscat cu tendinta de deshidratare ?
Cine are tenul usat pe aici?

QUOTE(janis @ Jul 5 2008, 10:32 PM) *
As avea o intrebare prostuta, pt ca pana acum n-am folosit anticearcan (am folosit ceva creme dar fara efect). Este un fel de crema? Sau are si culoare care se poate folosi numai daca punem si fond de ten sau pudra peste?
Ma scuzati ca intreb ceva asa de elementar... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

Janis, galbenul este pentru cearcane ("cercurile negre" de sub ochi de care ne "bucuram" cu toatele) si verdele pentru zonele iritate, rosiatice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 22 2008, 02:28 AM
Post #29





Musafir






Eu am tenul uscat si ma-mpac bine cu Touche Eclat - YSL.
Corector folosesc unul de la Dior
(IMG:http://www.cosmeticmall.com/images/products/detailed/69616.jpg)
mi se pare si foarte practic, mai ales la purtator

si
(IMG:http://www.yourlifemagazine.com/concealer.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 22 2008, 02:51 AM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Kari, imi spui marca si de la Dior si de la al treilea, ca nu se vede din poza, te rog frumos?

Gata, am gasit. Diorul e
Anticerne Corrector
An anti-fatigue concealer. Gently veils dark spots, shadows, bags as well as scars. Supple texture lasts for all day long. Completely blends into the skin .
Yupii, le-am gasit si in Romania pe un magazin onlie. Am scapat de comanda din strainatate si de pierdut timpul in magazine.
Kalua, pup!

Al treilea insa nu l-am dibuit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:59 PM