IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Totul despre femei Ce bine ca sunt femeie!, Ce-si doresc femeile; feminism la paroxism...
Diana.
post Feb 11 2006, 02:04 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce ne enerveaza la barbati...

ATRAG ATENTIA: RINDURILE DE MAI JOS SINT O GLUMA !
NU TREBUIE LUATE IN SERIOS!


Azi barbatii intra in colimator!
Azi sint o feminista convinsa si declar matriarhatul!
Barbatul e bun numai pentru procreere si pentru a ne da noua dureri de cap !
Barbatul ar trebui sa gindeasca si dupa aceea sa actioneze...din nefericire, unor barbati le lipseste encefalul, functia acestuia fiind preluata uneori de un alt organ anatomic si de a carui existenta si marime sint extrem de mindri!
Pina acum nu am auzit de vreun barbat care sa se impauneze cu numarul si de adincimea circumvolutiunilor creierului ,ci doar de "zestrea" pe care o au in dotare!
Barbatul ar trebui sa-si mai asculte perechea din cind in cind, pentru ca ea are intotdeauna dreptate!
Barbatul ar trebui dus la muzeu , sa i se ataseze o inscriptie prin care vizitatorii sa fie anuntati ca au de-a face cu un animal periculos,capabil de orice , care nu poseda constiinta , nu stie ce sint remuscarile si nici bunul-simt!
Barbatul trebuie tinut pe linga casa, altfel o ia razna si se crede taur comunal! (Atavism sau dereglare psihica: A SE CERCETA!)
Barbatului ar trebui sa i se interzica iesitul cu prietenii la o bere,meciurile de fotbal si aruncatul sosetelor peste tot.
Barbatul ar trebui sa mai faca curat in casa, ca sa nu isi mai lase scrumul
de la tigara pe unde ii vine si hainele in cele patru puncte cardinale.
Barbatul rebuie invatat ca atunci cind ploua, la intrare iti scoti pantofii!
Barbatului ar trebui sa i se spuna sa nu ridice vocea, ca raguseste!
Barbatului ar trebui sa i se spuna ca daca ridica palma sau pumnul s-ar putea sa aiba surpriza sa se trezeasca cu o tigaie in cap!
Barbatul trebuie sa aiba grija de copii, ca femeia nu ii face singura !
Barbatul trebuie invatat pe de rost datele aniversare!
Barbatul trebuie educat sa aduca flori femeii si sa ii faca din cind in cind un compliment!
Barbatul trebuie informat ca femeia nu e o anexa verticala si mobila a bucatariei si nici masina de spalat, apretat si calcat! Cu atit mai putin, nu e o papusa gonflabila!
Barbatul trebuie sa mai spele farfuriile, sa duca gunoiul si sa scuture covoarele din proprie initiativa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 11 2006, 10:50 AM
Post #2


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



"Femeile nu au habar sa conduca o masina"

In primul rand ma enerveaza generalizarea si apoi faptul ca nu pot sa accepte ca sunt femei care chiar stiu sa sofeze, poate mai bine ca unii dintre ei. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Feb 11 2006, 11:02 AM
Post #3


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Buna gluma, Diana (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) .
In continuare va voi spune ce a zis o actrita celebra, pe care o lasam anonima deocamdata, ca sa nu-si piarda fanii (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) . A zis asa: "daca au reusit sa duca vreo cativa barbati pe luna...oare de ce nu-i muta pe toti acolo?!"
:(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 11 2006, 11:04 AM
Post #4


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



:offtopic:
Inscrie-ma la fani (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 11 2006, 11:05 AM
Post #5





Musafir






pai si cu noi............................. cei de pe forum cum ramine ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 11 2006, 11:08 AM
Post #6


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



QUOTE
RINDURILE DE MAI JOS SINT O GLUMA !
NU TREBUIE LUATE IN SERIOS!
(IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 12 2006, 12:16 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai, Mistaco, atita timp cit nu va regasiti descrierea in cele de mai sus, unde-i baiul! (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Feb 12 2006, 01:10 PM
Post #8


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



ATRAG ATENTIA: RINDURILE DE MAI JOS SINT O GLUMA !
NU TREBUIE LUATE IN SERIOS!


Azi barbatii intra in colimator! - asa este
Azi sint o feminista convinsa si declar matriarhatul! - asa este
Barbatul e bun numai pentru procreere si pentru a ne da noua dureri de cap! - deci durerile de cap asa au fost inventate (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Barbatul ar trebui sa-si mai asculte perechea din cind in cind, pentru ca ea are intotdeauna dreptate! (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Barbatul ar trebui dus la muzeu , sa i se ataseze o inscriptie prin care vizitatorii sa fie anuntati ca au de-a face cu un animal periculos,capabil de orice , care nu poseda constiinta , nu stie ce sint remuscarile si nici bunul-simt! - stiam ca ne placeti de fapt (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Barbatului ar trebui sa i se interzica iesitul cu prietenii la o bere,meciurile de fotbal si aruncatul sosetelor peste tot. - si sa se inlocuiasca cu ce anume? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Barbatul ar trebui sa mai faca curat in casa, ca sa nu isi mai lase scrumul de la tigara pe unde ii vine si hainele in cele patru puncte cardinale. - nu mai putem face striptease nici in domiciliul conjugal? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Barbatul rebuie invatat ca atunci cind ploua, la intrare iti scoti pantofii!
Barbatului ar trebui sa i se spuna sa nu ridice vocea, ca raguseste!
Barbatul trebuie sa aiba grija de copii, ca femeia nu ii face singura!
Barbatul trebuie invatat pe de rost datele aniversare! - vreau de ziua mea un palmtop. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Barbatul trebuie educat sa aduca flori femeii si sa ii faca din cind in cind un compliment! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Barbatul trebuie informat ca femeia nu e o anexa verticala si mobila a bucatariei si nici masina de spalat, apretat si calcat! Cu atit mai putin, nu e o papusa gonflabila! - nu exista nici barbat perfect, adevarat (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)

Bineinteles ca si comentariile mele sunt tot o gluma (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Feb 12 2006, 01:57 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



m-ash fi teleportat de pe o planeta populata numai de femei,in schimb,la faza cu shosetele,nu obiectez!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 12 2006, 11:43 PM
Post #10


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Barbatului ar trebui sa i se interzica iesitul cu prietenii la o bere,meciurile de fotbal si aruncatul sosetelor peste tot.


cred ca trebuie sa i se repete pana la epuizare.. :(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 11:44 PM