IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Vocea
M2TWG
post Aug 16 2010, 03:44 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Nu am ştiut unde să postez asta, dacă la sănătate sau  muzică, şi-am ales muzica. Dacă există un topic identic, vă rog să-l ştergeţi  pe acesta. 

Eu am o mare problemă, de acum un an şi ceva. Mie îmi place  să cânt. Vara trecută: după multă Katatonia (şi încercări lamentabile de  a cânta câtuşi de puţin ca solistul lor) am început s-o dau pe death scream,  black growling şi alte minuni. Ce a ieşit? Ceva ce suna ca un leu (şi nu ştiu  dacă aşa trebuia). De-atunci, am observat că pot face aceste… "efecte" când am  colegii alături. Singură nu-mi ies. De la încercările lamentabile de-a-mi  îngroşa puţin vocea, ajungând la şcoală, m-au pus să cânt note înalte. Rezultatul:  tot ce-am făcut vara s-a dus pe apa sâmbetei. 

Vara asta: nu mi-a mai reuşit  nicio melodie, oricare fiind trupa (stilul de cântat fiind unul clar, fără "efecte").  Acum nu mai pot cânta nici sunetele joase (cu care vara trecută nu aveam  probleme) dar nici cele înalte (care n-am reuşit  vreodată să le interpretez). Am vorbit mai puţin, n-am mai băut apă rece, n-am  mai mâncat chestii reci, cafeaua, ceaiul, tot, erau calde. Dar vocea încă nu  vrea.

Dând câteva înregistrări cu mine unei prietene, ea mi-a zis  că am voce frumoasă, că (,) cânt frumos. Dar când cânt, mi se pare mereu că (,) cânt pe nas, că sună prea strident, şi multe altele. (IMG:style_emoticons/default/slap.gif)  

Acum 1 an jumate, eram la cor, vocea a 2-a (nu ştiu dacă are  vreo importanţă). Am renunţat din cauza muzicii populare. 

Nu fac cursuri de canto sau alte chestii de genul. Acasă  cânt numai când sunt singură (ştiţi, ai mei n-au ce face decât să râdă de  mine (IMG:style_emoticons/default/glare.gif) ), la şcoală deloc din cauza colegilor  care-s preocupaţi să urle.

Dacă mă puteţi ajuta, vă sunt recunoscătoare. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)  

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
M2TWG   Vocea   Aug 16 2010, 03:44 PM
Diana   Poate ar trebui sa te indrepti catre niste cursuri...   Aug 16 2010, 09:29 PM
citystella   M2TWG, important ar fi in primul rand varsta ta, c...   Aug 16 2010, 10:09 PM
M2TWG  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 02:10 PM