IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rujuri rezistente la transfer si nu numai, Despre toate felurile de rujuri si gloss
loredana
post Feb 17 2006, 12:37 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 16-February 06
Member No.: 228



Caut si eu un ruj rezistent la transfer,fara particule sclipicioase si care sa reziste cit de cit. Lip Finity l-am folosit ,e destul de bun dar nu-mi plca nuantele.As vrea unul mat si sa fie  bej natural.Aveti idee care ar fi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 17 2006, 02:50 AM
Post #2


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



nu avon, anyway.. cica nu e bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Feb 17 2006, 08:46 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Nici unul din rujurile rezistente la transfer pe care le-am incercat, nu mi-a placut...si asta pentru ca usuca foarte tare buzele. :(
Chiar as vrea sa shtiu si eu daca ati incercat ceva ce v-a multumit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciciep
post Feb 17 2006, 10:59 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 17
Joined: 11-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 206



Eu am fost foarte multumita de Lipfinity si l-am folosit pana l-am terminat :D (pt ca eu de obicei, nu termin rujurile....ci le abandonez :)). Dar vad ca tie nu ti-a placut. Un alt ruj care mi-a placut la fe de mult si functioneaza pe acelasi principiu este ROuge Hyperfix de la Bourjois http://www.bourjois.co.uk/lips/lipstick/72. Nu stiu cat costa insa, fiindca l-am primit cadou
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 17 2006, 11:07 AM
Post #5


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



eu am folosit revlon colorstay si am fost super incantata. e adevarat ca usuca buzele (ca orice ruj rezistent la transfer) dar merita! 8-10h il ai pe buze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alma
post Mar 4 2006, 09:24 AM
Post #6


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 9-February 06
From: everywhere
Member No.: 201



eu am incercat cred ca o multime de rujuri si cel mai rezistent si fain a fost de la manhatan, dar l-am luat din USA, nu stiu daca se gaseste la noi, iar singurul care e rezistent, dar nu usuca buzele este de la artdeco, numai ca e foarte sidefat si nu am vazut la noi genul asta de ruj artdeco, e cu buretel, eu il primesc din germania, dar il folosesc doar la ocazii.
pupici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 6 2007, 06:17 PM
Post #7





Musafir






De care rujuri in look-ul nude sunteti cel mai multumite? Si cum arata? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Ca trebuie sa-mi iau unul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 6 2007, 06:32 PM
Post #8





Musafir






Nu stiu sa-ti spun exact nuanta, oricum depinde f mult de ph-ul fiecareia...dar eu sunt f multumita de produsele de make-up (farduri, rujuri, blush s.a.) de la ArtDeco, care-i firma nemtzeasca. Eu le-am gasit in Ina Center la noi. Eu zic ca un ruj trebuie sa fie mai mult hidratant, decat rezistent la transefer.

Ce nu-ti recomand de la ei e Magic Fix-ul care usuca f tare buzele....chiar daca da rezistenta. Gasesti gama de nuante si tipurile de ruj la ei pe site
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 6 2007, 06:39 PM
Post #9





Musafir






Pe mine nu ma intereseaza sa fie rezistent la transfer, ci numai nuante "nude". Si sa n-aibe alte hibe. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 6 2007, 06:51 PM
Post #10


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Ce intelegi prin nuante nude? Pe mine ma depaseste termenul asta. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:14 PM