IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Viata din Anii Mei, Jurnalul lui fleurdelis
kalua
post Oct 13 2007, 07:43 PM
Post #41





Musafir






Dorinta-ti imi este porunca (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Oct 13 2007, 07:57 PM
Post #42


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



QUOTE(kalua @ Oct 13 2007, 07:43 PM) *
Dorinta-ti imi este porunca (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


Multumesc kalua...ma simt prea rasfatata (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ai raspuns asa prompt!
Acu iar stau intr-o dilema ca nu stiu: Sa incep cu anii 0-18? Sau sa sar peste ei (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Cine stie poate iese chiar un roman pina la urma daca tot mi-ati dat nas... ca scriu frumos!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 13 2007, 08:58 PM
Post #43





Musafir






Pai iti vand un pont pentru roman (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Incepe cu ce e mai interesant, sa atragi atentia cititorului si apoi mai faci referiri si la anii din urma pe unde mai e cazul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Spor la scris!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 13 2007, 09:05 PM
Post #44


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



hai fleur povesteste in continuare cu omul intalnit pe plaja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

io-s cu ochii-n monitor (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 13 2007, 09:52 PM
Post #45


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Asa-i si eu sunt curioasa: Ce s-a intamplat apoi? Trebuie sa-ti fie si bine nu numai greu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Oct 13 2007, 10:27 PM
Post #46


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Era roman, stabilit de 10 ani in Israel...mai apoi am aflat ca fusese acrobat si magician la circul de stat din Bucuresti si m-a uimit cu tumbele pe nisip, la virta lui (avea 50 de ani) si corpul lui elastic...cit despre magie (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ma bucuram ca un copil privindu-i jongleriile si tare eram curioasa cum face, o gramada de copii se adunau in jurul nostru sa priveasca spectacolul si parca nu ma mai simteam atit de singura...dar cind a inceput cu invitatii la restaurant, declaratiile de dragoste si propunerile de a veni sa locuiesc cu el i-am spus scurt si raspicat ca nu sint aici la distractie si sa uite de tote astea...i-am povestit ca am un copil care este totul pentru mine si in inima nu mai e loc pentru altcineva...cu cit il refuzam eu mai inversunat, cu atit se aprindea el mai tare...si a ajuns pina la a-mi propune sa ne casatorim pentru a-mi putea aduce copilul in Israel...A aflat in sfirsit unde-i punctul slab si mie m-i s-a aprins beculetul in cap si speranta in suflet...
Am acceptat propunerea ne-am casatorit repede si am venit in Romania sa-mi iau copilul pentru ca asta era scopul meu. O luna cit am stat acolo am facut tot ce-a fost omeneste posibil dar n-am reusit sa iau copilul fara semnatura tatalui. El a incercat chiar sa-l infieze...dar se vede ca Dumnezeu ne iubeste si a facut cum era mai bine ca sa ne fereasca de rau.
Copilul meu a ramas in continuare in grija mamii care s-a dovedit a fi cel mai bun bodyguard si a stiut sa-si foloseasca diplomatia pentru a-l feri de contactele neplacute cu taica-so...
Noi ne-am intors in Israel, am inceput sa invat limba ebraica, am continuat sa muncesc si sa string bani, dorul de copil ma chinuia in continuare, singura diferenta e ca acum stateam in casa lui...care spunea el, este si a mea, unde speram ca o sa vina si copilul meu si o sa fim o familie fericita cit de curind.

This post has been edited by fleurdelis: Oct 13 2007, 10:29 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 15 2007, 01:12 PM
Post #47


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



mi-am rezervat loc in fata pentru episodul urmator (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 15 2007, 03:19 PM
Post #48


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Da' ne tii in suspans Fleur nu gluma parca citesc un roman si astept sa vad ce se intampla. Mai da pe la jurnal si mai baga un episod (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 15 2007, 07:48 PM
Post #49





Musafir






Mai Fleur...devine mai ceva ca Prison Break (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Nu ne mai fierbe atata, fa si tu episodul mai lung macar daca tot e asa rar (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Oct 15 2007, 08:01 PM
Post #50


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Fetelor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) va multumesc pentru interes...da lasati-ma incet ca spun tot (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) trebuie sa intru iar in starea aia in care pot sa povestesc...da promit ca va povestesc mai departe!
Un bob zabava...pls! Poate se va intimpla chiar in seara asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th May 2024 - 08:41 PM