IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cea mai tanara artista din lume, Cleopatra Stratan posibil in Guiness Book
Diana.
post Sep 5 2006, 11:27 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sa nu uitam ca exista totusi copiii cu o memorie nemaipomenita pentru virsta lor biologica, in timp ce unii adulti nu-s in stare sa tina minte un numar de telefon... atita timp cit micuta Cleopatra nu va fi tirita din concert in concert, nu ii va fi "furata" copilaria si ei ii place sa cinte...chiar nu vad care e problema. Nu il vad pe Pavel Stratan chinuindu-si copilul de dragul banilor.
Melodia e faina, e o melodie pentru copii... copilita e dulcica, iar Ghita si geamantanul... pe mine m-a cucerit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 8 2006, 11:02 PM
Post #12





Musafir






Am mai cugetat (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) : nici eu nu cred ca Stratan isi va chinui copila. El insusi este implinit, are succes, deci nu-si proiecteaza visele neimplinite pe Cleopatra.

A avut mama o sora care cica repeta fiecare poveste sau poezie cuvant cu cuvant daca-i spuneai una (si asta si in mai multe limbi, dupa cum o asculta). Cand s-au prins parintii de tarasenie s-au speriat si nu i-au mai spus nimic, dar le-a trecut dupa un timp. Lucica, ca asa o chema, a murit la 5 ani de polio... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystinutza
post Sep 11 2006, 04:29 AM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 2-June 06
Member No.: 357



Dragelor eu nu cred ca e vorba de o exploatare in sensul real al cuvantului. Nu cred ca poate fi "impinsa de la spate' sau fortzata sa stea o ora si jumatate pe scena. Cred ca fetitza se simte bine acolo, poate considera scena un fel de spatiu de joaca. Altfel nu ar rezista. Nu ii vad pe parintii ei amenintand-o cu bata pe dupa cortine. Poate au incurajat talentul asta al ei. Nu e nimic de condamnat in asta. Oricum sunt artisti de 6, 7 ani care deja concerteaza in mod fest. E un lucru stiut si intalnit in lumea muzicii, dupa cate observ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Sep 11 2006, 11:48 PM
Post #14


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Exploatare in alt sens decat "real" cum poate fi?

Revenind, fata se simte bine pentru ca tatal o sustine, e mereu langa ea, uneori e chiar mai emotionat si poate ca are de ce. Totul e sa stie cand sa se opreasca (pauza) pentru ca un copil la varsta de trei ani, desi are multa energie si capacitate de memorare s-ar putea sa clacheze.
Fara indoiala ca tatal beneficiaza de pe urma fetitei sale si atat timp cat acesta nu reprezinta scopul principal al sustinerii ei ca artista, il poate absolvi de unele 'acuzatii'.
Celebritatea Cleopatrei este in mod sigur o prelungire a celebritatii tatalui ei ( acelasi stil muzical care l-a facut si pe el apreciat de public) si se datoreaza unei campainii de promovare intensa. I-am vazut pe la toate posturile de televiziune + concert.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystinutza
post Sep 12 2006, 08:20 AM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 2-June 06
Member No.: 357



Nu mi-a placut prima ta propozitie dar nu ma voi arunca in polemica. Cred ca ai sesizat foarte bine sensul "exploatarii" dat de mine. Exploatare inseamna in cazul de fatza "punere in valoare" nicidecum "profit" material sau de alta natura de pe urma propriului tau copil. Inseamna valorificarea talentului cu care a fost inzestrata fetitza asta. Si ii felicit din tot sufletul pe parintii care reusesc sa faca acest lucru. Majoritatea nu reusesc si chiar mai rau, nici nu ii intereseaza prea mult, mulumindu-se cu un copil papusa, care e dragutz ca poceste cuvinte sau face caca la olitza, scuza-mi expresia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leea
post Sep 12 2006, 09:57 AM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 744
Joined: 31-May 06
Member No.: 352



Si cum suna: Copil de 3 ani cantand in direct la TV la ora 23.00? Nu suna a exploatare, in sens oricat de pozitiv ati dori voi. Draguta, cu taticul alaturi, sustinuta de toti, fermecand pe toata lumea cu dragalasenia ei, celebra (deja!), acusi-acusi si in Guiness Book, artista, ce mai!... Dar la ora aceea trebuia sa fie de multa vreme in patucul ei, facand nani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 12 2006, 10:01 AM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://i35.photobucket.com/albums/d193/eladyphoto/PavelStratanSiCleopatraStratan.jpg)


Mama-Cleopatra Stratan
Copilul acesta e un fenomen- insa nici eu nu pot fi de acord cu ore tirziii pentru un pui de trei anisori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Sep 12 2006, 11:56 AM
Post #18





Musafir






QUOTE(crystinutza @ Sep 12 2006, 09:20 AM) *
Inseamna valorificarea talentului cu care a fost inzestrata fetitza asta. Si ii felicit din tot sufletul pe parintii care reusesc sa faca acest lucru. Majoritatea nu reusesc si chiar mai rau, nici nu ii intereseaza prea mult, mulumindu-se cu un copil papusa, care e dragutz ca poceste cuvinte sau face caca la olitza, scuza-mi expresia.

din punctul meu de vedere, talentul se pastreaza la orice varsta. cine il are.. il are. cine nu... nu (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
exista emisiuni pentru copii daca nu te mai intelegi cu plodu' acasa (desi m-as mira sa nu te intelegi cu unu' de 3 ani).
si da, consider mai important sa ai un copil care invata sa vorbeasca si invata cuvinte noi (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) si face caca la olita decat unul trimis prin concerte...
nu cunosc prea mult psihologia infantila si nici nu stiu ce e normal sa faci la 3 ani (sau nu) dar cu siguranta nu sa tii concerte de o ora si sa fii in direct la TV la ora 23 (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/mad.gif)
e doar parerea mea (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Sep 12 2006, 11:58 AM
Post #19


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Am vazut-o si eu la "Stupize, stupize". E fenomenala! Sunt convinsa ca Pavel are mare grija de ea si ora tarzie a fost doar o intamplare. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leea
post Sep 12 2006, 12:48 PM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 744
Joined: 31-May 06
Member No.: 352



Probabil fiecare dintre noi cunoastem copii fenomenali, de 3 sau 5 sau 7 ani, fiecare cu minunile lui. Multi dintre ei, urcati pe o scena, ne-ar entuziasma, si aici cred ca intervine responsabilitatea noastra de privitori, fiindca prin entuziasmul nostru stimulam ambitiile parintilor.
Copilului de 3 ani ii este prea suficienta admiratia si dragostea celor foarte apropiati: taticul, mamica, bunicii, fratiorul si cei 3 colegi de joaca de la gradinita. Aplauzele lor dupa ce a performat pe scena gradinitei sunt mai importante decat isteria a mii de oameni. La 3 ani copilul inca abia incepe sa fie socializat si este dependent afectiv de familie. Are nevoie de protectia parintilor, nu sa fie aruncat in groapa cu lei.
Faceti urmatoarea experienta: primele amintiri pe care le pastram sunt din jurul varstei de 3 ani. Care este cea mai veche amintire pe care o aveti?
Si ar mai fi o intrebare: cunoaste cineva consecintele unor experimente de acest fel cu copii? Amintiti-va ce s-a intamplat, dupa ce n-au mai fost copii-vedete, cu Shirley Temple, Mickey Rooney, Macauley Culkin, Drew Barrymore &c.
Tuturor copiilor le place sa cante, sa danseze, sa isi demonstreze talentele, care trebuie fara indoiala stimulate, dar sa supui un copil stresului pe care il presupune un spectacol cu miza mi se pare o monstruozitate. Una e serbarea la gradinita, cu bunica lacrimand, si cu totul alta showul cu public platitor, pe care trebuie sa-l multumesti cu orice chip.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:19 AM