IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cea mai tanara artista din lume, Cleopatra Stratan posibil in Guiness Book
Ala80
post Sep 12 2006, 02:03 PM
Post #21


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Leea, simt un strop de rautate in discursul tau! Cunosc copii de 3 ani care nici macar nu stiu sa vorbeasca in propozitii coerente la varsta asta. Nu stiu daca ai urmarit-o in emisiunea de pe tvr1, dar rabdarea si comportamentul ei au fost cu mult peste asteptarile pe care le poti avea de la un copil de 3 ani. Cred ca orice educatoare iti poate confirma ca aceasta fetita are calitati aparte, rar intalnite. Poate ne-ar ajuta si parerea Arianei. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Sep 12 2006, 02:05 PM
Post #22





Musafir






QUOTE("leea")
Si ar mai fi o intrebare: cunoaste cineva consecintele unor experimente de acest fel cu copii? Amintiti-va ce s-a intamplat, dupa ce n-au mai fost copii-vedete, cu Shirley Temple, Mickey Rooney, Macauley Culkin, Drew Barrymore &c.

imi pare rau ca nu mai am link-ul din "evenimentul zilei " care vorbea de asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Sep 12 2006, 02:10 PM
Post #23


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



uite aici:
http://www.evz.ro/article.php?artid=270521
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leea
post Sep 12 2006, 06:06 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 744
Joined: 31-May 06
Member No.: 352



Nici prin gand nu-mi trece sa contesc calitatile cu totul exceptionale ale Cleopatrei. Voiam sa subliniez numai ca tot ce i se intampla acum este foarte departe de nevoile reale ale varstei ei si ca cei din jurul ei, familia ei in special, ar trebui sa o protejeze si sa o ajute sa se dezvolte normal. E un copil foarte mic, o fetita fragila, are nevoie de dragoste, ingrijire, hrana si somn. Ambitiile celor mari nu au ce cauta in ecuatia asta.
Si ca intotdeauna cand vad un copil impins spre situatii nefiresti pentru varsta lui, sunt furioasa pe parintii ei ca nu stiu sa o protejeze si sunt furioasa si pe mine, pentru ca, lasandu-ma fermecata de dragalasenia ei, ca toti ceilalti, incurajez implicit situatia in care se afla acest copil. Din punctul meu de vedere aceasta este o forma de abuz din partea celor mari.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Nov 9 2006, 02:41 PM
Post #25


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Cleopatra: 1.000 € pentru o piesa

Fiica lui Pavel Stratan s-a facut fata mare. Are doar patru ani, dar a devenit cea mai bine-platita vedeta din show-bizul autohton. Micuta are un onorariu la care alti artisti, mult mai in varsta ca ea, doar viseaza.

De cand a lansat single-ul ”Ghita”, fiica lui Pavel Stratan, Cleopatra, in varsta de numai 4 ani, a intrat cu brio in primele topuri muzicale autohtone. Se pare ca succesul micutei a atras dupa sine si un onorariu potrivit, in ciuda varstei. Fetita lui Stratan a mai doborat un record. Ea reuseste sa adune in buzunarul parintilor chiar si cate 1.000 de euro. Si asta pentru fiecare melodie. Practic, pentru un concert, ea castiga atatea mii de euro cate piese are de cantat.

E cea mai bine platita artista

In acest moment, micuta Cleopatra Stratan s-a transformat intr-o adevarata masina de facut bani. In afara de solicitarile extrem de numeroase pe care le are pentru concerte, fetita castiga foarte multi bani si din vanzarile albumelor ei, lucru destul de rar printre artistii din Romania. Doar in primele doua zile de la lansarea albumului sau

”La varsta de trei ani”, ea vanduse deja 6.000 de exemplare. Dupa alte trei zile, numarul vanzarilor se dublase, iar piesa ”Ghita” devenise cea mai descarcata melodie de pe Internet. Primul ei concert a fost un succes absolut, in fata a 400 de oameni. Lui Pavel Stratan i-a venit ideea de a oficializa la nivel mondial performantele fiicei sale printr-o scrisoare la ”Cartea Recordurilor”. Astfel, Cleopatra ar putea deveni cel mai tanar star, cea mai tanara artista care lanseaza un album si cea mai tanara solista care sustine si prezinta singura un concert de doua ore.
Cleopatra va concerta la Sala Palatului, in data de 10 decembrie.


sursa: Libertatea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Nov 12 2006, 10:38 AM
Post #26


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Sincer, eu nu mai pot cu "Ghita"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Nov 12 2006, 11:06 AM
Post #27


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Si mie mi s-a cam luat, dar la concert tot ma duc. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ham
post Nov 12 2006, 12:44 PM
Post #28


Cavaler eLady.ro
****

Group: Obsedat
Posts: 358
Joined: 26-June 06
From: Jalea Vaii
Member No.: 398



QUOTE(ala80 @ Nov 9 2006, 05:41 PM) *
Cleopatra: 1.000 € pentru o piesa

bla-bla-bla

sursa: Libertatea


de kko sa-tzi distrugi copilul pt. bani; cei ce cred ca potzi sa faci ce face stratan cu fi-sa, sa-si aduca aminte peste 10 ani, sa verifice ceea ce orice psiholog specializat stie- nu ai cum sa nu-l nenorocesti arzand etapele! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif)

nu este nici o diferentza intre tziganca care-si pune sa cante prin metrouri puradelul de 4 ani si nea stratan; timpul va confirma ca psihologii "are dreptate" (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Nov 12 2006, 01:20 PM
Post #29


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu nu va dau dreptate. Dar fiecare are dreptul sa-si spuna parerea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Nov 13 2006, 10:26 AM
Post #30


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Ieri, presa italiana (si am numi aici publicatii prestigioase precum "Corriere della Sera", "La Nazione" ori "Il Giornale") a acordat spatii ample unui subiect considerat deja fenomen artistic si mediatic: micuta Cleopatra Stratan.

Surprinzator sau nu, fetita indragitului cintaret Pavel Stratan este comparata cu alti copii care au ajuns celebri inainte de a termina cursul primar sau de a renunta la papusi ori masinute. In aceasta categorie intra, in special, copii-actori americani care au devenit milionari gratie unor roluri ce i-au facut cunoscuti in toata lumea.

Este cazul, spre exemplu, al simpaticului Macaulay Culkin, protagonist al filmului "Singur acasa". Dar micuta Cleopatra are un atu unic in lume: reuseste sa sustina lungi concerte live la incredibila virsta de (numai) trei ani! Din acest motiv, ziarele italienesti au scris ca, la ora actuala, ea este cea mai tinara artista din lume, dar si cea mai bine platita.

300 de euro pe minut

Cleopatra Stratan este, in acest moment, cea mai bine platita cintareata de pe tot mapamondul, respectiv cu 300 de euro pe minut de spectacol, scrie cotidianul "Il Giornale". Si tot aceasta publicatie povesteste cum micuta a ajuns "o adevarata fiica a artei", avind ca tata un muzician "foarte apreciat in tara sa".

Totul a inceput acum un an, cind Pavel inregistra piesa "Mama", ce urma sa faca parte din viitorul album. Cleopatra asista si ea la inregistrari si, la un moment dat, a luat microfonul si a inceput sa-si acompanieze tatal. Producatorii au ramas cu gura cascata dindu-si seama de talentul incontestabil al fetitei, asa ca au decis ca melodia sa nu mai fie inregistrata cu vocea lui Pavel, ci cu cea a Cleopatrei.

Va intra in Cartea Recordurilor?

Succesul fetitei a fost imediat, asa incit pe piata a fost lansat in graba un album, care s-a numit "La virsta de trei ani" (de mentionat ca ziarul italian reproduce intocmai titlul romanesc al albumului). In mai putin de o luna, Cleo a obtinut discul de platina, gratie vinzarilor impresionante. Iar piesa "Ghita" a devenit cea mai clicata melodie de pe Internet si mult timp s-a aflat pe locul intii in topurile din Rom⮩a si Republica Moldova. Datorita talentului, a rezistentei, a capacitatii de a oferi, pe scena, o adevarata performanta artistica, micuta Cleopatra poate fi comparata cu o ilustra inaintasa, fetita-fenomen din America anilor `30, Shirley Temple. Cintecele Cleopatrei au fost traduse in engleza si in spaniola, iar succesul copilului-minune pare de neoprit, mai scriu ziarele italienesti. Din toate aceste motive, Cleopatra Stratan ar putea dobindi un loc in Cartea Recordurilor, ca cea mai tinara si mai talentata artista care a cintat vreodata pe o scena a lumii.

sursa: 7plus
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:53 PM