IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trusa de machiaj, Ce aveti in ea?
Diana.
post Mar 19 2013, 05:10 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce aveti in trusa de machiaj? La cit timp verificati data de expirare a produselor de make-up din ea? Eu am constatat ca e musai sa fac o curatenie generala in cutia mea pentru ca am o circa de produse expirate - aproape toate trebuie aruncate si ii musai sa fac pasul asta, chiar daca unele nu au fost folosite niciodata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 19 2013, 10:50 PM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



In cea personala?
Pun poze (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !
(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/makeup-1_zps235ccec3.jpg)
Si aici sunt cele de buze, sa vedeti cum arata:
(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/Lippies_zpsc9ca9b77.jpg)
A, si am uitat ceva ce folosesc zilnic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) :
(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/4E2BA3F1-B7F0-4332-B965-6872F51F25EB-31996-00000CC29800C68A_zps6187fa44.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 19 2013, 10:58 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Asta nu e trusa, e arsenal! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Foarte misto!!! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2013, 03:38 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Se pare ca am o problema. Mare! Cu capu`! Iaca ce a ramas dupa curatenie!
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/th_P1010003-12_zps9d8d04c1.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 20 2013, 04:45 PM
Post #5


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Si cica am eu arsenal! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Alea's Dior din spate de acolo nu? cele 4 asorte-uri a cate 5 culori, nu? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Imi vine sa ma duc sa-mi mai iau si eu pentru sufletelul meu cate ceva dar pot oricand sa folosesc ce am in trusa pro! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Asta ma salveaza, cred!

Eu am uitat sa pozez mascara si creioanele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2013, 05:27 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, nu!!! Nu am scumpeturi gen dior la mizgiliciuri... da` e clar ca nu sint cu toate tiglele pe casa! De ce naiba le-oi fi cumparat, cind nici nu ma mai machiez, nu stiu...
Eu nu am pus cremele + lotiunile.. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Macar la tine e meseria ta, insa eu chiar nu am nici o scuza! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 20 2013, 05:58 PM
Post #7


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Mai, eu inainte nu as fi investit atat in trusa personala DAR am stat eu asa pe ganduri si mi-am zis in felul urmator: "Merit sa ma rasfat si eu cu produse de lux. Merit sa investesc in fata mea, corpul meu si sanatatea mea exact la fel de mult cum o fac si clientele mele. Investesc mii de euro in produse de top pentru clientele mele si la mine fac economie?" A, si ma simt speciala cand folosesc produse de top. Superficiala mai sunt, stiu, dar ce pot sa fac? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2013, 06:48 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai, daca iti permiti , brava tie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Crezi ca eu nu as fi vrut? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Cind o sa am destule parale, o sa imi iau numai de-alea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 20 2013, 07:01 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pai nu-mi permit nici eu sa am nu stiu cate high end dar le cumpar atent, exact ce folosesc tot timpul. Am observat ca in machiajul de zi cu zi ma intorc la fix aceleasi nuante mereu si rareori experimentez ceva nou. Cat mai nude si cat mai fresh. Seara trag un smoky eyes repede din kohl si fard mat de regula plus ceva iluminator pe pometi si am terminat-o cu machiatul! Acum, pe bune, nici rabdare nu mai am sa ma machiez pe mine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2013, 07:06 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu pina sa ma imbolnavesc nu ieseam nici sa duc gunoiul nearanjata. Si pentru ca imi tremurau miinile si imi intrau creioanele si mascara in ochi, ca nu puteam sa ma dau, am renuntat. Cind s-a terminat cu tremuratul, nu puteam sa ma machiez pentru ca erau asa exoftalmici ochii, ca eram ca muma padurii. Acum si=au mai revenit si machiajul ajuta. Culmea e ca desi nu ma machiam, stocuri mi-am facut, cacalau, maria-ta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:53 PM