IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
> Casnicie destramata de jocurile de calculator
Bia
post Jun 12 2009, 03:19 PM
Post #71


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Am observat! E un obicei sanatos. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Dar e enervant cand vreau sa fac altceva si el trebuie sa mearga la sala 1-2 ore. In schimb eu ma joc pe calculator cu orele, The Sims 3 (pana acum 2 saptamani ma jucam The Sims 2). Am stat si 3 zile doar jucandu-ma, mancat, pat si ATAT! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jun 12 2009, 03:55 PM
Post #72


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Pink, te inteleg perfect, jocul asta creaza dependenta (desi ma cam enerveaza ca nu are finalitate).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 12 2009, 05:39 PM
Post #73


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Ba are! Fac copii, imbatranesc (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si tot asa....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sheba
post Jun 23 2009, 12:28 PM
Post #74


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 11-June 09
Member No.: 6,662



eu am incercat o data Sims 2, dar nu am ramas impresionata...mai bine ma uit la un film bun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flavius
post Feb 3 2010, 10:03 PM
Post #75


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 2-February 10
Member No.: 7,901



Revenind la topic...este foarte trist. Si eu ma joc, si eu am avut probleme si certuri cu prietena pt ca uneori o cam neglijam si stateam prea mult pe jocurile mele dar m-am lecuit. Ii un obicei nesanatos atat fizic(probleme cu coloana, sedentarism, etc) cat si psihic(nu cred ca te fac mai agresiv, dar cu siguranta duc la o lipsa de empatie). Inca ma mai joc, tot cei cu masura nu strica. Si problemele cu prietena mea le-am rezolvat pe tema asta.

Insa Patricika, problema la tine e e diferita si mult mai complicata. Sincer daca as sti ca sotia mea asteapta un copil, copilul meu, pai cre ca as fina numa dupa curu' ei si as face in asa fel incat ea sa fie cea care sa isi faca capriciile. Sincer nu stiu cum la 23 de ani nu poate sa isi dea seama ca e ceva mult mai importat at stake here.

Ca sa nu o lungesc, desi ar fi multe de spus, trebuie sa vb foarte serios cu el si cum s-a mai spus pe aici sa ii explici ca are o problema. Este dependent, si are nevoie de ajutor. Daca sunteti casatoriti inseamna ca il iubesti si nu ti-ar fi asa usor sa te desparti, mai ales ca asteptati un copil!!!

Sugestie: Scoatel din mediul virtual, du-l undeva departe de oras, in natura preferabil, mergeti un weekend undeva, fal sa vada ca exista viata si in afara spatiului virtual. Stiu cum e sa fi "no life" deci pot sa imi dau cu parerea, nimic facut virtual nu se compara cu the real deal. Daca ii place jocul asta SilkRoad, informeaza-te despre ce ii vb in joc, cel atrage, si vezi daca nu poate sa aiba parte in realitate. In any case don't give up so easily. Bafta si multa perseverenta!!!

Apropo de subiectu asta e un episod din South Park: "Make love not warcraft" merita vazut de toti dependenti de jocuri. Incearca si asta, mai sti.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flavius
post Feb 3 2010, 10:56 PM
Post #76


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 2-February 10
Member No.: 7,901



Here's another one for you; gandeste-te inainte sa aiba obsesia asta cu jocu respectiv, ce ii placea sa faca; trebuie sa existe ceva, incearca sa ii readuci aceea chestie in atentie; sau daca nu merge incearca sa ii gasesti alta dependeta putin mai daunatoare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd September 2024 - 12:42 PM