IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Creme epilatoare pentru zona genitala si anala, Dilema...
raluci
post Jun 19 2006, 12:39 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 19-June 06
Member No.: 389



As vrea sa stiu daca e safe depilarea cu crema in zona genitala-anala. Si sa nu-mi spuneti sa ma duc la cosmeticiana, ca nu mai practic demult. Prea multe dezamagiri si mult prea multa durere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jun 19 2006, 01:04 PM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Pai de ce nu ar fi?! In plus, exista creme speciale "face&bikini".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 19 2006, 01:06 PM
Post #3





Musafir






Daca respecti ce scrie pe prospect e safe ... totusi ar fi indicat sa nu iti ajunga crema in zonele "mai sensibile" (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) ca exista riscul sa faci vreo iritatie de o sa te urci pe pereti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jun 27 2006, 08:56 PM
Post #4


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu zic ca este, dar ai nevoie de niste oglinzi sau de niste maini in plus. stii tu, ca sa ajungi peste tot.. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif)
ai grija sa dai apoi repede cu o crema care sa calmeze pielea - eu folosesc galbenele si nu am probleme.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LazyDai5y
post Jun 25 2007, 08:44 AM
Post #5


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 25-June 07
From: Middle of Nowhere
Member No.: 1,856



BUna buna! Am si eu o intrebare... o fi ok daca ma fac cu crema epilatoare pe abdomen?Bine crema sin aia ptr face&bikini, ma gandesc ca daca merge ptr fata de ce nu ar merge si ptr abdomen? A incercat cineva? Dar apoi o sa creasca urat parul inapoi? Kci eu vreau sa ma fac doar pr k ma duc la mare.. in rest nu me deranjeaza atat de rau, dar la soare se vede urat..(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jun 25 2007, 10:54 AM
Post #6


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Yep (cu conditia sa nu fii alergica, incearca intai pe o portiune mica de piele, scrie si in prospect).. eu cand am incercat crema de genul ala am folosit-o pe abdomen prima data, unde aveam cateva firicele si am avut o revelatie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Insa nu folosesc crema pentru ca nu imi plac metodele care tin doar 3 zile (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Asa ca la mine ceara si penseta sunt de baza.
Btw.. mie epilatul cu ceara in zona-pe-care-nu-am-chef-sa-o-numesc-acum mi se pare ca doare foarte putin comparat cu alta -zona-pe-care-nu-am-chef-sa-o-numesc-acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dorinuk
post Jan 11 2008, 04:38 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 11-January 08
Member No.: 3,002



buna fetelor..as dori sa va intreb de unde imi pot procura crema epilatoare pt zona genitala?puteti sa imi recomandati ceva marci?a folosit careva dintre voi?astept cu nerabdare raspunsul vostru...merci...va pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Jan 11 2008, 06:32 PM
Post #8


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



cred ca se poate gasi si la farmacii si intr-un supermarket...
in orice caz, pt cele care vreti sa folositi crema epilatoare in alta zona decat cea genitala.....e o idee proasta. in zona genitala oricum iti va creste parul in 2 zile dar macar il tii in chiloti. pe abdomen si pe fata ma indoiesc ca ai vrea sa pui mana si sa simti niste zimti. mai ales daca aveti mustati sau par extra intre sprancene. se poate folosi o dungulita de ceara , foarte fina....care nu doare asa cum s-a exagerat in povesti si are si un efect (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 11 2008, 06:47 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Am incercat si eu mai demult o crema depilatoare, dar la mine nu prea a functionat cum trebuie, poate nu am aplicat eu bine habar n-am. Eu raman tot la aparatul de epilat, iar pt zona inghinala la cosmeticiana. Pentru zilele cand nu prea am chef de astea, mai folosesc si un aparat electronic de ras, desi nu e nici pe departe cea mai buna solutie, dar comoda.
Pentru fata, exista benzi speciale cu ceara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 11 2008, 06:51 PM
Post #10


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/322.gif) pentru zona inginala solutia ideala = o buna cosmeticiana
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 01:31 PM