IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegere fond ten
Cindy
post Dec 12 2006, 05:19 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



bia, atunci trimite din nou fara reclama..vrem si noi sa "auzim" sfaturile..(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 12 2006, 08:58 PM
Post #12


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(sweet_girl @ Dec 12 2006, 08:19 PM) *
bia, atunci trimite din nou fara reclama..vrem si noi sa "auzim" sfaturile..(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)


Incerc... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)

Spuneam ca un ten acneic nu se acopera cu un strat generos de fond de ten si atat... Cu atat mai mult cat problema este grava necesita consultatia unui medic dermatoloc iar acesta poate prescrie un tratament cu antibiotic (local si/sau ce se ia pe cale orala) si suplimente nutritive cu antioxidanti: vitamina c, e, d, caroten, etc.
Cat despre fond de ten, daca tenul este gras (sebum in exces, etc.) ii trebuie unul cu consistenta usoara, fara uleiuri, bogat in ingrediente antioxidante (efect si impotriva formarii punctelor negre), mai pe scurt un fond de tip oil free sau unul de tip powder sau baton (pentru acoperire totala si opaca, aplicat cu o pensula speciala). Marci nu mai dau exemplu pana nu stiu CE MARCI pot promova pe forum... De asemenea, petele rosiatice ramase in urma acelor cosulete (in cazul tenului acneic) ca sa fie cat mai putin sesizabile necesita aplicarea unei baze suplimentare sau corector local ce contine pigmenti de culoare verde in compozitie. Acestea din urma se gasesc in general la marcile profesionale de produse.
Eh, sper ca am lamurit "auditoriul" cat de cat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 16 2006, 11:54 AM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



utile sfaturile, bia.. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif) si eu ma gandeam sa imi iau un corector verde pentru a acoperi petele rosiatice, tu ce recomanzi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 16 2006, 12:32 PM
Post #14


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(sweet_girl @ Dec 16 2006, 02:54 PM) *
utile sfaturile, bia.. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif) si eu ma gandeam sa imi iau un corector verde pentru a acoperi petele rosiatice, tu ce recomanzi?


Camoflage Cream Green Shade de la Make Up Forever ca si corector local. Nu stiu alta firma daca are, sincer.
Corrective Make Up Base SPF 18 Green Base #1 tot de la Make Up Forever pentru roseata proportionala, stil cuperoza, pe suprafata fetei.
Le gasesti in Franta la preturi de 20.00 € (30 ml) baza si 14.10 € (7 g) corectorul si cred ca in duty free-uri. La noi in tara nu gasesti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Dec 16 2006, 02:33 PM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Sweet are si Avene corectoare atat bej cat si verde,pretul e in jur de 50 ron dar am vazut ca tu nu prea te omori cu produsele lor dar oricum (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) Poate iti foloseste...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 30 2007, 05:09 PM
Post #16





Musafir






Lista celor mai bune fond de ten scoasa de o firma independenta (care analizeaza si continutul, nu numai efectul pe piele) - incepand cu cele mai bune:
1. Christian Dior Teint Compact Diorlift
2. Shiseido Liquid Compact Foundation
3. Ellen Betrix Make-up Liquid
4. Avon Hydra Finish
5. L'Oreal Quick Stick
6. Jade Maybelline Express Make-up 3 in 1
7. Nivea Beauté All Day Aqua Extra...
8. Biotherm Aqua-Teint Mat Long Lasting
9. Estée Lauder Futurist Age-Resisting..

Testate au fost doar aceste produse.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 30 2007, 05:11 PM
Post #17


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Exista si o lista cu toate brand-urile participante la acest studiu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 30 2007, 07:03 PM
Post #18





Musafir






Numai astea au fost testate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 30 2007, 07:11 PM
Post #19


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Asta e bine de stiut! Ma si grabisem "sa pun la zid" cateva brand-uri aflate printre preferintele mele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 31 2007, 12:02 AM
Post #20


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(kalua @ Jan 30 2007, 05:09 PM) *
Lista celor mai bune fond de ten scoasa de o firma independenta (care analizeaza si continutul, nu numai efectul pe piele) - incepand cu cele mai bune:
1. Christian Dior Teint Compact Diorlift
2. Shiseido Liquid Compact Foundation
3. Ellen Betrix Make-up Liquid
4. Avon Hydra Finish
5. L'Oreal Quick Stick
6. Jade Maybelline Express Make-up 3 in 1
7. Nivea Beauté All Day Aqua Extra...
8. Biotherm Aqua-Teint Mat Long Lasting
9. Estée Lauder Futurist Age-Resisting..

Testate au fost doar aceste produse.



Mie mi se pare un pic "trucat" (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) acest top... daca pot sa-l numesc asa. Nu am nimic cu nicio firma sau companie dar fara suparare, Avon nu are cum sa aiba proprieteti si ingrediente mai bune ca Estée Lauder care e pe ultimul loc in acest clasament. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:20 PM