IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cand sexul nu mai e ca la inceput..., Fara sex ca la inceputuri
ciucinica
post May 17 2007, 08:25 PM
Post #1





Musafir






ce se intampla chiar daca exista dragoste, iubire reciproca, mangaieri si alinturi...dar din cauza oboselii , a problemelor sotii nu mai fac dragoste ca la inceput? cu trecerea anilor eu asta am observat...si fara ca unul din noi sa insele....strict relatia a doi oameni care fac dragoste sa zic o data pe saptamana....mentionez - fff multa oboseala si stres
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 17 2007, 11:43 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, se intimpla.
PS: Capsunico, te rog foarte mult cind deschizi subiecte noi sa folosesti majuscula la inceput si sa pui niste titluri mai sugestive, pentru ca am fost nevoita sa te editez de vreo 4 pina acum si nu e o indeletnicire placuta si nici productiva...
Multumesc de intelegere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 17 2007, 11:55 PM
Post #3





Musafir






Pai pe undeva e normal ca pasiunea sa se mai domoleasca dupa o perioada indelungata. Si stresul chiar ajuta ca toate astea sa se intample mai repede. Dar se pot face foarte multe chestii care nu neaparat se termina cu sex, in cazul in care amandoi sunteti foarte obositi. De multe ori "pillow talk" sau o imbratisare, un gest dragut, sudeaza un cuplu mai mult decat sexul. Evident asta nu inseamna ca poti renunta de tot la el, are si el rolul lui. Din cand in cand e bine sa va luati amandoi o vacanta sau pur si simplu sa va inchideti 2 zile in dormitor si sa nu mai iesiti de acolo decat pentru a bea apa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post May 18 2007, 12:04 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Take care & ....DO SOMETHING !!!
Nu-i a buna pe termen lung.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oliviana
post May 19 2007, 11:58 AM
Post #5


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



buna draga mea. eu nu sunt casatorita dar pot sa spun ca in general intr-o relatie, fie si ea de prietenie, sexul nu inseamna totul. desigur exista diferite metode prin care poti sa reinvi flacara dintre voi doi. totul este sa vreti. poti sa rezervi un week-end numai pentru voi doi. trimite copiii in vacanta pe undeva(la bunici, la munte) sau pur si simplu da le bani sa plece de acasa si ocupa-te mai mult de voi doi. eu zic ca ar fi indicat sa ii spui si sotului despre planurile tale ca sa nu ai surpriza ca el sa faca altceva sau sa nu fie la fel de receptiv. o astfel de escapada este indicata pentru toti oamenii care au familii si deja sunt prea stresati pentru a mai fi romantici. nu mai stiu ce sa iti spun despre subiectul asta dar stai linistita ca nici sa faci sex zi de zi nu e bine. pune-ti imaginatia la bataie si cu siguaranta te vei descurca, multa bafta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciucinica
post May 20 2007, 10:54 PM
Post #6





Musafir






dragelor..week-end-ul a fost superb (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ..chiar am mai discutat pe aceasta tema si nu am facut altceva decat sa ne amintim cum era o data..Repet este ceva normal cu cat inaintam in varsta si spui ca e cam tot ce puteam cunoaste in aceasta materie! DAR sa nu lasam sa treaca timpul pe langa noi si sa ne complacem in astfel de situatii..SA NE BUCURAM cat putem de clipele frumoase ale tineretii..

pupici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegasgirl
post May 20 2007, 10:57 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 20-May 07
Member No.: 1,675



pai chiar asa e, sa ne bucuram de frumusetile vietii, pentru ca trece repede tineretea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 5 2008, 04:39 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



O prietena mi-a zis odata ca sexul va devenii mult mai interesant si mai placut cand ne vom apropia de 30 ani.
Nu am crezut ,dar chiar asa a fost in cazul meu.
Pana de curand(1 an si jumatate)faceam sex numai ca asa "trebuia".Orgasm nu aveam(nici nu stiam cum e)si nu imi facea nici o placere.
Acum insa,el este mai atent la reactiile mele,preludiu exista (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) cat despre orgasm....nu va povestesc (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Problema in cazul meu a fost ca amandoi ne concentram sa simta EL placerea iar la mine nici nu ne gandeam.Acum insa este asa cum trebuie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 5 2008, 05:54 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



(IMG:style_emoticons/default/322.gif) De acord.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata trista
post Jan 7 2008, 12:02 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-January 08
Member No.: 2,956



BUNA fetelor sunt noua aici la voi dar as vrea cateva explicatii sunt casatorita de 6 ani am o fetita pe care o iubesc enorm si pe sotul meu la fel dar ceva imi pune sufletul la indoiala a disparut acea dragoste care era la inceput nu stiu ce sa intamplat nu mai vb la fel unul cu celalalt sa nu mai zic de momentele tandre pe care le aveam inainte acum mai nou din lipsa dragostei dintre noi ma gandesc la un fost prieten si ma gandesc cum ar fi sa fiu cu el oare ce sa intamplat va rog sfatuitima nu mai stiu ce sa fac ajutatima (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) nu mai zic ca mie rusine de ceea ce gandesc va pup si astept raspunsuri
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:07 PM