IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Epilare
Cindy
post Jan 22 2008, 05:50 PM
Post #31


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



De durut nu ma doare mai deloc, de iritat insa imi mai apar bubite in partea de sus, dar care trec DAca le las in pace. Doar ca eu nu pot sa ma controlez sa le las tot timpul in pace.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) De mentionat ca eu am si o piele foarte sensibila.
Dupa epilat trebuie sa te dai cu ceva sau nu? Am vazut ca fetele spuneau de Baneocin, Fucidin...(IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jan 22 2008, 05:50 PM
Post #32





Musafir






Eu am am folosit creme pentru decolorarea parului si nu am avut absolut nici o problema cu ele. Parul s-a decolorat frumos, se face din negru un blond foarte deschis, aproape alb, in functie de cat lasi crema sa actioneze si depinde si de grosimea firului de par.

Afobia... de vina e sigur produsul folosit, sau poate ca prietena ta a avut vreo alergie la un ingredient din crema folosita la decolorat. Mie pielea nu mi s-a decolorat absolut deloc, ci numai parul.

Produsul folosit de mine...consta in 2 tuburi diferite care contin ingrediente diferite. Ele trebuie amestecate in parti egale si folosite in decurs de 30 de minute, altfel isi pierde din eficacitate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Jan 22 2008, 06:08 PM
Post #33


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(happyCat @ Jan 22 2008, 07:50 PM) *
Eu am am folosit creme pentru decolorarea parului si nu am avut absolut nici o problema cu ele. Parul s-a decolorat frumos, se face din negru un blond foarte deschis, aproape alb, in functie de cat lasi crema sa actioneze si depinde si de grosimea firului de par.

Afobia... de vina e sigur produsul folosit, sau poate ca prietena ta a avut vreo alergie la un ingredient din crema folosita la decolorat. Mie pielea nu mi s-a decolorat absolut deloc, ci numai parul.

Produsul folosit de mine...consta in 2 tuburi diferite care contin ingrediente diferite. Ele trebuie amestecate in parti egale si folosite in decurs de 30 de minute, altfel isi pierde din eficacitate.


si cum se numeste produsul? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 22 2008, 06:15 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Sweet , un ulei calmant sau baneocin .. baneocinu e bun , nu mi lipseste din casa , nici ala pudra nici cel crema (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jan 22 2008, 06:17 PM
Post #35





Musafir






Am folosit decolorantul de la Boots.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 22 2008, 06:21 PM
Post #36


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(afobia @ Jan 22 2008, 08:15 PM) *
Sweet , un ulei calmant sau baneocin .. baneocinu e bun , nu mi lipseste din casa , nici ala pudra nici cel crema (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)


Ce ulei calmant? Tu folosesti Baneocin pt asta, ce actiune are? Daca e asa bun, mi-l iau si eu. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 22 2008, 11:06 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



nu m am uitat niciodata cum se numeste , stiu decat k e de la kallos si se gaseste in carrefour , are culoarea spre albastru .. mie cosmeticiana imi da mereu cu baneocin crema in zonele mai .. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) iar baneocinu pudra il folosesc cand am vreun cosh (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) dupa operatiunea stoarcere , adica dupa ce plec de la tratament , ma dau cu baneocin pe toata fatza ca asa am facut mereu si m a ajutat la o mai rapida vindecare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

baneocinu pudra mai e bun si d exp cand te tai , daca ai o rana si dai cu baneocin pudra , intra oarecum in piele si se usuca sangele , opreste oarecum sangerarea .. i dunno , i like it (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jan 23 2008, 10:56 AM
Post #38


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Baneocin e pudra cu antibiotic, eu mai foloseam crema de galbenele sau gel Epifin de la Hofigal (care nu se mai gaseste, din pacate)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 23 2008, 03:34 PM
Post #39


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



yup, baneocin folosesc si eu.eventual in combinatie cu crema de galbenele si propolis. garantat, nu am nimic (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 24 2008, 12:11 AM
Post #40


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Atunci adaug si eu Baneocin pudra pe lista de cumparaturi..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Crema de galbenele o aplicati imediat dupa epilare?
Mersi de raspunsuri! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 05:39 PM