IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Viata sentimentala
bebe_maria
post Nov 6 2008, 01:32 AM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Intrebarea nu este pentru mine ci pentru cumnata mea, trece printr-o grea incercare din punct de vedere sentimental si ar avea nevoie de putina (sau mai multa) indrumare. Mi-am permis sa deschid topicul acesta pentru ca am vazut ca si alte fete au mai pus intrebari pentru alti membrii ai familiei si a fost ok.
Data nasterii: 3 octombrie 1977, ora 7 (cu o marja de eroare de 30 min maxim) seara/
Locul nasterii: Bucuresti.
Ultima zi de nastere si-a sarbatorit-o la Ploiesti.

Multumesc! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vesta
post Nov 10 2008, 07:36 AM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



Să vedem ce arată astrograma natală īn planul afectiv, īn condiţiile īn care ora de naştere este cāt mai apropiată de realitate.
Venus īn Fecioară ar duce cu gāndul, la o privire superficială, la ideea de răceală sufletească, ceea nu prea se potriveşte cu poziţia şi aspectele pe care le face. Ceea ce este specific totuşi, este ideea de aspiraţie către o iubire perfectă, care ar trebui să corespundă unor īnalte standarde, greu de atins. Pe de altă parte, apare īn mod sigur o timiditate īn prima fază a relaţiilor sentimentale, dar dublată şi de un spirit extrem de critic şi exigenţă, odată ce relaţia se stabilizează. Poziţia nu este prea favorabilă căsătoriei şi oricărei relaţii pe termen lung. Apar astfel următoarele indicii: căsătorie subită şi legături īn afara ei dezamăgiri din dragoste; rezistă, īn schimb, o relaţie care īmbină originalitatea cu romantismul.
Este foarte posibil să-şi intālnească idealul īn dragoste, dar să nu-l poată păstra, Din cauza lipsei de afecţiune, se poate lansa īn aventuri obscure, īn legături sociale scandaloase sau complicate, dureroase.
Īn ceea ce priveşte căsătoria sau o primă legătură/uniune de durată din viaţa ei, aceasta se face pe baza unei puternice atracţii fizice, dar posibil distructive: este o legătură pasională, tumultoasă şi care stă sub riscul unor tulburări şi chiar al separării. Partenerul şi chiar căsătoria pot fi brusc tulburate după o perioadă īn care lucrurile păreau că merg bine.
Acum las deoparte astrograma natală şi voi īncerca să văd care este situaţia acum. Sunt două domenii principale care intră īn sfera relaţiilor afective şi anume căsătoria şi dragostea şi nu īntotdeauna ele se referă la aceleaşi lucruri. Īn inima ei sunt doi bărbaţi şi ambele relaţii sunt furtunoase. Nu ştiu cum să spun, dar la un moment dat vieţile celor doi bărbaţi se intersectează şi va fi ceva, hai să caut un cuvānt mai inofensiv, „strong” pentru că sunt două caractere puternice. Īntre ea şi partener/soţ se constată o răceală sufletească.
Īn fine, sunt multe de analizat, dar trebuie specificat clar ceea ce se doreşte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Nov 10 2008, 03:59 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Vesta multumesc pentru ce mi-ai scris (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Scuza-ma pt ca nu am fost mai precisa, problema este ca ea e casatorita, mai mult din obisnuita decat din dragoste iar sotul a inselat-o de nenumarate ori, se poarta urat cu ea, o minte, o insulta, a incercat sa o pacaleasca si cu banii, probleme multe, un timp au fost doar banuieli pt ca el si acum neaga tot desi e pus in fata dovezilor dar de vreo cateva luni au inceput sa i se dezvaluie daca pot spune asa (dupa ce ea a facut o calatorie in Tara Sfanta) toate mizeriile facute de el. E speriata, ingrozita, nu-l mai suporta si totusi nu gaseste puterea sa plece (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Mi se rupe sufletul de tineretea pe care si-o pierde urand un om si gandidndu-se mereu la ce rele i-a facut el, framantandu-se la ce mai face oare si acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vesta
post Nov 10 2008, 04:45 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



QUOTE(bebe_maria @ Nov 10 2008, 05:59 PM) *
Vesta multumesc pentru ce mi-ai scris (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Scuza-ma pt ca nu am fost mai precisa, problema este ca ea e casatorita, mai mult din obisnuita decat din dragoste iar sotul a inselat-o de nenumarate ori, se poarta urat cu ea, o minte, o insulta, a incercat sa o pacaleasca si cu banii, probleme multe, un timp au fost doar banuieli pt ca el si acum neaga tot desi e pus in fata dovezilor dar de vreo cateva luni au inceput sa i se dezvaluie daca pot spune asa (dupa ce ea a facut o calatorie in Tara Sfanta) toate mizeriile facute de el. E speriata, ingrozita, nu-l mai suporta si totusi nu gaseste puterea sa plece (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Mi se rupe sufletul de tineretea pe care si-o pierde urand un om si gandidndu-se mereu la ce rele i-a facut el, framantandu-se la ce mai face oare si acum.

Ce pot să mai spun? Īmi apărea că acum 8-9 luni a fost un moment de cotitură şi apoi acum 5 luni a īnceput să sufere foarte mult şi s-a şi īndepărtat de casă cu sufletul. Nu este pregătită psihic să facă ceva şi de aceea nici nu trebuie insistat pe lāngă ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th May 2024 - 09:14 PM