IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme cu trandafirii
Tudor
post Jul 10 2010, 03:50 PM
Post #11


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Idem cu trandarifirul pitic cumparat din magazin.. dupa trei saptamani s-a uscat. Cam toate florile inflorite frumos in magazine dupa aprox 1luna mor.. probabil din cauza ca le vand cand sunt la maxim de inflorire si ori nu au destula putere sa se mai adapteze la noul mediu ori viata lor e relativ scurta. Ar mai fi si solutiile de fertizare pe care le folosesc pentru a obtine o floare gata de vanzare intr-un timp minim.

Uneori prefer sa daruiesc o floare naturala la ghiveci care tine 1luna in locul unui buchet de flori care tine 3 zile(si costa la fel).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jul 10 2010, 04:27 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



(IMG:http://i879.photobucket.com/albums/ab360/citystella_hobby/Rose-Trandafir/IMGA8854.jpg)
Asa a aratat. Acum nu mai e. Cine stie de ce. Probabil trandafirii sunt sensibili la schimbari. Pe al meu l-a atacat si un paianjen din acela mic. A incercat sa inmugureasca, sa de-a frunzulite noi, dar nu au mai reusit sa creasca toate.
Am luat unul si pentru cumnata, dar ea e incepatoare in ale florilor, si a murit mai repede al ei, pentru ca nu a stiut ce sa-i faca, eu i-am schimbat pamantul, ghiveciul, i-am pus apa. I-a fost bine, pana a dat de paianjen. Pacatosi. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:33 PM