IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Trebuie sa merg la medic dar mi-e frica
M2TWG
post Jun 2 2012, 10:46 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Buna ziua. N-am mai fost pe-aici de mult, mult timp, dar am revenit.
Am incercat sa postez topicul unde trebuia dar site-ul mi-a spus ca nu am permisiunea sa o fac, asa ca am postat aici.
Am aproape 15 ani si trebuie sa merg la medicul ginecolog, pentru o candidoza (asta a fost un mic bonus dupa cateva sute de antibiotice prescrise, fara niciun anti-micotic sau ceva), si probabil o cisita din cate vad eu.
Parintii mei nu sunt oameni cu care se poate discuta deschis, si nici restul familiei (daca incerci sa le spui ceva, vor gasi un ceva sa-ti reproseze orice ar fi, si multe alte reactii minunate). Mama e in Italia iar tata e in tara, acasa. N-am vreo prietena mai mare cu care sa merg sau ceva. E faza ca vreau sa merg singura. Din diverse motive (nu, nu mi-am inceput viata sexuala; c-am fost eu curioasa acum nu-stiu-cati ani si am descoperit masturbarea, e altceva. Cu un baiat nu am facut nimic.).
Nu stiu ce sa fac si unde sa ma duc. Medicul meu de familie m-a tratat in scarba in toti acesti ani, odata am ajuns pe perfuzii din cauza unui tratament dat gresit. Boala s-a agravat si infectia s-a mutat la ochi, puteam sa-mi pierd un ochi, nu mai conteaza acum.
In oras il am pe doctorul Uta, tatal lui Teo Trandafir. Ma inteleg bine cu el, dar parca mi-e rusine sa vin sa-i spun "Domn' doctor, vreau si eu o recomandare de medic ginecolog unde sa pot sa merg singura, ca am niste probleme." Chiar nu stiu ce sa fac, si mi-e al naibii de frica pentru ca, in primul rand, nu vreau sa patesc ceva mai grav, si in al 2-lea rand nu vreau sa afle ai mei ca m-am dezvirginat singura (din prostie, normal. desi nu mi-a curs sange.. da' na..) ca dup-aia o sa-mi suspecteze toti prietenii si... teroare. :|
Ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc anticipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
M2TWG   Trebuie sa merg la medic dar mi-e frica   Jun 2 2012, 10:46 PM
Cindy   Cauta o clinica privata, nu iti trebuie recomandar...   Jun 4 2012, 02:47 AM
M2TWG  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 08:16 AM