IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Treburi casnice pe care urasti sa le faci
Dixy
post Apr 24 2008, 01:03 PM
Post #61


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



QUOTE(teocris7 @ Apr 18 2008, 02:07 PM) *
Pai in cazul asta, te fac eu fericita. Hai si pe la mine o tura daca tot iti place (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Vin cu placere Teo,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Apr 24 2008, 08:18 PM
Post #62





Musafir






Ma inscriu si eu in grupul celor carora nu le placa sa coasa. Deci, repet, urasc sa cos, sunt anti-cusut si "afona" la acest sport. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Is it bad? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 22 2010, 03:11 AM
Post #63


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai nou am descoperit ca nu imi place sa spal geamuri si sa agat perdele, ca ma ia cu ameteala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lunguandrada
post Feb 23 2011, 08:58 PM
Post #64


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 23-February 11
Member No.: 9,906



Eu urasc sa fac curatenie....mai ales ca sunt foarte ocupata cu serviciul si familia, deci timpul care ramane pentru curatenie e foarte putin. Chiar am pus problema pe un alt forum ce solutie ar fi pentru a scapa de aceasta povara, care totusi trebuie dusa la bun sfarsit. O firma de curatenie, o femeie pt menaj sau soacra sau mama sa stea la mine sa ma ajute? Sincer ultima varianta e ultima pt care as opta..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Cea cu femeia e riscant ca face treaba ca sa fie facuta si te trezesti ca iti mai dispar si lucruri din casa. Ar mai ramane firma de curatenie, care mi se pare o solutie de incredere, dar uneori un pic cam scumpa. Voi ce solutie ati gasit la aceasta problema?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 23 2011, 09:11 PM
Post #65


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai tocmai tu care mai ai si firma de curatenie pe care tot incerci sa o promovezi aici (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , tot ai probleme cu chestia asta?! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) In loc sa fii... happy? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Feb 23 2011, 11:22 PM
Post #66


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Tare (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) !

Nu stiu daca am mai postat aici, nu-mi place sa sterg praful (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Ma ia cu stranutat si mancarimi pe la nas, nu suport nici praful si nici mirosul sprayurilor care-l indeparteaza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 23 2011, 11:28 PM
Post #67


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie nu imi place mirosul de la aspirator (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Summer Dream
post Apr 24 2011, 08:35 PM
Post #68


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



N-am nici o problema sa calc ... nu-i prea placut vara si-atunci prefer sa fac asta dimineata, cand e putin mai racoare si nu se face in camera ca in sauna, insa nu suport sa spal vase, nici chiar cu apa calda.Mi se strica unghiile, distruge manichiura si pielea de pe maini ... si ... pur si simplu nu-mi place ... Stiu ca suna putin pretentios ... (IMG:style_emoticons/default/sweatdrop1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana_maria_sp
post Oct 23 2011, 10:43 AM
Post #69


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 23-October 11
Member No.: 10,713



Cam toate treburile casnice le urasc dar cel mai mult urasc sa spal geamurile...ma omoara treaba asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea97
post Aug 8 2013, 11:43 PM
Post #70


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 8-August 13
Member No.: 11,971



Eu sunt adolescenta dar mama ma pune sa fac cam tot prin casa deci cred ca pot sa-mi dau cu parerea.
1. nu suport curatatul baii(in special al wc-ului si frecatul cazii si al faiantei) desi trebue sa fac asta cam 1 data pe saptamana/o data la doua saptamani
2. nu-mi place deloc sa spal rufe de mana desi mama ma pune foarte des sa fac asta. zice ca nu am de unde sa stiu cand voi avea nevoie sa+facem economie la apa. Dar la ce detergenti ieftini de prin piata cumpara mi-a omorat mainile. Nu stiu cu ce sa le mai dau ca sunt aspre rau de tot.
3. nu suport sa spal covoarele( fac asta rar dar de fiecare data simt ca nu mai am genunchi dupa ce o fac0
4. nu am nimic cu spalatul pe jos dar numai cu mopul. odata s-a rupt si a trebuit sa spal cu carpa si galeata si a fost oribil. la fel ma dureau genunchii rau
5stersul prafului mi se pare plictisitor dar ma simt bine dupa ce termin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 09:39 AM