IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Design vestimentar
pink
post Jul 17 2008, 04:29 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 30
Joined: 10-July 07
From: Cluj
Member No.: 1,917



Vasta si complicata definitie a designului " DESIGN s.n. Domeniu multidisciplinar interesat de ansamblul factorilor (social-economici, funcţionali, tehnici, ergonomici, estetici etc.) care contribuie la aspectul şi calitatea produsului de mare serie. 2. Aspect exterior, fel în care se prezintă un lucru (din punct de vedere estetic). [Pr.: dizáin] – Din engl., fr. design" explica pe scurt ceea ce reprezinta in mare parte designul. In ceea ce ma priveste eu ador designul vestimentar .
Pe scurt ideea e k sunt innebunita dupa designul vestimentar desi din pacate talentul e cam lipsa. As vrea sa gasesc niste manechine pe care sa pot desena , pe net nu gasesc asa ceva ,asa k dak am puteti ajuta (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 17 2008, 04:39 PM
Post #2


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Draga mea, din respect pentru limba romana, scoate k-urile din limbaj. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 17 2008, 04:39 PM
Post #3





Musafir






Bine-ai venit la noi, pink!
In primul rand te rog sa scrii corect romaneste si sa nu mai folosesti "k"-urile la noi.

In al doilea rand eu una nu pricep ce vrei tu, de desenat se deseaza pe hartie, nu pe manechine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jul 17 2008, 04:50 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Eu cred ca ea vrea un manechin tot desenat, in format electronic(nush daca asa se zice), pe care sapoata sa aplice hainute nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink
post Jul 18 2008, 01:48 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 30
Joined: 10-July 07
From: Cluj
Member No.: 1,917



ai dreptate albinuza, vreu un model de manechin desenat ca sa pot face hainele pe el. Imi cer scuze pentru "k" dar sunt putin obisnuita sa scriu folosind formele scurte ale cuvintelor (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

nu stiti unde as putea gasi asa ceva ?
(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

This post has been edited by pink: Jul 18 2008, 01:49 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 04:58 AM