IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Despre renuntare
Diana.
post May 11 2008, 10:10 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Renuntam cand am obosit, cand nu mai avem nici o sansa sau cand pur si simplu nu ne mai intereseaza.
Cand am obosit? Cand am luptat prea mult, ne-am zbatut, am tras cu dintii si am ajuns intr-un punct cand ne uitam in urma si nu vedem decat efort si nici un strop de lumina. Doar stropi de sudoare.
Cand nu mai avem nici o sansa? Cand realizam ca ne luptam cu ... Citeste Despre renuntare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 12 2008, 08:27 AM
Post #2





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ai dreptate, uneori e un act de maturitate sa renunti si uneori are o conotatie pozitiva : sa renunti la tigari, la un job care nu te mai satisface, la o relatie care nu iti aduce nimic bun, etc. Dar e o greseala sa renunti la chestii care te definesc, sa depui armele si sa faci compromisuri majore legate de chestiile care iti aduc satisfactii: sa renunti sa canti pentru ca cineva iti spune ca nu ai voce, sa nu mai scrii pentru ca stii ca nu o sa te imbogatesti din asta niciodata, sa minti pentru ca lumea nu vrea sa auda adevarul, sa iti indoi coloana vertebrala de dragul cuiva sau pentru un scop trecator, sa incerci sa pari altfel pentru ca asta asteapta societatea de le tine.

It's a thin line between giving up and letting go (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post May 12 2008, 10:28 AM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



mdaaa, la problema asta cu renuntarea m-am tot gandit si eu weekendul asta. nu pot sa renunt acum la viata mea. poate sunt egoista dar nu pot sa renunt la ce e al meu, pentru a imparti cu cineva.
Toata viata ti se spune ce sa faci si cand sa faci, si esti obligat de imprejurari sa faci alegeri, care se dovedesc a fi sau nu corecte. singurul lucru pe care il ai si iti apartine in intregime, sunt aceste obiceiuri pe care ti le faci fara sa ti le impuna cineva. si eu nu pot sa renunt la asta. NU ACUM!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post May 12 2008, 11:18 AM
Post #4





Musafir






Szi,se pare ca ai nimerit la fix cateva din fete cu articolul asta.ma numar printre ele bineinteles (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vanillina_77
post May 12 2008, 12:00 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 227
Joined: 1-May 08
From: Brasov
Member No.: 3,777



Buna tuturor!

Eu cred ca uneori este chiar bine sa renuti ,in loc sa porti poveri ce nu-ti fac bine ....

Nici mie nu-mi place sa renut,dar am vazut ca uneori este chiar necesar.Si , da , poate fi un act de maturitate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 12 2008, 12:30 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Vanillina! Ce bine mirosi... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
(IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vanillina_77
post May 12 2008, 12:34 PM
Post #7


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 227
Joined: 1-May 08
From: Brasov
Member No.: 3,777



QUOTE(Maàt @ May 12 2008, 11:30 AM) *



Multumesc (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Ma simt bine cu voi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 12 2008, 12:39 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ma bucur ca ti-ai facut curaj sa scrii. Sedere placuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post May 12 2008, 01:37 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



M-am nimerit si pe mine cu articolul asta, bineinteles! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 12 2008, 03:04 PM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



in principiu sunt de acord cu voi, insa mi s-a intamplat sa nu renunt atunci cand era cazul si, cu toate ca s-a dovedit o alegere as worst as it gets, n-o regret deloc.
nu am renuntat din egoism, desi eu ii spuneam iubire la vremea respectiva, din incapatanare (eram ferm convinsa ca voi putea sa il schimb si in mare parte am reusit, insa era prea tarziu pt noi) si orgoliu. dar nu regret ca nu am stiut cand sa spun stop. pentru ca, pe langa gramada de suturi incasate, lectia invatata a fost priceless (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:58 PM