IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum procedam la interviu? Cum ne prezentam in prima zi de munca?
capsunica23
post Dec 8 2005, 04:00 PM
Post #1





Musafir






Voi incepe f curand munca..de data asta ceva nou..in prezenta unor oameni tineri ca si mine..sef-barbat, colega-femeie...si eu..
Ce imi spuneti?normal jeans- plover..sau costum?dupa care tre sa va spun sunt adepta sportului..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 8 2005, 05:09 PM
Post #2


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Eu zic ceva causual, poate o pereche de blugi si in sus o camasa, nu chiar sobra si o bluza decoltata pe deasupra, sau din aceea care se petrece.
In picioare... fa-ti de cap :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelheart
post Dec 8 2005, 05:12 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Membru de Onoare
Posts: 150
Joined: 8-December 05
Member No.: 31



Daca lucrezi intr-un birou, incearca sa afli daca exista anumite standarde. Daca n-au standarde atunci n-ar fi rau sa te sfatuiesti cu cineva care lucreaza deja acolo. Parerea mea e ca un costum nu are cum sa dea gres decat daca lucrezi pe santier.  ;D Glumesc! Stilul sport se preteaza doar pentru anumite locuri de munca, dar banuiesc ca stii deja.

Bafta multa si sa-ti fie intr-un ceas bun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 8 2005, 06:09 PM
Post #4


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



si eu as opta pt un costumas.... apoi te orientezi .... eu lucrez in Montreal- in centru - si am avut un soc cand am vazut cum se imbraca lumea, adica foarte...comod, dar asta nu inseamana  si frumos .... au contraire.... daca nu la servici ?unde naiba sa te imbraci cat de cat, asa ca te simti femeie .... acasa? cand speli vasele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 8 2005, 09:06 PM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu nu am lucrat niciodata..Inca sunt studenta..Nu stiu ce sa spun..depinde unde voi lucra  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bertha
post Dec 9 2005, 12:04 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 109
Joined: 9-December 05
From: Romania
Member No.: 53



Lucrez intr-un birou la o firma care nu are relatii cu publicul, deci pretentii pentru un anume fel de a te imbraca nu sunt. Si eu sunt adepta stilului sport, insa ma imbrac si in costum fusta-taior sau pantalon-taior, iar pe dedesubt bluzite (nu-mi plac camasile) sau in pantaloni (blugi, raiati) si pulover mai elegant.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
augusta
post Dec 9 2005, 03:57 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 20
Joined: 8-December 05
Member No.: 41



fetelor, pe mine ma bate gindul sa-mi schimb job-ul. Ideea e ca eu n-am dat prea multe interviuri la viata mea, am fost destul de baftoasa si-am cam prins posturile de pina acuma din prima, fara prea multa bataie de cap.
Insa acum vreau sa aplic intr-un domeniu nou in care am auzit ca trebuie sa dai mai multe interviuri, nu doar unul, pina sa fii complet acceptat.
Am mai intrebat eu in stinga si-n dreapta si mi s-a spus ca se pun multe intrebari capcana, legate de comportamentul la stres, lucrul intr-o echipa, etc. Stiu ca exista o gramada de raspunsuri standard, dar nu vreau sa merg pe asa ceva. Pe de alta parte poate ca nici prea sincera nu e bine sa fiu.
In concluzie, aveti experiente legate de interviuri? Cum e bine sa te prezinti? Ce intrebari vi s-au pus? Ce e bine sa zici si ce e bine sa nu zici?
mersi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 9 2005, 04:43 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



In ce domeniu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
augusta
post Dec 9 2005, 04:56 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 20
Joined: 8-December 05
Member No.: 41



financiar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 9 2005, 05:29 PM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



nu am nici cea mai mica idee.. inca nu m-am angajat.Mai am scoalaaaaaa :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:15 AM