IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> vecini galagiosi
bubulina
post Feb 5 2006, 12:57 PM
Post #1





Musafir






Salut fetelor!

E vorba de parintii mei care lociuesc la bloc. Vecinii de deasupra tot isis aranjeaza locuita de 1 an. Fac f mare galagie fara sa respexcte nici o ora de somn etc. Cind mama a vrut sa vb cu ei , vecinul s-a ratoit si a devenit f vulagar, deci nu sunt oamnei cu acre poti sa te intelegi. Nu exista o cale cumva ca sa-i mai opresti pe acesti indivizi???? In afara sa te ieie de git cu ei la judecata....? Sau por si simplu tre sa ramde sitautia (dureaza deja de 1 an...). I-au si inundat etc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 5 2006, 01:00 PM
Post #2





Musafir






din cite stiu, pe la primarie trebuie sa fi cineva care se ocupa de litigiile cu inundatii in apartamente ???
restul este de bun simt, iar asta cam lipseste ??????????  :'( :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 5 2006, 01:23 PM
Post #3





Musafir






Nu prea ai ce sa le faci , adica poti chema politia dc de exemplu lucreaza dupa ora 10 seara sau asa.
In rest, ma gandesc ca nu doar parintii tai sunt deranjati de zgomot si si restul vecinilor. Asa ca mi se pare ca cel mai potrivit ar fi sa faceti o plangere la administratorul blocului , si sa il lasati pe el sa se ia de gat cu vecinii galagiosi.
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 5 2006, 01:27 PM
Post #4





Musafir






si de unul singur este greu mai ales ca  mentalitatea noastra este de a lasa pe altii sa "scoata castanele" ??????
Eu zic ca ar putea sa-i trateze la fel ?????? Chefuri sa faca si ai tai, sa dea radioul tare sau combina !!! Ceva in genul "cui pe cui"  :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Feb 5 2006, 01:30 PM
Post #5





Musafir






deasupra mea sta o familie cu 2 copii mititei, inca in clasele primare.ei se cearta non stop. noapte zi nu conteaza.
intr-o noapte venisem seara tarziu acasa si pe la 12 incepe circul. ma da tare , nu asa.
sa-ti fac, sa-ti dreg etc. am batut in teava, nik. se auzea: ce daca ne-aude lumea? las sa ne-auda sa vada cat esti de ...asa si pe dincolo.  :P daca am vazut eu ca nu se potolesc, am chemat politia. au venit dupa vreo juma de ora. au sunat intai la mine, mi-au cerut nr si seria de la buletin (  :o ) si intr-un tarziu au sunat si la ei. stupoare, nu raspundea nimeni, dar de certat se certau in continuare. asa ca , politia a plecat, nu puteau sa intre peste ei in casa.(  :o :o :o )  dar mi-au zis ca daca se mai intampla sa-i mai chem  >:(

asa ca daca nici astia nu rezolva, cine naibii mai rezolva??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 5 2006, 01:32 PM
Post #6





Musafir






:o :o
daca i-au cerut un act de identitate, trebuia sa le ceri si tu sa se legitimeze atunci cind ai vazut ca nu fac nimic si sa le spui ca daca nu i-a nici omasura, atunci vei reveni a doua zi cu reclamatie scrisa si cu cererea ca sa ti se comunice masurile luate !!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Feb 5 2006, 01:35 PM
Post #7





Musafir






s-au legitimat inainte, insa au zis ca nu pot intra peste ei in casa daca nu deschid usa. io ce sa mai fac?  :ametit:
eu oricum i-am oprit pe strada cand i-am vazut si i-am facut de tot rasu, nu crede tu c-au scapat prea usor.  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 5 2006, 01:40 PM
Post #8





Musafir






bine nupot intra insa pot sa-i cheme la politie a doua zi sa-i avertizeze, sau sa-i sanctioneze ! :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 5 2006, 01:54 PM
Post #9





Musafir






Politia = zero barat si stim cu totii asta.
Adica eu am trait pe pielea mea , exemple destul de nasoale din care am concluzionat ca mai bine gasesc singura o solutie decat sa apelez la politie 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 5 2006, 02:18 PM
Post #10





Musafir






totusi, este posibil sa nu ai nici un rezultat!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:40 AM