IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Traditii si obiceiuri pascale in Grecia
Fraise
post Apr 11 2013, 10:51 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 18-July 10
From: Greece
Member No.: 8,888



Buna tuturor! Unde as gasi un articol pe internet despre Pastele in Grecia pentru Halkidiki? Ma gandesc ca este ca si la noi, pe fiecare zona ca traditiile si obiceiurile sa fie diferite de zona unde locuiesti.

Diana, ti-am citit articolul pe care l-ai scris pe site, dar observ ca mai mult bate pe Atena, Plaka, Patra etc ... si doream sa stiu in zona Macedoniei , in special Halkidiki. Am de descris pentru cineva si nu am gasit. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 11 2013, 11:07 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai cel mai bine intrebi localnicii si scrii. Pentru ca ai "sursele" de informatii credibile si foarte avizate la indemina. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Oricum, Pastele in Grecia nu este cu mult diferit fata de Pastele romanesc, pentru ca si romanii, si grecii sint ortodocsi, deci e normal sa fie multe asemanari. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fraise
post Apr 11 2013, 11:40 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 18-July 10
From: Greece
Member No.: 8,888



Multumesc Diana! Am intrebat si mi-au confirmat ca nu e ca la noi in tara, ma refer fiecare zona e spcial cu altceva, totul e la general in toata Grecia. Eh, atunci ma voi inspira si de la tine, daca nu te superi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 11 2013, 02:09 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca e pentru web, o sa ii faci rau daca copiezi - google penalizeaza aspru siteurile cu materiale copiate.
Doar ai petrecut si tu un Paste, doua, in Grecia, de ce nu scrii despre experientele tale? Asa dai o nuanta locala mult mai faina, ai continut original si e totul ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:47 PM