IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse eficiente/proaste nou descoperite
Ariana
post Dec 13 2005, 11:03 PM
Post #21


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Kale noi obsedatele de orice elefantel(cos) aparut pe fata am descoperit ca SebiumH2O (Bioderma) e cel mai ok tonic din lume.
Diferenta din Sebium si Sensibio e faptul ca primul e adresat tenulul gres cu tendinte  acneeice iar cel de-al II-lea e pentru tenul uscat din cate imi amintesc.Au mai fost fete care au incercat Sensibio dar nu au fost f incantate deci...Sebiumul ramane in top.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Dec 13 2005, 11:48 PM
Post #22


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



As avea o observatie: Sebium H2O si Sensibio sunt lotiuni demachiante, nu sunt lotiuni tonice. Curata foarte bine, cel mai bine :)

Sebium este pentru ten gras, eu il gasesc un produs genial, vedeam, de la o zi la alta, cum mi se vindeca pielea, pur si simplu, datorita lui. Iata detalii:


SEBIUM H2O, Lotiune purifianta PIELE MIXTA, GRASA SI/SAU CU ACNEE


UTILIZARI: igiena cotidiana in: acnee - forme usoare si medii, dermita seboreica, piele grasa cu probleme si imperfectiuni, iritatii ale foliculilor pilo-sebacei.

PROPRIETATI: Sebium H2O este o lotiune de curatat filmogena, bacteriostatica si sebo-regulatoare.
Curata pielea in profunzime.

MOD DE INTREBUINTARE: Se imbiba un tampon de vata cu lotiunea Sebium H2O cu  care se curata fata. Se usuca fara a freca, prin tamponari usoare. Nu necesita clatire. Se utilizeaza o data sau de doua ori pe zi (dimineata si/sau seara).

TESTE: Activitatea purifianta a fost masurata prin metoda concentratiei minime inhibitoare.
Rezultate: inhibitie bacteriana semnificativa dupa 24 ore (6 surse diferite): Sebium H2O este purifiant.

Si acum SENSIBIO:

Solutie non-alergica pentru igiena. Piele sensibila. Nu necesita clatire. Fara parfum, fara alcool, fara coloranti. Emulsioneaza bland murdaria, hidrateaza si catifeleaza.

E o chestie suava... si delicata...  tre sa pui mai mult pe tampon ca sa fii sigura ca a curatat bine tenul, insa si Sensibio e printre preferatele mele.  E perfect pentru ten normal sau sensibil, sau pentru ochi si buze, in cazul altor tipuri de ten.


Parerea generala e ca amindoua sunt produse foarte bune si deloc scumpe pentru calitatea lor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 21 2005, 07:54 PM
Post #23


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am uitat fetele....NU   nimic de la Elea (Andreea Marin le face reclama)...mi-am  cumparat o masca...PUTE.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Dec 22 2005, 11:24 PM
Post #24


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



tot din categoria nu ar fi demachiantul pentru piele uscata de la gerovital h3...are atata parfum in el ca-mi arde pielea , nush cum naiba am dat peste el  :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 23 2005, 12:08 AM
Post #25


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



[glow=red,2,300]Da[/glow]:

mie imi place gelul de la nivea.. e dragutel!
rimel maybelline  :D
elseve pt par degradat

[glow=red,2,300]
Nu:[/glow]
rimel - oriflame
oja - avon
color trend in genere, - avon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Dec 23 2005, 02:08 PM
Post #26


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



buuuuun, mi-am luat azi si eu sebium h2o, ca prea il laudati..farmacista zicea ca e gel de spalat pe fata,nu demachiant  >:(..noroc ca scrie pe cutiuta :)..intrebarea mea este daca-s fardata cu fond de ten, ruj, rimel etc e necesar sa folosesc mai intai un demachiant obisnuit (cremos) si apoi sebium sau direct sebium? regards.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mithunela
post Dec 23 2005, 02:36 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 48
Joined: 9-December 05
From: Craiova
Member No.: 68



Kale, depinde numai de tine si ce cantitate de produs esti dispusa sa folosesti...Machaijul se inlatura foarte bine si cu Sebium dar trebuie sa folosesti mai multe tamponele imbibate  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Dec 23 2005, 03:23 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



hmmm, pai e cam mica sticluta sa tot imbib tampoane de vata...mai bine dau cu demachiant cremos, las sa se usuce si apoi dau cu sebium..numa' sa fie eficient asa  ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 23 2005, 03:27 PM
Post #29


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



kale eu am auzit de la fete de blossom de la farmec, stii gama mov, nou aparuta,  :P
Nici eu nu ma indur de sebium, ca e cam scumpitel dar asta e, nu mai pun dact asa ceva pe fata, fara spalat cu alte alea, deci se compenseaza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 24 2005, 01:54 PM
Post #30


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Kale eu folosesc intai demachiantul normal,cremos si dupa Sebium si e superok pt tenul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:32 PM