IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Placa de intins parul
gabisor78
post Feb 17 2006, 10:48 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 17-February 06
Member No.: 229



Vreau sa-mi iau o placa si nu prea stiu de care! Am inteles ca cele de la Reminghton ar fi bune, voi ce credeti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Feb 17 2006, 10:57 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



:welcome:

Bine ai venit!

Eu am de la Babylyss (mai bine ii zicea babylins) si e foarte buna.  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabisor78
post Feb 17 2006, 11:15 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 17-February 06
Member No.: 229



Iti multumesc Carrie pt raspuns!
Imi poti spune de unde ai luat-o? Eu sunt din Bucuresti!
Si ce fel de par ai tu? Al meu e ondulat dar nu uniform, mai mult in fata si pe la urechi, si de aceea e f greu de aranjat .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Feb 17 2006, 11:16 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Pai eu sunt din Constanta si l-am luat aaaa, nu imi amintesc exact, o firma de aparate electrocasnice destul de cunoscuta. In 2001 costa 1 milion 600 mii lei.
Am parul ondulat tot.  :-X si ma chinui si eu , dar asta e, baba sufera la frumusete.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 17 2006, 01:42 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



      chiar daca iti iei o placa de intins (de ex cea de la philips pe care o am si eu acum- am mai avut una revlon ceramca f f slaba) parul tot nu o sa-ti stea drept . Eu nu-l am f cret , e doar ondulat, si cand il vreau drept drept apelez la foen (ala rowena- avea mai demult o reclama la tv ) intai, apoi la o solutie de indreptat (de ex de la wella l`oreal etc) si abia apoi la aparatul asta la care, apropo,  ii facea reclama in filmul "rebelii" daca il stii. Cam asta e experienta mea cu placile de indrepat...
        Acum mi l-am facut permanent drept si sta destul de ok.... dar tot trebuie si placa, solutie etc

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 17 2006, 01:43 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu am duometrics de la philips, e bunicica dar nu ma da pe spate. in schimb o prietena de-a mea si-a cumparat de la top line o placa profesionala, de salon (100 eur) si e o mare diferenta!  ;)
la remington vad ca se tot face reclama dar nu stiu pe nimeni care sa aiba. ma atrage si pe mine aia ingusta de la ei pt ca poti sa faci si bucle cu ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Feb 17 2006, 03:49 PM
Post #7


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Bey... ce discutati aici?!?!
Is NEBUNA sa am parul drept, e singura dorinta in viata pe care nu mi-o pot realiza!  :'(

Eu nu am parul cret ca si negresele, insa e cret, nu ondulat! Ce sa fac fetelor sa mi-l indrept??!?

Am fost la coafor o data, pusa pe fapte mari si aia mi l-o "indreptat" cu nush ce placa... Ce sa zic?! Mai mult mi l-o facut ca o coada de matura!  >:( Am auzit ca este o solutie permanenta de indreptat parul insa coafeza resp mi-a spus sa nu incerc ca tot nu-mi va sta cum vreau eu. Acum ca stau sa ma gandesc nu mai stiu daca chiar era placa sau doar un piaptan din ala cu tepi...

Daca ar exista o solutie sa mi-l indrept... wow... as fi in al noulea cer! Se poate?  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Feb 17 2006, 04:20 PM
Post #8


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE
Bey... ce discutati aici?!?!
Is NEBUNA sa am parul drept, e singura dorinta in viata pe care nu mi-o pot realiza!  :'(

Eu nu am parul cret ca si negresele, insa e cret, nu ondulat! Ce sa fac fetelor sa mi-l indrept??!?

Am fost la coafor o data, pusa pe fapte mari si aia mi l-o "indreptat" cu nush ce placa... Ce sa zic?! Mai mult mi l-o facut ca o coada de matura!  >:( Am auzit ca este o solutie permanenta de indreptat parul insa coafeza resp mi-a spus sa nu incerc ca tot nu-mi va sta cum vreau eu. Acum ca stau sa ma gandesc nu mai stiu daca chiar era placa sau doar un piaptan din ala cu tepi...

Daca ar exista o solutie sa mi-l indrept... wow... as fi in al noulea cer! Se poate?  :)

Mei, tu ai o frumusete de "coama"!  :D Uf, ce as vrea eu sa-l am asa. Da la mine cadou, ca eu donez la tine una bucata de par lipit de cap, vrei?  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 17 2006, 05:53 PM
Post #9


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



De acord cu didi ...fatuca are un superpar si il vrea lins...  :trozneala: pentru widow asa ca sa te trezesti.:)
Si acum  :-*...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 17 2006, 08:44 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



          black_widow, eu mi l-am indreptat cu solutie de permanent dar ca sa aiba efect maxim tre sa ai firul subtire .... si in plus sa il dai cu o substanta din comert pt indreptat de fiecare data dupa ce il speli/indrepti (sta el drept de la permanent da tot cu placa sta perfect)

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:51 PM