IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Dismicrobism local, test secretie vaginala
StarLight
post Feb 23 2008, 02:58 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 13-February 08
Member No.: 3,294



Am cautat pe net "dismicrobism" si am gasit doar unele referiri pe un forum. De aceea am deschis subiectul, poate ma ajutati si lamuriti voi. Uite care este problema mea: am fost acum cateva zile la un control ginecologic de rutina unde am cerut efectuarea testului Papa-Nicolau si pe cel al secretiei vaginale. Papa-Nicolau va fi gata peste vreo doua saptamani, in schimb rezultatul secretiei vaginale este "Dismicrobism local (abundenta monoflora cocobacilara intra si extracelulara)". Am asteptat medicul sa soseasca pentru a vedea despre ce este vorba, dar cum a intarziat vreo jumatate de ora, am renuntat pentru ca nu mai puteam astepta, dar voi merge oricum saptamana viitoare. Aveti idee despre ce este vorba?
Va multumesc! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Feb 23 2008, 03:31 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Per ansamblu inseamna perturbarea florei microbiene de la nivelul respectiv...stiu ca doua antibiotice (bactericide,mai ales) puternice dau acest fenomen...ai urmat in ultima vreme vreun tratament cu antibiotice?...mai multe te poate sfatui medicul..
Sanatate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StarLight
post Feb 23 2008, 03:42 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 13-February 08
Member No.: 3,294



Ultimul tratament cu antibiotice l-am urmat undeva prin ianuarie...
Eu inteleg din ceea ce am citit azi pe net ca este un soi de dezechilibru al florei. Sper sa nu fie ceva mai serios si sa se rezolve usor si repede.
Multumesc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mislaura7
post Feb 3 2015, 07:08 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: SPAMMER BOT
Posts: 1
Joined: 3-February 15
Member No.: 12,743



Speram sa iti fie de ajutor informatiile: mergi la medic si inttreaba-l daca ai voie sa apelezi la asemenea tratamente.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:46 PM