IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme cu startup
tits_herbert
post Oct 6 2006, 05:14 PM
Post #1


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



am instalat un update pt windows. mi s-au blocat toate aplicatiile. am dat restart si dupa ce trece de primii doi "pasi" se opreste la incarcare windows. acum sunt in safe mode. ce pot face?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Oct 6 2006, 07:01 PM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



al meu iubit zice ca ai incarcat ceva aiurea si din safe mode trebuie sa intri in ms config si acolo...sa deslusesti problema.
alta solutie: formatarea. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Oct 6 2006, 07:13 PM
Post #3


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Ala ce e ms config? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/mellow.gif) Ce ar trebui sa vad? In safe mode am rulat toate programele de detectare virusi, spyware si minunatii, nu imi gaseste nicio eroare care nu poate fi reparata. Merci de raspuns.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Oct 6 2006, 09:11 PM
Post #4


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



later update: am rezolvat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Angerona
post Feb 24 2007, 02:40 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 32
Joined: 30-January 07
From: Cluj Napoca
Member No.: 1,117



ok...nu stiu daca ar trebui sa incep alt topic dar am o problema ieri calculatorul meu s-a oprit brusc si a aparut o pagina pe care scria memory breakdown..sau ceva de genu. ..si arata cum se scurgeau secundele..

Well am dat restart si s-a deschis normal doar ca acum nu reusesc sa deschid nici my computer..nici nimic..nu pot face nimic..cursor-ul se misca dar calculatorul nu reactioneaza..nici macar sa-l inchid din start nu pot...

Ce solutii asa avea?...trebuie pus alt windows? Daca da atunci pierd ce aveam pe hard in celalalte partitii?( intreb pentru ca pagina de eroare spunea ceva de memory (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
chiar nu stiu cum si ce sa fac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 24 2007, 02:52 PM
Post #6





Musafir






1) incearca un scan cu un antivirus
2) daca reinstalezi windows, si nu formatezi hdd-ul. datele nu se vor pierde. numai ca va trebui sa reinstalezi din nou programele pe care le aveai (office antivirus etc)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Angerona
post Feb 24 2007, 03:54 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 32
Joined: 30-January 07
From: Cluj Napoca
Member No.: 1,117



nu pot face scan cu antivirus ca nu merge absolut nimic...adik ma uit la ecran dar nu reactioneaza nici cum orice as apasa


ramane vrianta cu windows-ul... (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) sper sa ma decurc..si sa se rezolve problema..multumesc Fortelady (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 12 2008, 08:00 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Am si eu o intrebare si nu stiam exact unde sa postez ..

Mai exact , de fiecare data cand deschid calculatorul , de ceva timp , apare "you may be a victim of software counterfeiting" , ce se intampla ? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 12 2008, 08:13 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Google spune ca mesajul asta apare cind OS-ul tau (operating system, adicatelea windows-ul) nu e cu licenta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 12 2008, 08:17 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



QUOTE(Maàt @ Jan 12 2008, 09:13 PM) *
Google spune ca mesajul asta apare cind OS-ul tau (operating system, adicatelea windows-ul) nu e cu licenta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


Lol (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) pai de vreo 7 8 luni de cand mi a reinstalat un tip windowsu .. n am avut probleme deloc!

Si asta ce inseamna , ca mi se va duce naibii calculatorul in curand sau poate sa ramana asa ca nu se intampla nimic? lol , mersi maat! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 06:40 PM