IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Personalitatea, aptitudini si atitudini
TeoRBD
post Sep 1 2007, 07:01 PM
Post #11


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cam asa cv (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeoRBD
post Sep 2 2007, 01:39 PM
Post #12


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



(IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Azi din nou acelasi scenariu: se scoala tata incet ca sa n-o trezeasca si merge sa bage in firigder mancarea de la amiaza...imediat vine si ea (niciodata nu poti face nik fara sa vina sa te controleze) si incepe, adormita cum era sa zica ca nu-i bn asa, ca nu-i bn nush cum...desi tata nu terminase, fiindca intrase ea... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
S-a obisnuit sa comenteze pe toata lumea, iar daca tu o comentezi pe ea face pe victima si nu-i convine, dar noua sa ne convina, ha? (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeoRBD
post Sep 9 2007, 11:08 AM
Post #13


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



Vad ca nimeni nu mi-a mai raspuns, dar eu imi spun in continuare pasurile, acum referitoare la tata:
Uneori bea cam mult, dar si cand bea moderat, cam o sticla de 200 ml pe zi, devine uneori nervos, parca e programat sa-i strice sambetele si duminicile mamei si uneori si ale mele. Se ia de ea fara motiv, de la alte suparari trece la mami pe care o acuza de unele lucruri care nici macar nu le-a facut (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Uneori se isca scandaluri care nu-mi plac deloc si-mi creeaza un disconfort mare (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crynna
post Oct 7 2007, 02:56 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 39
Joined: 7-October 07
Member No.: 2,371



QUOTE(TeoRBD @ Sep 9 2007, 12:08 PM) *
Vad ca nimeni nu mi-a mai raspuns, dar eu imi spun in continuare pasurile, acum referitoare la tata:
Uneori bea cam mult, dar si cand bea moderat, cam o sticla de 200 ml pe zi, devine uneori nervos, parca e programat sa-i strice sambetele si duminicile mamei si uneori si ale mele. Se ia de ea fara motiv, de la alte suparari trece la mami pe care o acuza de unele lucruri care nici macar nu le-a facut (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Uneori se isca scandaluri care nu-mi plac deloc si-mi creeaza un disconfort mare (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)


Draga Teo,
Am sa-ti spun , ce intuiesc in legatura cu situtia mamei tale. Cred ca mama ta are un profund sentiment de inutilitate. E nemultumita de viata pe care o duce. Nu e multumita de ceea ce a realizat pana acum. Probabil a avut multe planuri si dorinte care nu i s-au realizat. Se refugiaza in postura de gospodina perfecta, curatenia fiind singura confirmare a faptului ca face ceva bine. Daca nici membrii familiei nu o ajuta sa-si creasca stima de sine,depresia ei se va adanci. Nu e greu de inteles ca tatal tau contribuie la sentimentul ei de inutilitate. As spune ca ai mentionat obisnuinta lui de a bea ca pe ceva normal,la fel si certurile sau "scandalurile" mentionate. Nu e de mirare ca mama ta se comporta asa. Ceea ce ai povestit, nu este tocmai o viata fericita de familie. Te-ai gandit ca tu ai putea sa o ajuti ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
recycle_bin
post Apr 24 2009, 10:55 AM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 24-April 09
Member No.: 6,337



buna!am fost ieri la un interviu,sa zicem primul interviu mai serios din viata mea.prima intrebare a fost "ce ne poti spune despre tine?".nu stiu daca ati vazut cumva filmul "The Nanny diaries",dar m-am simtit exact ca personajul principal...ma intrebam in mintea mea oare cine sunt.recunosc ca am 20 de ani si inca n-am idee cine sunt cu adevarat,ce imi dorec de la viata,ce cariera vreau sa urmez si este cam frustrant.ma simt intimdata de oamenii siguri pe ei,care stiu ce vor.ma intreb cum pot sa reusesc sa ma cunosc pe mine insumi. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 24 2009, 10:57 AM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bine ai venit! Esti fata sau baiat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
recycle_bin
post Apr 24 2009, 10:58 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 24-April 09
Member No.: 6,337



fata (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 24 2009, 11:01 AM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Atunci e sa ma cunosc pe mia insami.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
De ce te-ai simtit perduta? Eu in locul tau i-as fi ametit de cap cu ce imi place sa fac, cu ce as vrea sa fac, ce interese am ... si asa mai departe. Pun pariu ca dupa primele 20 de minute ii durea capul. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Apr 24 2009, 11:09 AM
Post #19


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/blink.gif) Prea tare, Maat.
Dar stii, chiar nu e toata lumea ca tine, eu o inteleg foarte bine. Desi acum stiu cam ce as vrea sa fac, ce imi place, multa vreme am petrecut-o gandindu-ma la astfel de chestii. Nici acum nu sunt sigura ca sunt pe drumul cel bun, dar imi dau seama ca prin nehotararea mea am pierdut mult timp. Asa ca analizeaza, dar incearca sa nu te lasi influentata de: ce e "la moda", ce se poarta, ce zic ceilalti, ci gandeste-te pur si simplu ce iti place tie sa faci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
recycle_bin
post Apr 24 2009, 11:13 AM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 24-April 09
Member No.: 6,337



m-am pierdut dar nu am aratat asta,ci le-am "vrajit" cu texte invatate de pe net din articole gen "intrebari tipice la un interviu". lol (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ,da,penibil...ma gandeam sa incep sa fac diverse activitati sau sa ma informez in mai multe domenii sa vad ce-mi place,ce nu..poate asa o sa reusesc sa ma descopar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:14 PM