IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Daunatori: gindaci, soareci si alte chestii umblatoare generatoare de nervi, Metode de combatere a daunatorilor
Cindy
post Aug 21 2007, 12:32 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



forte, dr_wise (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 21 2007, 01:05 PM
Post #12





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Locas

Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 21 2007, 02:22 PM
Post #13





Musafir






Angelu' nu-mi povesti de gandaci, ca-mi vine rau. Eu am niste chestii tare ciudate prin baie, mai apar si prin sufragerie si nu stiu cum sa scap de ele. Am impresia ca vin la umezeala. Sunt niste insecte cu multe picioare si 2 antene. Apar mai rar, dar tot nu le suport.
Kalua si mie imi venea s-o strang azi pe o colega de gat. Domne, are 62 de ani si o energie de ma termina. In elanul ei a pus niste stampile gresit si a trebuit sa refacem toata treaba colegei care era in concediu; dupa ce am sunat-o pe aceasta in prealabil sa cerem lamuriri.
Ma deranjeaza ca-n ultima vreme ma opresc din treburile mele pentru a le rezolva pe ale altora. Am zis c-o sa-mi pun pe birou un cartonas cu 'do not disturb'. M-am saturat sa raman in urma.
Sweet te-ai apucat de invatat? Felicitari Walpu!
Va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 21 2007, 02:54 PM
Post #14





Musafir






e ok la work .... mary fucking sunshine (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Merge asa din inertie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Rox...eu ce sa mai zic? De cand m-am mutat in apt asta cred ca am avut toate speciile de gandaci posibile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Am avut odata un monstru ca o omida, verde, dar lung ...cam de-o palma asa...si care fugea repede repede (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Gata nu va mai povestesc, sa nu aveti cosmaruri la noapte (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Aug 21 2007, 02:58 PM
Post #15





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) poate se filmeaza la tine in baie MIB III si tu nu stii?! O fi gara stelara pt toate orataniile din cosmos?! Pozeaza-i si deschide un subiect nou! Cand or auzi de poze, daca sunt extraterestrii, fug!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 21 2007, 03:09 PM
Post #16





Musafir






Da mai fetelor, dar eu tocmai am sugravit in toata casa...pe unde naiba mai vin lighioanele alea ca nu inteleg?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Aug 21 2007, 03:26 PM
Post #17


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



or veni prin/pe langa tevi. pe la cada.. de pe scara!
la noi a intrat o data un soricel pe usa.. deci un gandacel (si familia lui) nu ar fi mare lucru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 21 2007, 03:29 PM
Post #18





Musafir






In fine, astia nu sunt gandaci, c-am oroare de gandaci si nu-i suport. Nu prea am avut timp sa caut pe net informatii. Ii suspectez ca intra pe geam sau vin pe la scurgeri. O sa studiez problema mai amanuntit in curand. Al meu sot s-a obisnuit atat de tare, ca nu-l deranjeaza. Apare cam unu din ala la 2 saptamani si cum il zaresc, cum il extermin. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Gata...c-am batut destul campii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Aug 21 2007, 03:49 PM
Post #19


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



(IMG:style_emoticons/default/lazy.gif) mi-e un somn de crap! Am fost pe drum azinoapte ....

Apropo de oratanii! Acum cativa ani, cand am venit cu niste bagaje de la tara am avut ca pasager clandestin un mic soricel zglobiu! Si-a gasit omu' loc de culcus sub perna mamei mele ... pe la 12 noaptea insa s-a cam plictisit de monotonia de acolo si a coborat mai la sud ... spre picior ... s-a cocolosit la genunchiul ei (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ! Dupa ce a sarit ca arsa din pat, a mea mama s-a inarmat cu un papuc si a dat la fundul soriceluilui bagat cu capu' intre perete si pat ... pana l-a trimis la Sf Petru!! Apoi o vad ca trece pe la mine prin sufragerie cu rozatoarea atarnata de a sa coada ... spre balcon ... cheama calma niste pisici de jos si il serveste (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 21 2007, 04:07 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



geo (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Unde ai fost pe drum azi-noapte?

Eu mor de cald..sunt fleasca!!!! Nu mai suport, acum nu ca pretext, dar chiar nu pot sa invat in conditiile astea! Mai ales ca e si ceva ce urasc, pura toceala in mare parte..As fi preferat sa fie ceva care sa imi stimuleze creierul in inertia asta sufocanta..
M-am hotarat, ma duc la mine acasa, unde macar am AC..
Voi cum faceti fata pe caldura asta? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Din fericire, eu nu m-am confruntat cu oratanii de-astea..M-am si speriat cand mi-ati povestit! Dar in schimb, am avut un soricel ( a se citi cam sobolan) care nu stiu de unde naiba a intrat la noi si si-a gasit lacasul chiar sub patul meu! Ce spaime imi provoca noaptea, cand il napadeau energiile si incepea sa se miste prin camera si fosnea tot felul de chestii.. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:54 AM