IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Aproape jumatate de milion de romani sufera de cancer, Iar in fiecare an apar inca 60.000 de cazuri noi
3A
post May 23 2008, 02:51 PM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Doamne ajuta, Laura!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post May 25 2008, 10:23 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Alaltaieri, daca nu ma insel, am vazut o transmisiune in direct in legatura cu cancerul de col uterin .

<<Madeleine Albright promoveaza timp de 2 zile in Romania vaccinul pentru cancer de col uterin, care este obligatoriu in prezent in 80 de tari.

"Sustinem un Program pentru vaccinare a tinerelor din Romania, pentru a se realiza prevenirea cancerului de col uterin, si, probabil, ca va incepe din aceasta toamna, cand se vor relua cursurile in scoli", a declarat doamna Albright. >>

Pe de alta parte, am auzit ca, statistic vorbind, cele mai multe decese survenite in urma unui cancer, se datoreaza cancerului de piele.
Mi-e mila de toate fetele ( din dorinta de a arata bine, mi se pare ca nebunia asta se manifesta cu precadere la fete ) pe care la vad mergand cu regularitate la solar chiar si iarna. Mie mi se pare inadmisibil pe de-o parte ca nu se gandesc la consecinte, pe de alta parte ca nu au parinti /rude/prieteni care sa le traga un semnal de alarma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 25 2008, 10:34 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In fiecare an mor in Europa 40.000 de femei de cancer de col uterin si de cancer de colon. Partea proasta este ca vrem sa pevenim cancerul de col, insa nu facem nici macar educatie sexuala: a se vedea numarul de intrebari de la "sint gravida?"...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post May 30 2008, 10:01 AM
Post #14


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Din pacate povestea noastra s-a terminat ieri cu o inmormantare. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 30 2008, 10:24 AM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Odihneasca-se in pace. Macar a ajuns acasa in timp util?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post May 30 2008, 12:34 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Da. Au ajuns vineri in Timisoara si a fost internata la o clinica de oncologie, dupa ce spitalul judetean, spitalul municipal, spitalul militar au refuzat s-o interneze. Tubul de oxigen era aproape gata si nici o sansa sa o tinem acasa. A mai trait de vineri seara pana marti dimineata. Au fost si niste rude s-o mai vada si s-o mai prinda inca in viata. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) A fost trist. Dar nu s-a chinuit, nu a durut-o nimic. Pur si simplu s-a stins. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 24 2009, 01:21 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am deschis un topic nou special :cancerul de colon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Mar 24 2009, 01:44 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Va multumesc din suflet fetelor!
In ce priveste dietele sa stiti ca asta si fac. Acum sant la al II-lea tur de oshawa si dupa ce termin asta am de gand sa ma apuc de o dieta numai cu sucuri de legume si fructe...va dati seama ca de cand am aflat diagnosticul asta numai de asta sant preocupata...am studiat pe net despre toate dietele si tratamentele dar e greu sa alegi de asta va intreb si pe voi, cat despre carne, n-o sa mai consum niciodata!
Draga Maät te rog sa-mi spui daca mama ta a facut chimioterapie si daca da cu ce si unde?
Si bineinteles as vrea sa mai stiu cum a suportat. Eu am inceput de ieri, am stat trei ore cu perfuzie de oxaliplatin la spitalul Coltea si am primit sa iau pe cale orala xeloda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 24 2009, 01:47 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fleur, am deschis un topic nou special pe subiectul acesta. Am pus linkul mai sus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Mar 24 2009, 02:32 PM
Post #20


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Multumesc Maät!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:55 PM