IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Epilatoare, Epilatoare folosite: pro si contra
divi2007
post Jun 23 2007, 11:27 AM
Post #21





Musafir






eu am epilator philips cu gheata, o prostie nu atenueaza durerea, sta aruncata chestia cu gheata prin dulap pe undeva ca se poate lua, in schimb asa e bun epilatorul exceptie facand firele care cresc sub piele, la exila ia foarte bine, in schimb la picioare le rupe unele. Mai alternez cu lama nu m am putut lasa de ea, chiar daca am zis ca sigur nu o sa ma mai fac cu ea de cand cu epilatorul dar asta e (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariadna
post Jun 23 2007, 12:40 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 9
Joined: 21-June 07
Member No.: 1,844



multumesc Maat (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LazyDai5y
post Jun 26 2007, 12:06 AM
Post #23


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 25-June 07
From: Middle of Nowhere
Member No.: 1,856



Eu nu as recomanda nimanui sa-si achizitioneze un epilator, decat daca firele de par sunt foarte fine si nu groase, cu radacini adanci... pentru k riscati sa facetzi ca mine sa va umpleti de fire crescute pe sub piele... Pulpele mele arata groaznic dupa ce 1 an m-am epilat cu epilatorul electric! Asa k ganditi-va bine inainte sa dati banii aiurea.. mai bine va duceti la un salon o data pe lune sau va faceti acasa cu ceara, muuuulltt mai bine!!Pupici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 26 2007, 12:16 AM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Din pacate epilatoarele rup firele subtiri, daisy!
Cresterea firelor pe sub piele poate fi evitata daca se face gomaj periodic, chiar acasa, fara investitii usturatoare pentru buzunar, cu malai si ulei de masline. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LazyDai5y
post Jun 26 2007, 02:02 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 25-June 07
From: Middle of Nowhere
Member No.: 1,856



Off topic: Crede-ma k am incercat shi gomaj shi toate... nu "mere"... dar la mine nu au fost numai firele crescute pe sub piele dar se shi imflamau cateva... Shi nici nu le lasam in pace, ba le scoteam cu acul ba le tot "zgandaream" shi s-au facut adevarate bubitze..(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jun 26 2007, 02:07 PM
Post #26


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu ma fac doar cu ceara de un an si ceva, numai ca ma enerveaza faptul ca trebuie sa astept sa creasca. daca e prea mic aluneca si tot degeaba merg..
cat despre epilator, am un braun. cred ca o sa il pun in functiune cand ajung acasa.. ca n-o sa am unde sa merg acolo la epilat. abia am trecut peste experienta groaznica de anul trecut (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramonik
post Aug 30 2007, 11:03 PM
Post #27





Musafir






hello,

Eu am un Braun si nu prea sunt multumita. Speram sa gasesc mai multe raspunsuri de la voi (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .
Pareri ceva despre Philips Satinelle Ice Premium 6502??? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 30 2007, 11:43 PM
Post #28





Musafir






Eu am philips simplu; il am de vreo 6 ani, pe atunci aparusera. Am testat atunci un braun de la matusa-mea si numai mi-a rupt firele de par, philipsul s-a descurcat net superior. Acuma despre astea noi nu stiu ce sa-ti spun, au inventat ei multe chestii, cu atenuator de durere si alte smecherii, in fond, denudat de accesorii mecanismul ramane acelasi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Aug 31 2007, 10:32 AM
Post #29





Musafir






Eu am acum epilator phillips - ala cu gheata, nu stiu cum ii zice. Nu am prea folosit gheata pentru ca nu are mare efect si se topeste pana apuc eu sa ma fac peste tot... Altfel, sunt multumita de el, smulge si cele mai scurte fire de par, spre deosebire de ceara.
Fire crescute pe sub piele am intotdeauna, indiferent ca ma epilez cu epilatorul sau ceara, nu conteaza. Sa va zic cum fac eu: inainte de epilare cu vreo 2 zile fac o baie si usor cu piatra de calcaie ma frec pe picioare si imi scot toate firele de sub piele. Trebuie frecat cu grija sa nu se irite pielea. Apoi ma dau cu crema de corp. La mine functioneaza. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Nov 12 2007, 08:55 PM
Post #30


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Eu ma epilez cu vett...a mai incercat cineva?
O fi ea crema cu chimicale dar cred ca e testata dermatologic si de citiva ani de cind o folosesc pot spune cu mina pe inima ca sint multumita si n-am avut nici un fel de reactii alergice. Avantajele ar fi ca nu mai suporti durerea iar firul de par se atrofiaza pe zi ce trece si creste mult mai greu.
Voi ce parere aveti de cremele epilatoare? in special despre vett?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 8th May 2024 - 11:06 AM