IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Exista Dieta perfecta?
kalua
post Sep 21 2008, 01:50 PM
Post #11





Musafir






livestrong, felicitari pentru vointa si pentru kilele pierdute!
Alimentatia ta mi se pare foarte buna si binea leasa, sper ca mananci indeajuns la fiecare masa.
Numai cu uleiul de palmier am o problema, asta face parte din grasimile saturate, e in aceeasi grupa cu grasimile animale precum produsele din lapte gras, osanza de oaie, grasimea prajita de vita, porc, de unde-ai scos-o ca ar fi bun? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Sep 22 2008, 11:52 AM
Post #12





Musafir






Si eu te felicit livestrong pentru regimul de alimentatie sanatos pe care il ai si pentru faptul ca faci si sport.

Dar n-am inteles: de la sfarsitul lui iunie si pana acum ai slabit 40 de kg?? E vorba de iunie anul trecut sau anul asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Sep 29 2008, 08:27 PM
Post #13





Musafir






eu mananc "in zona", sau am putea spune ca am ramas la regimul de bebelus (singura deosebire este ca nu mananc si noaptea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) doar cateodata cand am consumat prea mult). Adica mananc la fiecare 2-3 ore...
Corpul meu s-a invatat sa ceara ce ii trebuie, de ex. daca n-am destul zahar in sange poftesc la dulce - fac plinul si gata...

Cred ca cel mai important este sa pastrezi balanta intre cat consumi si cat mananci pe zi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livestrong
post Oct 3 2008, 10:39 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 20-September 08
Member No.: 4,765



QUOTE(kalua @ Sep 21 2008, 02:50 PM) *
livestrong, felicitari pentru vointa si pentru kilele pierdute!
Alimentatia ta mi se pare foarte buna si binea leasa, sper ca mananci indeajuns la fiecare masa.
Numai cu uleiul de palmier am o problema, asta face parte din grasimile saturate, e in aceeasi grupa cu grasimile animale precum produsele din lapte gras, osanza de oaie, grasimea prajita de vita, porc, de unde-ai scos-o ca ar fi bun? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)





va multumesc. Mananc suficient de mult(nu cat sa ma satur sau sa nu ma ridic de la masa). Uleiul de palmier l-am ales citind pe net. Acum nu va ganditi ca folosesc in cantitati industriale. Mi-e mi-a priit regimul asta. s-a potrivit ca o manusa. Si pentru ca am vazut intreba cineva de iunie anul trecut sau anul acesta...este iunie 2008. multa sanatate si vointa tuturor

QUOTE(happyCat @ Sep 22 2008, 12:52 PM) *
Si eu te felicit livestrong pentru regimul de alimentatie sanatos pe care il ai si pentru faptul ca faci si sport.

Dar n-am inteles: de la sfarsitul lui iunie si pana acum ai slabit 40 de kg?? E vorba de iunie anul trecut sau anul asta?




Anul asta. Sincer nici mie nu imi vine sa cred, dar se pare am reusit. Am mai avut eu apucaturi de regim, dar nu m-a tinut mult. acum nu imi este foarte greu pentru ca nu ma chinui totusi cu supe/ciorbe de varza. Nu mananc nimic din ce nu imi place chiar daca ar fi bun la un regim si zice lumea ca ESTE INDICAT. Mai zilele trecute imi zicea o prietena ca nu sunt indicate la dieta radacionoasele ( nu stiu pe ce post TV se discuta asta). Mancarea mea gatita este de genul: morcovi, ceapa, ardei, o telina cat mai mare (ptr ca mie imi place telina) inabusite (2-3 linguri de ulei si ceva mai multa apa) si mai departe conopida sau cativa cartofi verdeata si suc de rosii. Mai greu de acum in colo ca incep sa dipara legumele de pe piata. Sa vad ce aleg sau ce pot manca incat sa nu ma stramb la farfurie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihaela9
post Feb 18 2011, 08:35 PM
Post #15





Musafir






Un regim sanatos care te ajuta si sa slabesti e unul in care mananci putin si des deoarece corpul nu asimileaza , ci consuma ce ii "dai" si multa apa , apa ajuta la digestie .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikella
post Mar 28 2011, 11:55 AM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 28-March 11
Member No.: 10,035



buna tuturor...........acum mi-am facut cont aici,deci sunt cat se poate de noua.Va urez tututor o primavara plina de frumos si de prieteni adevarati..........Si eu am o mare problema cu greutatea,am tinut tot felul de regimuri si binenteles ca am slabit pt moment mai mult sau mai putin.De doua ori,chiar cate 25 de kg in diferite etape ale vietii.Mentionez ca am 42 de ani.Numai ca,de fiecare data kg s-au intors vertiginos si in timp s-au mai si adaugat..........
Am obosit tinanad atatea cure si m-am descurajat deoarece rezultatul este in final acelasi..........
adevarat ca sunt o mare pofticiaosa de dulciori si produse patiserie si trec prin perioade in care nu-mi mai refuz nimic.
Mi-as dori un sfat de la voi.............astept idei,cure care au dat rezultate,astept discutii prietenoase pe diverse teme..........
Numai bine tuturor!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 29 2011, 10:07 AM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Bine ai venit Mikella (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Ti-am mutat postul aici pentru ca nu avea legatura cu topicul la care ai scris (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Dietele tinute haotic fac numai rau. Iti recomand sa urmezi o dieta mai putin drastica si sa faci modificari in stilul tau de viata daca vrei sa ai rezultate pe termen lung. Fetele de pe acest forum au incercat cu succes Dieta Montignac si au fost foarte multumite de rezultate. Este o dieta mai putin drastica, permisiva chiar, si slabesti frumos.
Cat despre discutiile prietenoase, nu trebuie decat sa accesezi topicurile care te intereseaza si te atrag si sigur vei gasi pe cineva cu care sa discuti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Iti urez sa ai o zi frumoasa si sedere cat mai lunga la noi! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gingerbread
post Mar 29 2011, 01:12 PM
Post #18





Musafir






As putea sa zic ca sunt de acord cu livestrong, fiindca si eu am tinut un regim alimentar si am slabit 21 kg, fara pastile, ceaiuri etc.
La fel am mers la endocrinolog si mi-a dat un regim alimentar. Cert este ca acum sunt atenta la ce mananc, citesc etichetele alimentelor sa vad ceea ce contine.
La mine a fost un regim hipocaloric. Trebuia sa mananc 1200 kcal/zi, a fost dificil in primele 2 saptamani apoi m-am obisnuit. Am avut voie sa mananc pizza, dulciuri, paine etc. dar cu moderatie.
Acum mananc alimente bogate in fibre alimentare care imi da senzatie de satietate. Nu stiu daca dieta pe care eu am tinut-o va avea acelasi succes la inca 100 de persoane, dar cert este ca la mine a mers fantastic.
Referitor la micile tentatii... De Craciun sau la o zi speciala am mancat o felie de tort, am baut si cate un pahar de vin cand si cand, am baut si nu s-a intamplat nimic. Eu consider ca daca iti acorzi o mica placere cand si cand treci mai usor peste frustrari.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
landflor30
post Feb 7 2013, 04:19 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 7-February 13
Member No.: 11,650



da exista dieta perfecta se numeste DIETA ZONA SI ESTE DE BARRY SEARS! ESTE THE BEST EVER !!! RECOMAND CU INCREDERE
pentru mai multe informati puteti sa citi cartea sau sa cautai pe net dieta
eu o tin de 8 ani si nu as renunta. daca nu intelegeti ceva, ma puteti cauta la adresa de site respectiva sau la telefon .pentru mai multe detalii!

EDITAT - Cititi va rog regulamentul forumului!

This post has been edited by Teocris: Feb 7 2013, 04:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 7 2013, 08:07 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Te-ai trezit cam tirziu, la noi pe site dieta Zone e de vreo 7 ani (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 12:09 AM