IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Placa de intins parul
tits_herbert
post Feb 18 2006, 11:17 AM
Post #11


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Hai sa-ti zic si de Remington, ca am si eu una.E buna :P . Are talpile din ceramica si teflon, flux de aburi pe care nu ti-l recomand depoarece degradeaza parul si "emisie de ioni: care se face automat, pentru stralucire. Mie imi place foarte mult, ma fac aproape la fiecare spalare. Mai folosesc si un ser special termorezistent de la Matrix.
Placa am luat-o din Cora si am dat 146 ron.
Va pup :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Feb 20 2006, 10:43 AM
Post #12


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Didi, Ari:  :-*

Da, nu zic ca nu am par frumos, toata lumea il lauda si-l admira... Ar trebui sa fiu recunoscatoare pentru el, caci altele au 3 fire de par in cap si nu se plang atata, insa... recunosc ca e un vis de-al meu ce nu se va indeplinii niciodata, asta e!  :-X

Intotdeauna o sa ma uit cu admiratie la cele cu parul perfect intins si bogat si sanatos...  :inloove:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 22 2006, 10:22 AM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Eu m-am facut cu placa si nu mi-a placut cum arat  :(, de fapt cum imi sta parul.
Dar in schimb cu Rowenta Lissima imi place mai mult, mi-am luat si ma fac singura, deja am dexteritate, e drept ca dupa vreo doua zile mi se onduleaza suvitele mai scurte din fata, dar e un efect original: cu par drept si in fata cret  :D. Ma gandesc sa imi iau ser antifrizz de la L'oreal, am avut o chestie pentru par cret de la ei si mi-a placut, dar nu se mai fabrica (eau coiffante), deci, ma reprofilez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 22 2006, 04:19 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



        MonicutzaB, cum se numeste placa profesionala a prietenei tale ? daca e buna as vrea si yo  :D... nu stiu de ce dar pana acum chiar n-am gasit ceva de indreptat care sa ma dea pe spate....si peste vreo luna cand trece efectul de permanent, n-as vrea sa il fac din nou k ini cade parul :(

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 23 2006, 03:11 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



QUOTE(17girl @ Feb 22 2006, 02:19 PM) *
        MonicutzaB, cum se numeste placa profesionala a prietenei tale ? daca e buna as vrea si yo  (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) ... nu stiu de ce dar pana acum chiar n-am gasit ceva de indreptat care sa ma dea pe spate....si peste vreo luna cand trece efectul de permanent, n-as vrea sa il fac din nou k ini cade parul (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)

pup`s & hugs


scuze, abia azi am vazut mesajul! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) se numeste Ceriotti si prietena mea e foarte multumita de ea. oricum, nu are parul cret, doar ondulat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 23 2006, 04:05 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



Merci MonicutzaB si al meu e tot ondulat ... de asta nu inteleg de ce nu dureaza mai mult efectul dupa indreptare... ma tine maxim o zi ...asa ca prefer sa mi-l fac mai des dar sa nu dureze mult indreptarea in sine... sper ca ma intelegi...

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 23 2006, 04:24 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



poate deja faci asta dar iti spun anyway! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)
protejeaza-ti parul de aburi cu un prosop cand faci dus. de cele mai multe ori umezeala este de vina cand ti se onduleaza parul la loc dupa ce a fost intins cu placa. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
babybitch
post Mar 7 2006, 02:33 PM
Post #18





Musafir






si ar fi bine sa folosesti o masca termorezistenta , eventual Amiba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 7 2006, 02:51 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



ok nu stiam

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jun 7 2006, 09:19 AM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Hai sa incerc si aici...
Deci, cum spuneam, nu-mi place doar cu placa, dar 17girl mi-a dat o idee f buna cu Lissima, apoi placa, asa ca acum cercetez piata.
Ce placi bune aveti (modelul daca se poate)?
Oscilez intre Rowenta Optiliss, Philips Duometricks (parca) si Remington, unde nu m-am hotarat la model.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:54 AM