IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul unei fomei nebune, ... cu hipertiroidie
Diana.
post Dec 29 2009, 02:55 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ma tin de ceva timp sa imi deschid un jurnal, ca nu ma trage inima sa scriu in blog. Si cred ca nu mai trebuie sa amin, ca altfel o sa scriu la Sfintu Asteapta...

28 Decembrie 2009
A treia zi fara pastile. E ciudat sa nu mai imi umplu paharul cu apa si sa nu mai scot tispe tablete pe care sa le bag in mine dimineata, dupa cafea si inainte de a pleca la munca. Parca lipseste ceva. Cele 6 luni de tratament au creat o a doua natura...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 29 2009, 03:57 AM
Post #2


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Bravos pentru noul jurnal! (IMG:style_emoticons/default/flowers.gif)
Si cum te simti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 29 2009, 12:12 PM
Post #3


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



E normal sa nu-l mai iei/ti-a prescris medicul sa-l intrerupi sau asta ai decis tu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 29 2009, 01:57 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Renuntarea la medicamente e directiva de la doctor. Pina in februarie cind trebuie sa ma duc din nou la control.
De simtit ma simt destul de aiurea, insa poate fi si oboseala de vina.

28 Decembrie 2009
Parul continua sa cada. Ca un facut, o zi cade in limite normale, trei de zici ca nu o sa mai imi ramina nimic pe scalp. Nu disper. Azi-noapte am avut si o ciudatenie de vis, duca-se cu noaptea.
O fi de vina cartea inceputa inainte de culcare din care am devorat mai bine de o suta de pagini.
Resimt o acuta lipsa de energie si parca nimic nu mai prezinta interes.
Fata pare sa mi se dezulmfle, insa poate fi si numai o idee subiectiva, poate doar mi se pare.

Vreau sa fiu cum eram acum doi ani. Insa nu cred ca voi mai fi niciodata asa, oricit de mult mi-as dori asta.
Credeam ca fac parte din categoria femeilor care, o data cu inaintarea in virsta, devin mai frumoase. Da, bine, vezi sa nu! Acum sint o aratare.

Ma dor miinile si sufletul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 29 2009, 03:07 PM
Post #5


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Imi inchipui ca e aiurea, dar incearca totusi sa-ti pastrezi optimismul.
Sa stii ca nu te ajuta cu nimic daca te chinui asa. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 29 2009, 10:22 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu ma chinuiesc. E doar o zi mai nasparlie. Care a devenit mai buna pentrru ca am vorbit cu cineva drag la telefon. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

28 Decembrie 2009, seara
Senzatia de greutate in piept s-a mentinut aproape toata ziua. Mda, e inima, stiu. Vrea sa imi arata ca mai bate. De parca n-as sti.
Am luat un extraveral, exact cum mi-a spus doctorita sa fac in momente de-astea, desi evit sa o fac de alaltaieri seara.
Frectie la picior de lemn. Imi pun o comedie veche, Tinerete Vesnica cu Meryl Streep, Bruce Willis si Goldie Hawn ca sa ma relaxez.
In seara asta la pieptanat au cazut doar vreo 10 fire de par. Doamne-ajuta!

De ce Jurnalul unei fomei nebune? Pentru ca mi s-a dus buhul printre pupezele mahalagioaice da pa net ca as avea biblioteca deranjata. Asa o fi, insa macar la mine-n biblioteca nu se aduna praful pe bibelouri de-un leu intepenite pe macrameuri de hirtie sau rapiri din serai, luate si-alea de la tirg.
Draaaga, dar unde e aia care da ban fara sa clipeasca? Au dat-o afara?! Iaca, tot aici, de-a naibii, sa va ofticati voi. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
N-am inteles de ce ii freaca grija pe unii de vietile altora. Asa cum nu inteleg de ce cumpara o amica reviste cu stiri despre vedete si dadea ochii pese cap cind ii ziceam ca eu pot dormi si fara sa stiu ce a facut cutare dimpreuna cu alt cutare sub pod. Zau ca pot dormi FOAAARTE linistita!
A, si va rog sa nu ma uriti daca spun ca nu-mi plac telenovelele. Si nici pantalonii albi atit de strimti ca se ghiceste fara efort pe unde face purtatoarea pipi- btw, am vazut pe strada vreo tispe fatuci cu tinute de-astea trendi-flendi. Brrrrrrrrr!!!
Mi s-a cojit oja, trebuie sa-mi refac manichiura. Da` miine de dimineata, ori mai tirziu, ca acuma n-am nici un chef.
Am aruncat o privire la tv si l-am zarit pe Ernest cu maieu. Mama, maiiieeeeeeeeeuuu, or cind aud lumea "buna" zicind "maieu". Asta e din ciclul maieu, reseu, ca rimeaza cu lemeu si derbedeu. Si, mai ales, cu valeu!

Ma duc sa-mi mai bat un cui in cosciug. Lovely!
Oare s-or fi gasind cosciuge roz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 29 2009, 10:47 PM
Post #7


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Fides, asa de repede ti s-a cojit? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) A mea e inca aproape intacta, foarte bine rezista!
Iar cosciuge roz se gasesc, dar nu la noi. Mai bine. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 30 2009, 01:10 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am stat cu cu miinile in apa si detergenti, Book, e normal sa nu ramina perfecta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

30 Decembrie 2009
Ma simt de parca as fi beata. Ceea ce e foarte ciudat pentru ca nu am baut nimic de mult. Si e naspa pentru ca parca revin la starea dinainte de inceperea tratamentului. Nu stiu ce sa cred. Nu am dormit bine, poate si de asta. Ar trebui sa ma odihnesc mai mult.
Ma sperie teribil faptul ca s-ar putea ca intruperea tratamentului sa ma duca iar la starea la care eram inainte de a-l incepe. Pe de alta parte, nu vreau sa fiu grasa si umflata la fata si nu-mi doresc sub nici o forma sa ramin fara par. Apropos, azi iar mi-a cazut mult par. Insa nu vreau sa ma gindesc la toate astea. Viata e frumoasa si merita traita. Sau asa se spune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Jan 2 2010, 03:43 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Diana,
Love you.
Lasa parul, nu te mai gandi atat la el, o sa-si revina, si fata la fel, o sa vezi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Imi doresc mult sa fii fericita si sanatoasa. Imi place ca te tii tare pe pozitii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Love you, girl (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) .
P.S. necunoscatorilor/oarelor (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) NU, nu sunt lesbi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 3 2010, 02:36 AM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Draga ea draga... Si io te lav pi tini! Si tu stii asta! Sa ai un An Nou plin de bucurii, impliniri si sa fii iubita si vesela si zglobie ca un fluturas si sa fii sanatoasa si la punga groasa!!! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:20 PM