IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Peelinguri, tratamente, gomaje si masti in tratarea melasmei, cicatrici lasate de acnee, Tratamente pentru cicatrice lasate de melasma si acnee
Aura
post Feb 8 2006, 12:45 PM
Post #11


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Lamaia are un continut foarte mare de citrice si vitamine si se foloseste cu mare succes in masti pentru pistrui..ma rog cine are foarte multi, personal m-am obisnuit cu ei, se pare ca dau un sarm aparte... ;) dar si pentru tenurile seboreice. Si pentru ca lamaia plezneste de vitamina C este superba pentru melasma, pete maronii care apar in urma expunerii la soare mai ales pentru pesoane cu tenul alb ... :'( :'( care suplimentar aveau organismul plin la refuz de anticonceptionale...ca mine. Am aplicat-o si local in pe zonele afectate...dar si pe toata fata si tot ce pot sa spun este ca m-a facut bine. Pisca putin si te tine fata dar dupa ce o dai jos parca ai facut peeling.  8) 8)

Rosia este la fel de buna pentru ca pe langa faptul ca are muuulte vitamine se foloseste la curatirea in profunzime a tenului si a punctelor negre.
Ce am mai folosit eu pentru tenul asta nesimtit si seboreic este o masca cu lapte crud si lamaie..uuhhhh..aratam ca un bebelus.  :aplauze:

Inainte de a incerca orice masca indiferent daca este din produse naturale sau nu incercati-le. Eu o fac undeva dupa ureche, usor pe gat.
Va doresc o fetisoara cat mai curata. :floricele: :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 10 2006, 01:09 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



stiu ca deja bat campii, dar poate sunt persoane care vor si isi permit si produse scumpe si f. scumpe! daca nu, sorry, nu ma bagati in seama pls.  :-X
deci, pt hiperpigmentare:
- Cellular Anti-Spot Brightening Serum - La Prairie (sigur peste 100 eur)
- cred ca si Decleor au ceva produse pt asa ceva (parca la Ina center se gasesc, nu stiu cat costa)
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 10 2006, 04:18 PM
Post #13


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Multumesc mult Monicutza, sigur nu s-a suparat nimeni.  :-*
Au produse Decleor la Ina Center? Nu am stiut.
Eu folosesc deopotriva alimentele din frigider, fructe si legume pentru masti dar sunt in acelasi timp in permanenta cautare de produse bune, pe care le incerc si apoi le recomanda. Cateodata sunt mai scumpele si stau si chibzuiesc daca se merita sa dau iar banii pe ele. Am cateva pe care le iau deja fara sa imi para rau.

Si apropo de produse noi. Am gasit alte masti, tot la plic mai ieftine decat Montagne Jeunesse (sunt 85 de centi in loc de 1,
30 E si merg la 2 utilizari). Se numesc Schaebens si sunt toate testate dermatologic cu "Foarte bine". Ceea ce spune foarte mult despre un produs mai ales in Germania. 
Am sa incerc in fiecare zi cate un tip si va spun cum sunt. Si le caut sa vad daca sunt distribuite de cineva acasa. Nu de alta dar ma intereseaza si pe mine.. :)
Apropo
Gerovital are si masti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Feb 11 2006, 10:05 AM
Post #14


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Aurelia, cum anume iti faci tu masca cu lamiie? Dar cea cu lapte crud si cu lamiie? Cum le combini si cum le aplici?

(Laptele crud e intr-adevar recomandat pentru tenul gras, chiar si ca demachiant!)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 16 2006, 09:36 PM
Post #15


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Scuze Delphina pentru intarziere dar sunt cu mutatul si imi vine sa imi iau campii... :- :-
Ah..da. Lapte crud cu lamaie, cateva picaturi.
De exemplu. Astazi am observat ca se intampla ceva neserios pe barbia mea  :'( si am aplicat urgent cat m-am invartit prin casa o masca cu ulei de arbore de ceai si apoi una cu iaurt...sa ma calmeze - iaurt normal direct pe fata rece. Face minuni pentru riduri fine, apoi mi.am spalat fata cu lapte in care am stors un pic de lamaie. Am lasat sa actioneze cateva minutele si gata..super fata. Si pentru ca afara era soare mi.am pus crema de protectie de la Bioderma, Photoderm AKN SPF 20. Am masat bine, bine fata. Si uite asa mi.am facut un bine.  :aplauze:

Si inca ceva ce am observat ca imi face bine. Indiferent ce imi pun pe fata masez usor incepand de la maxilare pana sus spre ochi (orizontal) apoi de la baza nasului catre frunte, de la frunte vertical iar spre locul de origine, maxilarele. Doamne ...ce explicatii... :hainoroc:
Important este sa intelegeti. Hai pupice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 18 2006, 12:22 PM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



fetelor, ati incercat Diacneal de la Avene? am citit review`uri pe Makeupalley si toata lumea era ff multumita de produs, ca le-au disparut petele etc si ca a fost mult mai eficient decat alte produse, de altfel si mult mai agresive..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 19 2006, 10:21 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



        Aurelia eu am incercat exfoliantul de la Bioderma (abia mi l-am luat si l-am incercat de doua ori).... si am o parere ciudata despre el :
pe de o parte e bun deoarece:
exfoliaza , are multe multe particule relativ fine care te scapa de cojile uscate de la cosuri - dar asta rand pe rand- nu te astepta la minuni
nici gelul din solutie nu irita/usuca pielea - si  asta chiar e o premiera la exfoliante
miroase placut (dar are doar putin parfum in compozitie- oricum nu e comedogen)

pe de alta parte e aiurea deoarece:
iti lasa niste linii fine imediat dupa folosire , de ex mie mi-a lasat trei liniute scurte la baza nasului, care cred ca intre timp s-au mai dus ...  :(
daca ai niste cosuri in formare ti le "necajeste" si acestea o sa reactioneze cam k atunci cand le zgandaresti cu unghiile.... adik o sa creasca mari (dar asta e...cu toate exfoliantele asta e marele dezavantaj !)
nu pot sa-ti spun cum iti ramane pielea pt ca l-am folosit prea putin ...oricum imediat dupa folosire e ok- chiar draguta
mentionez k tenul meu e ultra sensibil si ca indiferent ce folosesc (chiar si demachiantul sensibio ) 10 min dupa utilizare se inroseste/irita usor ... dar apoi trece  :P

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 19 2006, 02:59 PM
Post #18


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Si eu sunt f curioasa sa aflu pareri despre Diacneal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Feb 20 2006, 04:35 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Eu am Diacnealul si l-am folosit de cateva ori (cred ca o saptamana, apoi am inceput tratamentul cu Sotret si am abandonat celelalte tratamente). Mi s-a parut ok, adica nu mi-a iritat/uscat tenul. Efecte spectaculoase nu am avut cand sa observ, ca l-am folosit prea putin. Dar cred ca merita incercat, mai ales ca nu e asa agresiv... Atentie ca e putin colorat (galben  :D)!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 22 2006, 02:13 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



mi-am luat pana la urma diacneal..e ok daca folosesc o seara isotrexin, o seara diacneal? ziua folosesc cleanance K sau clean-ac. si ca demachiant ,sensibio h2o, ca sa nu-mi agresez prea mult pielea..
off...nu mai suport cicatricile astea.. oare nu o sa dispara niciodata?  :'( :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:56 AM