IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Grupul editorialist, Cine poate fi editorialist?
Teocris
post Aug 12 2008, 07:01 AM
Post #61


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Empty, felicitari! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Aug 12 2008, 08:05 AM
Post #62


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Mersi teo ! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 4 2008, 10:29 AM
Post #63





Musafir






Mi-ar placea si mie sa scriu ceva... ca ma mai pocneste creativitatea asa, din cand in cand. Daca se poate, pentru Animale de companie as vrea. Am si eu cu ce ma lauda acasa, si am si lucrat intr-un spital veterinar o perioada... daca e ok, un pm sau un mesaj aici ar fi perfect (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 4 2008, 11:16 AM
Post #64


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Multumim. Si iti raminem indatorate. Chiar avem nevoie de materiale pentru Animale de companie.
Se pot trimite articole din linkul Trimite articol pentru eLady.ro (sus in pagina), link vizibil din toate paginile forumului.
Este preferabil sa il scrii inainte si cind este gata sa il pui cu copy/paste. Altfe risti sa expire codul de siguranta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 4 2008, 11:20 AM
Post #65





Musafir






Perfect!
Gata, am si trimis (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Nu stiu cat de bine scris e, am impartasit si eu putin din ce inseamna sa convietuiesti cu o pisica...

This post has been edited by Neith: Sep 4 2008, 12:15 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Sep 4 2008, 09:03 PM
Post #66





Musafir






Nu stiu daca articolul legat de pisicute, "Vrei o pisica? Sigur faci fata?", este scris de Neith, insa mi-a placut, e la obiect si sfaturile date de autoare sunt utile. S-au strecurat pe acolo mici greseli de tastare si o rog pe Aia de da BAN fara sa clipeasca ( (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) ) sa le corecteze. Eu n-am mai scris de ceva vreme, sper sa-mi revina inspiratia. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Pentru a-ti usura munca:
• Parul. [....] si trebuie sa aibe o dieta corespunzatoare (ă)
• Perioada caldurilor. Femelele si mascuili (masculii)

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 4 2008, 09:05 PM
Post #67


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O sa se rezolve miine, aia de da ban nu pune articole. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Sep 4 2008, 09:30 PM
Post #68





Musafir






Stiu ca pe tine te sacaiam cand ma trezeam ca am greseli prin articol dupa ce era deja publicat, asa ca tot la masa ta cant. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 4 2008, 09:34 PM
Post #69





Musafir






Da, de mine e scris, saru-mana de aprecieri. Am descoperit si eu greselile, le-am corectat si am salvat documentul din nou... dar de trimis l-am trimis tot pe ala necorectat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Am vrut sa scriu despre subiectul asta pentru ca, avand cateva tangente cu industria veterinara la un moment dat, m-am intalnit cu foarte multe cazuri de abandon fix pe temele astea : ca zgarie mobila, ca miauna, ca se joaca, ca darama. Ce sa-i faci dom'le, e pisica? Nu te-ai gandit ca miauna inainte sa o iei? Eu pe al meu ar trebui sa il prind fix de coada sa-l dau afara sau sa-i leg boticu ala scump cu scoth... in schimb il inghiontesc pe barbata-miu: hai du-te si da-i mancare ca eu m-am trezit ieri dimineata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) E mieunila si zapacila si-l iubesc asa mult ca nu l-as schimba cu nici o pisica din lume. Pai care pisica imi mai aduce mie in pat buretele de vase sa i-l arunc sa faca aport?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Sep 4 2008, 09:42 PM
Post #70





Musafir






Hahaha! Tare asta cu buretele. Sa inteleg ca-i câinopisoi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Am avut si eu o tentativa de a avea pisica. Eram micuta, aveam vreo 7 ani si o tot pisam pe mama sa-mi ia pisic. Vecina de vis-a-vis avea pisici birmaneze si tocmai avea puisori proaspeti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) A zis mama sa-mi faca hatârul si mi-a luat pisicuta.

Au urmat mieuneli, urcat pe perdele, râcâit gherutele pe fotolii, topait noaptea la 3 in patul alor mei ca ea avea chef de joaca, facut pipi pe covor, facut caca in mijlocul patului.
And that was the moment of truth! A zis mama ca ea trece peste orice, numa peste raha*u din mijlocul patului nu si o dam inapoi vecinei. 3 zile am tinut-o, atat (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Ce-i drept, si pisoiul a cautat-o cu lumanarea, ca a fost certata pentru o prostie si, ca sa se razbune, a prins un moment in care nu eram atenti si si-o facut nevoile in mijlocul patului, da' fix in mijloc (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 11:42 PM